• terk eden sevgilisinin çalıştığı kuaförü 2 arkadaşıyla basıp, kızı sürükleye sürükleye motora bindirip, "kübranurum seni seviyorum beni affedermisin??"*, "ölüm nedir gülüm ben senin için yaşamayı göze almışım" gibi şeyler yazılı afişleri astığı bir sokağa zorla götüren, kollarında 32 adet jilet izi olan bir tipin ağzından çıkan bir cümleye benziyor.
  • (bkz: anne bitti)

hee bitmez amk. işiniz gücünüz hamaset, işiniz gücünüz kurtlar vadisinden aparma içi boş artislik.

hakem düdüğü çalınca öyle bi biter ki neye uğradığını şaşırırsın...
  • bu sloganın altında yatan fikir şu: biz maçın genelinde bok gibi oynuyoruz 1-2 tane yiyoruz son dakikalarda doldur boşaltlarla havadan toplarla bala göte gol atabiliriz biz dünyanın en büyük aşığı olabiliriz.
  • oğlum bu nasıl bir özgüven lan. bir kere balına yarı finale çıktık diye bu kadar artistlik yapılır mı amk. gören de her turnuvada fırtınalar estiriyoruz zanneder. uefa kuralları değiştirmese yine tv'den izleyecektik maçları. bu neyin artistliği anlamıyorum. bir kere milletçe mütevazi olmayı öğrenemedik. sonra avrupa'nın köylüsü elimize verince göt oluyoruz.
  • türk a milli futbol takımının bir kezban olduğunu anlamamıza yaramış slogan.

(bkz: unutulmayan kezban sözleri)
  • biz bitti demeden bitmez diye iddialı bir sloganla gelirsen,
    allah'ın sopası yok ,

portekiz mi?
    macaristan mı?
    avusturya mı?
    izlanda mı?
    belçika mı?
    italya mı?
    isveç mi?
    irlanda mı?

bitti diyecek diye beklersin...

anasını satayım milli takım degil beşiktaş-kadıkoy vapurunda seyyar satıcı...

bitti mi bitmedi...

bir bitin amk....
  • bir irlanda atasözü.
  • çağrıştı.

rahmetli teyzem komik kadındı. adana'da yaşar, arada bize (maraş) gelir, parası bittiyse bağdan bir dönüm, efendim gaziantep yolundaki "hacı hatun nenesinden* kalma" 142 metre kare arsa... filan satar giderdi o an kim uygunsa. kendi söylemiyle "kırk osurukta bir osuruk" idi; satılmayıp da ne olacaktı!

ben büyüyüp bir süre onda kaldığımda farkettim, 70 yaşındaki teyzem, yaz dışında üç mevsim giydiği yün yeleğinin sağ cebinde maltepe sigarasıyla ve ağzında her daim henüz atılmış çiğ türk kahvesi ile acaip komik ve tatlı ve sevecen teyzem altılı oynuyor, arada ikiliye para basıyor, tv'den takip ediyor koşuları, hapasa kaybediyor...

6. ayak bittikten sonra da ziyapaşa mahallesinin tuhaf, işsiz tipleri ile okeye oturuyor. parasına tabi. dirsekleri kararmıştı... vesselam kaybediyor onu da boyuna... filan. yalnız sonraları adamların evlerine ekmeği teyzemden aldıkları paralardan götürdüğünü öğrenince... neyse.

bir gün yine maraş'tayız. "okey oynayalım" dedi. allah biliyor, hiç sevmem okeyi. neyse insan bulamadılar, kırılmasın diye oturdum yere. yerde oynuyoruz niyeyse. yeğenimle ben, diğer yeğenimle teyzem eş. çat çut çat çut... 10'a 2 gerideler. okey attım üzerine. devirdim ıskartayı (ıskartaydı di mi adı?) "-2 oldunuz, bitti" dedim. demez olaydım.

"sıfır olmadık" dedi teyzem.
    nasıl yani dedim.
    sıfır olmadık, sıfırda biter, dedi.
    ya teyze eksi iki sıfırdan küçüktür
    ne demek o? dedi.
    teyze siz ikiydiniz ya, okey atınca dört düştü ya, eksi iki oldunuz.
    sıfır olmadan bitmez.
    peki.
  • birisi yazmıştı, milli takımın başına rte'yi, cumhurbaşkanlığına da fatih terim'i getirsek ülkede hiçbir şey değişmez diye. çok doğru.

"biz bitti demeden bitmez" düşüncesi de bunun sonucudur işte.

biz bitti demeden bitmez diyebilmek için başkalarının alacağı sonuca bel bağlamıyor olmak lazım. ama n'oldu, siz bırak bitti demeyi hık mık diyemeden yapıştırdılar, daha belçika'nın golüne sevinirken elleriniz havada suratınız kıpkırmızı kalakaldınız irlanda golü karşısında.

aslında çok iyi oldu, ama siz ne anlarsınız..
hesabın var mı? giriş yap