şükela:  tümü | bugün
  • aktivite, etkinlik, macera ve keşif sitesi.

kurucuları duygu & bilge, türkiye'de ne kadar aktivite ve etkinlik varsa katılıp kendi deneyimlerini video, fotoğraf ve yazı ile paylaşıyorlar. okuyanlar da yapmak isterse diye "nerede?, nasıl?, ne zaman?" gibi pratik bilgiler mevcut.

havacılıktan, motorsporlarına, şehir maceralarından, doğaya-denize, dört mevsimlik bir çok aktivite ve etkinlik var. yeni bir hobiye başlayayım diyenler, haftasonu ve tatilde macera ve keşif isteyenler için güzel bir kaynak.

sitedeki "evde yoklar" bölümü de ilham aldıkları kişileri paylaştıkları bir bölüm. vay be türkiye'de ne insanlar varmış dedirtiyor. maceraya atılmak ve hayatını kökten değiştirmek için çok cesaretlendirici hikayeler var.

"evde oturan erken ölür" sözü lokomatifleri olmuş. zaman zaman da aktivite ve etkinliklere takipçilerini çağırmaktalar.

www.bizevdeyokuz.com
  • herkesin hayatının bir döneminde aklının bir köşesinden geçen: ''yeaa işi gücü bıraksak şöyle bi karavan kiralasak, allah ne verdiyse gezsek'' fikrinin gerçekten hayat bulmuş hali.

benzeri gezi bloglarından sıyrıldıkları bir nokta da, yaptıkları aktiviteleri sadece yapmış ve göstermiş olmak için değil; daha sonra denemek isteyenler için de bir rehber haline getirmeleri sanırım.

köpekle seyahat nasıl oluyor, paraşüte giderken yanınızda hangi kıyafet olsun gibi gibi.

fırsat buldukça konseptleriyle sosyal sorumluluk kısmını birleştirip bir simitçiye ferrari sürme deneyimi yaşatmışlar filan.

heyecanla takip ediyoruz.

ferrari kullanan simitçi arkadaş; http://www.bizevdeyokuz.com/ferrari

hurriyet röportajı; http://www.hurriyet.com.tr/…ek/seyahat/27052219.asp

nedir ne değildir diyenler için;

https://www.facebook.com/bizevdeyokuzcom
  • 'senin için ideal ilişki nedir malmazel' sorusunun yanıtı. özeniyorum. hunharca özeniyorum.

eğer seyahatlerini motorla yapıyor olsalardı özenmeyi filan geçip direkt kıskanacaktım. henüz yalnızca özeniyorum...
  • 48 saatte film çekme maceralarının youtube videosu düşmüşşş izlemeyen kalmasın diye linkliyorum bu kıyağımı da unutmayın.
  • geçen hafta sonu oryantiring akademi'nin kadıköy macerasına katılmışlar.
    çok da güzel bir video çıkarmışlar ortaya.
    tebrik ederim. ilgiyle takipteyiz.

ilgili blog yazıları.
  • an itibariyle 3 adamdalar. yakın zamanda web sitelerinde kendileriyle ilgili yazıları okumuştum. televizyon yanımda açık ama bilgisayarla ilgileniyordum, "biz evde yokuz" olduklarını söylemeden nedense ilk cümlelerinde onların olacağı aklıma geldi.

videoları ve blog yazıları oldukça güzel. hayatı kesinlikle dibine kadar yaşayan bir ikililer.
  • kurucuları duygu ve bilgehan çifti tarafından aktivite, macera ve gezi rehberi olarak tanımlanan, imrenilesi bir yaşam şekli. yaşam şekli diyorum, çünkü bu artık bir blog ya da sosyal medya kanalı olmaktan çoktan çıktı bence. adamlar resmen hayatlarını yeniden çizmeye karar verip, mevcut işi gücü bir kenara bırakıp, ölmeden önce yapılacaklar listesi hazırlıyor ve harekete geçiyorlar. bizler de bu kadar cesur olamayan kesim olarak onları takip ediyor, bir taraftan da kendi çapımızda kabuğumuzu kırmaya çalışıyoruz. bu sırada onların tavsiyelerinden yararlandığımız zamanlar da oluyor, sağ olsunlar bu konuda hep yüzümüzü güldürüyorlar. sayelerinde son keşfimiz olan midyeci özcanla hayatımızda yeni bir dönem başlamış durumda; yaşasın enginarlı midye!*

neyse, konumuza dönecek olursak; hepsi iyi hoş da o imla hatalarına bir dur demenin zamanı geldi gençler. hadi bakalım, ne diyorduk; evde oturan erken ölür.*
  • beni yola çıkmam konusunda en çok teşvik eden oluşum oldu şimdiye kadar. bunda meslektaş olmamızın payı da olabilir. bu işi yaparken gezmek imkansız değil mesajı veriyorlar gibi.

öte yandan video kaliteleri git gide yükseliyor. video süreleri de uzuyor ama şu an tam kıvamında.

başarılarının devamını dileriz efenim.
  • geri döndükleri için çok sevindiğim gezgin youtuber'lar. kaliteli bir çekim ve kurgu ile gezip, gördükleri yerleri bizlerle paylaşıyorlar ve izlerken sanki onlarla geziyormuş gibi hissediyorum. bir kanalın bunları keşfedip program yaptırması gerek.
  • ne iş yaptıklarını ve gezmeye nasıl bu kadar zaman ve para ayırabildiklerini merak ettiğim oluşum.

videoları eğlenceli ve sürükleyici. sanki hep beraber geziyoruz hissiyatını izleyiciye yaşatıyorlar. bir sonraki gezimizi onların çizdiği rotadan yapacağız. umarım onlar kadar eğleniriz.

ekleme: bu arkadaşlar eski işlerinden istifa edip hayallerinin peşinden koşmaya başlamışlar. hem gezip hem para kazanıyorlar. tanımadıkları onlarca insana ilham kaynağı oluyorlar. takipteyim.