şükela:  tümü | bugün
 • lale akat' in 1975 cikisli ayni adli 45lik indeki parca.
  akla tarik akan - gulsen bubikoglu ve yahut yine tarik akan - necla nazir filmlerini getirir.
  herkes duyunca hatirlar bu parcayi..
 • yetmişli yılların gamsız gençlik gül eğlen coş dünyanın derdi sana mı kaldı temalı parçalarından biri.

  donna hightower'ın 1972'de çıkışlı this world today is a mess adlı parçanın türkçe aranjmanı. [eğlen coş]

  ali kocatepe tarafından türkçeye uyarlanmış, yani özgün şarkıya türkçe söz yazılmış ve piyasaya gazlanmış. sene 1974. istanbul'daki 1 numara stüdyolarında dün bugün yarın adlı orkestra tarafından çalınıp 1947 doğumlu lale akat tarafından söylenmiş.

  eğlen coş

  bilmece gibiyiz kimi gün neşelenip güleriz
  gün gelir ağlarız birbirimiz arasında kuklayız

  çekenler bilirler karasevda demiş ona sevenler
  dertliysen gül eğlen unutmak için tek çare eğlenmen

  neden geldik bu dünyaya sorarım
  insanlardan kaçmayalım dostlarım

  yaşadığın her gün için şanslısın
  sen istersen mutlu olup yaşarsın

  bilmece gibiyiz neden yanlışlarımızı görmeyiz.
  kendimiz dururken neden başkasını çekiştiririz

  gün gelir naz ederiz kabul edelim hepimiz benciliz
  bazen hiç çekilmeyiz ne var ki insanız işte böyleyiz

  .
 • ramazan ya da kurban yaklaştıkça reklamların alayı "biz böyleyiz, biz şöyleyiz" temalı oluyor. alayı yalan. biz boku yemiş durumdayız toplum olaraktan.
 • caner özyurtlu'nun çektiği yeni film. melikşah taş ve berrak tüzünataç ile birlikte yazmışlar. özge özpirinçci, berrak tüzünataç, hümeyra, şebnem bozoklu, meriç aral oynuyor.
  2020 şubatta vizyona girecek.
 • caner özyurtlu'nun bu kez başaracağını hissediyorum bu film ile.
 • bugün teaser’ı yayınlanmış.

  hümeyra, berrak tüzünataç, engin öztürk, boran kuzum, şebnem bozoklu ve özge özpirinççi gibi baştollerle, keyifli bir kadrosu olan film. yönetmen koltuğunda değişik bulduğum bir tip olan caner özyurtlu var.

  21 şubatta vizyona giriyor. izleyince editleyeceğim burayı.
 • youtupta çeşitli programlarda
  herkesin filmine kafa göz dalan kanka reyizler film yapmışlar. filmi nasıl yapmışlar bilmiyoruz ama fragmanı pek yapamamışlar. bir kaç tane kötü espiriyi art arda sıralayıp, altına tek düze stok bir müzik atıp, oyuncuların kafalarını gösterip salmışlar piyasaya. yazık, şunu bilen birilerine yaptırın. ne göreceğiz sinema perdesinde, ne vaadediyorsunuz; bir tutam şebnem bozoklu enerjisi, yarı deli bir özge özpirinççi. onun deli deli konuşmalarına ağız dolusu kahkaha atan ama kendisi de az olmayan çılgın yaşlı hümeyra. berrak reyiz ve liselilerin sevgilisi boran kuzum. engin öztürk falan. tatile çıkmış, eğlenen, dans eden, hep beraber havuza atlayan bir grup ilgi çekici kast. görsellik, estetik doyuruculuk vaadi yok. konu ya da hikaye hakkında veri de yok. olabilir, tercihtir. “biz böyleyiz” diyerek de “ister gelirsiniz ister gelmezsiniz. biz filmimizi yaptık, filmi çekerken çok da eğlendik, en kötü akşam evde oturur kankalarla izleriz, size ihtiyacımız yok pis fakir yalnızlar” mesajını da vermişsiniz. e ne diye perdede izleyelim bu filmi? dijitürk ya da netfixe düşünce şöyle bir bakarız, biz de böyleyiz, ne yapalım. oysa ki sizin gibi filmleri kafa göz hunharca eleştiren truffua’ya kayınpederi “çok biliyorsan kendin yap” dediğinde adam sinemanın genetiğini değiştirmişti. bizimkiler anı olsun diye akşam evde arkadaşlarla izlemelik film yapmışlar. ya da çok kötü bir tanıtım yapmışlar bilmiyoruz. yine de youtupta gözü kapalı sağa sola sallamalarını seviyoruz ve emeğinize sağlık, “olsun” diyoruz.
 • caner özyurtlu'yu burada destek vermek için abidik enrtyler girenlerden daha çok sevdiğime eöibim

  film çıksın filme de gideceğim.

  ama fragman olmamış.

  fragmanı kapattığınızda filme dair bir merak, duygu iyi ya da kötü bir his bırakmıyor.
  bu kadar iyi ismi bir araya getirmek zordur belki her şey hayal edildiği gibi olmamıştır ama daha iyi bir fragmanı olmalı bu filmin.
 • filmin fragmanından ben ikna oldum, gidip izleyeceğim.
  sanırım bu kadro arkadaş ısrarı ve birbirini kıramama gibi nedenlerin yanında, senaryonun sağlam olmasından dolayı da bir araya gelmiş.
  zira özge özpirinçci'nin senaryoyu okuduğunda ''benim rolüm ne'' dediğini bir youtube kanalında izlemiştim.
  bu entry, filmi izledikten sonra editlenecektir.
 • söylemek istediğim tek şey: fransa’da yaşamıyoruz ve les petits mouchoirs çok iyi bi fikirdi ve çekildi ve bitti (iki film de aşırı iyiydi)
  fransa’da değiliz demiş miydim?