şükela:  tümü | bugün
  • kürt açılımı, türk silahlı kuvvetleri hakkındaki iddialar ve ergenekon terör örgütü gibi konuların gündemi meşgul ettiği şu günlerde yeniden dirilmesinden korktuğum, 1995 çıkışlı sayenizde isimli albümünden bir ercan saatçi saçmalaması.
  • söz konusu şarkının klibinin 3:40'ıncı saniyesinde galatasaraylı bir taraftarın silahından çıkan kurşun küçük biz kız çocuğuna isabet ediyor..adam bir şarkıyla ne kadar çok tema işlemiş, sonunda da sanırım galatasaraylı bir taraftarı katil olarak lanse ederek klibimi tamamlayayım demiştir...yine bir fanatizm yine bir ercan saatçi klasiği:

http://www.youtube.com/watch?v=duk1i9bot-8
  • cumartesi çalışıyor olmanın getirdiği bütün sıkıntıyı bir anda unutturan çılgın şey. emrah'tan sonra dans edemeyipte ediyormuş ayaklarına yatan başka birinin olduğunu gösteren klip. bir ercan saatçi bombası.

lafı fazla uzatmadan klibin üç adamını da yazayım tam olsun :

1-ercan saatçi
    2-ercan saatçi
    3-ercan saatçi
  • yıllar sonra klibini seyredince ercan saatçi'nin türkiye için ne kadar büyük bir gereksinim olduğunu anladım.şarkı ayrı, klip ayrı bir şaheser.lütfen artık birileri çıkıp "sayenizde aslında benim bestemdir" desin.
  • euro 96'ya gidiyoruz, ordan da ekmek yeriz gazıyla orda burda söyleyip, ufuk yıldırım ile birlikte kafa sikerdi ercan saatçi bu şarkıyla. ne oldu sonra? "ben şarkıcı değilim" hani burdaydın? gitmiyordun? şarkıyla, ana sikerek ülke savunuyordun?
  • doğrusunun 'biz buradayız' olması gereken, muhtemel ortamlara bir kaç saat -5 ya da 6 da olabilir- önce düşmüş yeni hadise single'ı. rnb altyapısıyla dikkat çekiyor. ilk dinleyişte hoşuma gitti muhtemelen daha sonraki zamanda daha çok seveceğim.

geliyorum gittiğin yerden,
    çözülmem çektiğin telden.
    buradaki herkes böyle bizde,
    başlarız bittiği yerden!
    düzeni hep yap boz sananlar,
    para pula mülke takla atanlar,
    bu alana giremez böylesi işte.
    ne deriz biz?
    anlayan anlar!

yaz yaz yalanıyla yaşayansan sonun olmaz.
    taşlar tene gelse cana değmez bizi bozmaz.
    birleşiriz biz estiği yerden,
    gürleşiriz biz kestiğin yerden.
    yanlışa dur demeyi öğrendik,
    eskilerden!

biz yazdık yine biz bozduk, sınırı çizdik,
    bize de uyduysa.
    çak çak diyoruz ben diyene.
    vah vah diyoruz bilmeyene.

herkes duysun biz burdayız,
    ve de durmayız.
  • rnb'den çok mj altyapısı ile dikkati çeken şarkı.

(bkz: smooth criminal)
  • klibi hadise'nin ablası çektiğinden dolayı hadise ne zaman izlerse ağlıyormuş bu klibi. şu ana kadar ki en iyi klibi olduğunu söylüyor ama şahsi görüşüm hadise'nin şu ana kadar ki en kötü şarkısı ve klibi olmuş.
  • hadise - biz burdayız ft. kaan ( firstclass remix ) ile orijinalinden iyi olan remix'ler sayfasına adını altın harflerle yazdıran singledır.