şükela:  tümü | bugün
 • gözlerini dünya'ya açtıkları andan itibaren, doğru söz söyleyen herkesi düşman olarak görmeleri sıkı sıkıya tembihletilen kitleyi "ühühüüü yine bizi arkadan vuracaklar" tribine sürükleyen beyanat.

  ulan arkadaş sıkılmadınız mı hala şu "dört bir yanı düşmanlarla çevrili cennet vatan" edebiyatından. yıl oldu 2012 olm la!
 • (ara: acıma yetime)

  ek: 386 dx ve 45litre nick'li arkadaşların değerli uyarısı üzerine; ismail haniye'nin ağzından dökülmemiş sözlermiş. haber yalanmış, dağılabiliriz.
 • mazlumun halinden ancak mazlumun anladığını gösteren beyanat. unutmayın ki israil de terörle mücadele ediyor.
 • araplar'ın ne kadar ikiyüzlü olduğunu gösteren beyanat.

  ulan bizler, filistin için götümüzü yırtalım, bunların dediğine bak. hakikaten, 100 sene önce de haindiniz, şimdi de öylesiniz.

  edit: filistin liderinin böyle bir şey demediği açıklandığından, dediğim şeyleri geri alıyorum.

  https://twitter.com/…rtas/status/154565976560635906

  http://www.radikal.com.tr/…04.01.2012&categoryid=77
 • şaşırtıcı olmayandır. asıl şaşırtıcı olan bizim buna şaşırıyor olmamız.
 • özgürlüklerden yana olmak; insan haklarına ve gereklerine saygılı olmak; etik uyumlu siyaset yapmak ve her cins sömürünün karşısında yer almak... hemen hepsi insanlar tarafından yaratılmış ancak eğer siz uygun davranmayı seçerseniz içinde bulunduğunuz topluma -ve haliyle de size- mal olabilecek davranışlardır.

  ismail haniye, uzun yıllardır kelimenin her anlamıyla baskı ve devlet terörü altında yaşamaya mahkum edilmiş bir halkın, filistin araplarının başbakanı... çok açık olarak biliyor ve söylüyor ki tc sınırları içinde uzun yıllar boyunca milli kimlik değerlerini, bırakın kullanıp geliştirmesini varlığı dahi inkar edilmiş; "dağda yürüyen türklerdir" diye anadilinde okuması, yazması , şarksını söylemesi engellenmiş bir kürt halkı vardır; bu halk en az filistin halkı kadar dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olarak yaşamayı hak etmiştir... ve bu halk özgür değildir.

  kürt halkı, filistin araplarının karşı karşıya kaldığı haksızlıkların benzeri ve hatta daha ağırı ile, onlardan çok daha önceki bir tarihten bu yana karşı karşıyadır. ve bu zulme daha uzun bir süre uygulanabilirlik kazandırmak uğruna, zulmü programlayan 100 yıllık -ittihatçı- kadim ırkçılık, tüm statüko kurumları ile birlikte, artık yanına islam şeriatını da almış halde re-organize edilmektedir.

  özgür bir diyarbakır olmadığını "taa filistinlerden" duruma hem- hal olarak gören, başbakan açıklamas*.

  edit: bir uyarı ile haniye'nin "türkiye'nin içişlerine karışacak bir beyanım olmamıştır" şeklindeki açıklamasını öğrendim. sonuç olarak bu durum kürt halkının israile'e karşı mücadelesinde filistin halkının yanında olduğu gerçeğini değiştirmiyor. üstelik iki halk'ın mağduriyetine yol açan koşulların nispi benzerliğini de değiştirmiyor. sonuçta sayın haniye reel politik gereği kendisine ve halkına türkiye'den sunulacak desteği riske edemezdi. anlaşılır bir durumdur.
 • realpolitik cikarsamalarini, cozumlemelerine emek verin de bilgilenelim.

  ancak gordugum kadariyla,
  eski dilde; irkci indikatoru... anlamina geliyormus.

  kardesler, kurumadi gitti su safra safra irinleriniz.
  doktora mi gorunsek, ne etsek?
 • türk devletini ciddi ciddi israil düşmanı sanan, mavi marmara olayında ölenlere şehit diyebilen zihniyetin şaşıracağı beyanattır. kaddafiyi katletsinler diye nato dan icazet alıp müslüman kardeşlere halkının rızkını peşkeş çeken devlet kimdi peki? lübnan'da afganistan'da türk askerine amerikanın köpekliğini yaptıranlar kimler? füze kalkanı hangi ülkenin kıçına monte edildi? en büyük iki holdinginin ortakları fransa, israil olup da hadi boykot hadi protesto diye halkın gazını alan devlet hangisi? tayyipyen demokrasi bu kadar güzel pasta yapmayı nereden öğrendi?

  o değil de, dudayeva da şaşırmış mıdır acaba bu beyanata, gelsin de sorularımı cevaplasın isterim.
 • 4 milyon diyarbakırlı diyarbakır'ın dışında çadırlarda yaşasa idi belki nazara alınabilecek cümle. bu itibarla sinekten olmadık yağlar çıkarma niyetindeki ayrılıkçı kürtçülere, diyarbakır'ın isyanı şeyh sait'in elinde patlatan çok kıymetli bir şehrimiz olduğunu ve asla ite kopuğa teslim edilmeyeceğini de hatırlatalım.