şükela:  tümü | bugün
  • ingilizce'de speaking konusunda bir türlü kendimi geliştiremedim diyen suserlara tavsiye edebileceğim yer. diğer ingilizce kurslarından en önemli farkı birebir ingilizce (direct method diyorlar buna) konuşma ile işi götürmeleri. mesela ben ilk başta bir sınıfta eğitim göreceğiz falan sanmıştım ve bu yüzden sıcak bakmadım. ancak öğretmenlerin tamamı yabancı ve ana dilleri ingilizce olan kişiler. ayrıca çok renkli karakterler var. örneğin; psikolog olan öğretmenden de ders alıyorsunuz, vegan olduğu için bal bile tüketmeyen öğretmenden de. ders alıyorsunuz dediğime de bakmayın dersler speaking dersi olduğu için sohbet havasında geçiyor.

peki kimler için tavsiye edebilirim? genelde bu kurslar en çok öğrencileri hedef alıyor. ancak biz english biraz daha çalışan kitleye yönelik başarılı sonuçlar çıkarıyor. özellikle havacılık sektöründen (hostes, pilot vs) gelen çok sayıda insan gördüm. birkaç tane avukat hukuk ingilizcesi geliştirmek için geliyordu. bilişim sektöründe çalışan birkaç kişi daha vardı. bunun yanı sıra satış pazarlamacılar, özel sektörde yönetici olarak çalışanlar vs. zaten yeri folkart towers'da olduğu için beyaz yakalı akını oluyor.

memnun muyum? açıkçası verdiğim paraya değdi diye düşünüyorum. şuan rahatça konuşabiliyorum ve iş toplantılarımda ingilizce sunumlar yapabiliyorum. ama ben bu durumlarımı özel olarak belirttim ve bu gibi farklı senaryolar için özel çalışmalar yaptık (toplantı ingilizcesi, mülakat ingilizcesi vs gibi senaryolar)

son olarak diğer görüştüğüm birçok kursta görmediğim ama burada var olan şu özellik vardı. her hafta ben yeni ders gününü ve saatini seçebiliyordum.