şükela:  tümü | bugün
 • şaşırtmamıştır. bunlar o milyorlardan 1 tl’sini gerçekten ihtiyaç sahibine bağışlasa 3 ay sabah akşam cami hoparlöründen bağırırlardı ‘şuna şuna verdik hamdolsun’ diye.

  ayrıca körler sağırlar birbirini ağırlar, sanki şirketler iş adamları falan da gönlünden geçerek verdi o paraları. sike sike verdiler. götü yiyen de hesabını sorsun. gerçekten iyi niyetle bağış yapanları tenzih ediyorum. onlar çok büyük gerizekalı.
 • dedi ve gitti köpekliğini yaptığı sahibinin kapısına troll.
 • buna şaşıranın aklı yoktur net.
 • bağış yapmayanların umursamadığı kayıptır.
 • bu kampanyaya para verenlerin çoğu yeşil sermaye takımı ve onların uzantılarından oluşuyordu. arada mallık seviyesi yüksek seviyede olan bazı enayiler vermişse onların sorunu. deniz fenerinden bu yana adları çıkmış dokuza inmez sekize. bunu bilip de verenin aklını sikeyim.

  veren yansın ben vermedim banane amına koyim.
 • ön not: ironi alerjisi olan okumasın. anaflaksi falan geçirirseniz karışmam. swh

  off hiç beklemiyordum ya gitti paralar bak , çok şaşırdım yaa...

  öhöm...

  bu filmi kaç kere izledik ya... arkadaşlar bakın:

  - elazığ'da deprem oldu. bu adamlar yardım toplamak için kampanya başlattılar. paraları iç ettiler, sonra da çıkıp "deprem için toplanan yardım paraları deprem için kullanılmak zorunda değildir" diyebildiler.

  -15 temmuz meselesinde onlarca insan için yardım topladı devlet, 400 tane "gazi" var 400 milyon lira para toplanmış, ulan herkese 1 milyon lira düşüyor... pekii güzide hükumetimiz burada kendi yandaşları olan insanlara verdiği sözü tuttu mu? tabii ki hayır. cidden inanılmaz üzüldüm bu insanlara... umarım uyanmışlardır.

  -şimdi de bu mesele... ortadan kaybolan biz bize yeteriz paralarıyla ne yapmış olabilirler? tabii ki gemicikler ve bilimum gayrimenkul alarak kâinat liderimiz türk lirasının değerini korumak gibi akıllı bir hamle yapacaktır swh

  sonuç olarak;

  şaşırdık mı? hayır. şaşıranın, aklının varlığını reddederim.
 • yakında mahkeme kararıyla kapanır bu başlık söylemedi demeyin.
 • chp mersin milletvekili av. alpay antmen'in de gündeme getirdiği iddadır.

  konuyla ilgili yaptığı açıklamada antmen, "biz bize yeteriz türkiye' bağış kampanyasında toplanan paralara ilişkin, 'halka hizmet eden ve harcanan her kuruşun hesabını veren belediyeleri engellediler ama kendileri 'bağış paraları nerede?' sorumuza cevap bile veremediler", dedi.

  https://sol.org.tr/…-bagis-paralari-ortada-yok-8103

  olayın özeti şu;

  chp mersin milletvekili sn. alpay antmen, cumhurbaşkanı yardımcısı sn. fuat oktay’a bu bağışların akıbetini ve nerelere nasıl dağıtıldığını sordu. oktay, chp’li vekile gönderdiği yanıtta “biz bilmiyoruz, aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı’na sorun” dedi.

  alpay antmen bu cevap sonrası, “biz bize yeteriz türkiye” bağış kampanyası sorularını aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanı olan sn. zehra zümrüt selçuk’a sordu. selçuk da soru önergesine “internet sitemizde var oradan bakın” yanıtını verdi.
 • birkaç saray daha yaptırırlar. neyse ki 'biz' derken ne kastettiklerini bilenler para vermedi.
 • para verip bağış yapmadım ama herkes merak ettiği için sorayım. ne oldu bu bağış paraları? biri çıkıp açıklama yapmıyor.