• lale akat' in 1975 cikisli ayni adli 45lik indeki parca.
    akla tarik akan - gulsen bubikoglu ve yahut yine tarik akan - necla nazir filmlerini getirir.
    herkes duyunca hatirlar bu parcayi..
  • yetmişli yılların gamsız gençlik gül eğlen coş dünyanın derdi sana mı kaldı temalı parçalarından biri.

donna hightower'ın 1972'de çıkışlı this world today is a mess adlı parçanın türkçe aranjmanı. [eğlen coş]

ali kocatepe tarafından türkçeye uyarlanmış, yani özgün şarkıya türkçe söz yazılmış ve piyasaya gazlanmış. sene 1974. istanbul'daki 1 numara stüdyolarında dün bugün yarın adlı orkestra tarafından çalınıp 1947 doğumlu lale akat tarafından söylenmiş.

eğlen coş

bilmece gibiyiz kimi gün neşelenip güleriz
    gün gelir ağlarız birbirimiz arasında kuklayız

çekenler bilirler karasevda demiş ona sevenler
    dertliysen gül eğlen unutmak için tek çare eğlenmen

neden geldik bu dünyaya sorarım
    insanlardan kaçmayalım dostlarım

yaşadığın her gün için şanslısın
    sen istersen mutlu olup yaşarsın

bilmece gibiyiz neden yanlışlarımızı görmeyiz.
    kendimiz dururken neden başkasını çekiştiririz

gün gelir naz ederiz kabul edelim hepimiz benciliz
    bazen hiç çekilmeyiz ne var ki insanız işte böyleyiz

.
  • ramazan ya da kurban yaklaştıkça reklamların alayı "biz böyleyiz, biz şöyleyiz" temalı oluyor. alayı yalan. biz boku yemiş durumdayız toplum olaraktan.
  • şubat 2020 de vizyona girmesi beklenen, muhteşem kişi caner özyurtlu' nun filmi...
  • caner özyurtlu'nun çektiği yeni film. melikşah taş ve berrak tüzünataç ile birlikte yazmışlar. özge özpirinçci, berrak tüzünataç, hümeyra, şebnem bozoklu, meriç aral oynuyor.
    2020 şubatta vizyona girecek.
  • caner özyurtlu'nun bu kez başaracağını hissediyorum bu film ile.
  • bugün teaser’ı yayınlanmış.

hümeyra, berrak tüzünataç, engin öztürk, boran kuzum, şebnem bozoklu ve özge özpirinççi gibi baştollerle, keyifli bir kadrosu olan film. yönetmen koltuğunda değişik bulduğum bir tip olan caner özyurtlu var.

21 şubatta vizyona giriyor. izleyince editleyeceğim burayı.
  • youtupta çeşitli programlarda
    herkesin filmine kafa göz dalan kanka reyizler film yapmışlar. filmi nasıl yapmışlar bilmiyoruz ama fragmanı pek yapamamışlar. bir kaç tane kötü espiriyi art arda sıralayıp, altına tek düze stok bir müzik atıp, oyuncuların kafalarını gösterip salmışlar piyasaya. yazık, şunu bilen birilerine yaptırın. ne göreceğiz sinema perdesinde, ne vaadediyorsunuz; bir tutam şebnem bozoklu enerjisi, yarı deli bir özge özpirinççi. onun deli deli konuşmalarına ağız dolusu kahkaha atan ama kendisi de az olmayan çılgın yaşlı hümeyra. berrak reyiz ve liselilerin sevgilisi boran kuzum. engin öztürk falan. tatile çıkmış, eğlenen, dans eden, hep beraber havuza atlayan bir grup ilgi çekici kast. görsellik, estetik doyuruculuk vaadi yok. konu ya da hikaye hakkında veri de yok. olabilir, tercihtir. “biz böyleyiz” diyerek de “ister gelirsiniz ister gelmezsiniz. biz filmimizi yaptık, filmi çekerken çok da eğlendik, en kötü akşam evde oturur kankalarla izleriz, size ihtiyacımız yok pis fakir yalnızlar” mesajını da vermişsiniz. e ne diye perdede izleyelim bu filmi? dijitürk ya da netfixe düşünce şöyle bir bakarız, biz de böyleyiz, ne yapalım. oysa ki sizin gibi filmleri kafa göz hunharca eleştiren truffua’ya kayınpederi “çok biliyorsan kendin yap” dediğinde adam sinemanın genetiğini değiştirmişti. bizimkiler anı olsun diye akşam evde arkadaşlarla izlemelik film yapmışlar. ya da çok kötü bir tanıtım yapmışlar bilmiyoruz. yine de youtupta gözü kapalı sağa sola sallamalarını seviyoruz ve emeğinize sağlık, “olsun” diyoruz.
  • filmin fragmanından ben ikna oldum, gidip izleyeceğim.
    sanırım bu kadro arkadaş ısrarı ve birbirini kıramama gibi nedenlerin yanında, senaryonun sağlam olmasından dolayı da bir araya gelmiş.
    zira özge özpirinçci'nin senaryoyu okuduğunda ''benim rolüm ne'' dediğini bir youtube kanalında izlemiştim.
    bu entry, filmi izledikten sonra editlenecektir.
  • söylemek istediğim tek şey: fransa’da yaşamıyoruz ve les petits mouchoirs çok iyi bi fikirdi ve çekildi ve bitti (iki film de aşırı iyiydi)
    fransa’da değiliz demiş miydim?
hesabın var mı? giriş yap