şükela:  tümü | bugün
 • arz eksikliğinden yararlanıp talebi görüp fahiş fiyatlarla satış yapan,çarşı gibi son dönemde kuvai-milliyeye dönüşmüş taraftar grubunun üyelerine satırla bıçakla saldıran ve polis olması muhtemel şahıslar barındıran bir grup oldukları için gayet mantıklı ve makuldür. memlekette yeterince orospu çocuğu var zaten.
 • boşuna bunun üzerinden prim yapmaya çalışıp acımtrak bahanelerle parktakilere saldırmaya fırsat kollamayın. lakin herkes zaten bu konuyu tartışıyor. orada korunmaya çalışılan bir park var ancak seyyar satıcılar köfte cız bız,çay kahve pişirelim derken her an ciddi bir yangın çıkarma potansiyeline sahip. toplu faciaya neden olmadan çıkarılmaları gerekiyor. sadece bunun için bile orada bulunmamaları gereken durum.
 • başlıkta seyyar diye özetlenilen `direnişe katılan eylemcileri kazıklayan fırsatçılar` ise doğru bir eylemdir..
  bahsedildiği gibi sivil polis ise daha da doğru bir eylemdir..

  --- spoiler ---

  malum elli karakter sınırına takıldık.. o yüzden başlığın devamını hayal gücünüze bırakıyorum.. sözlük ritüellerine dayanarak efsane nesil veyahut orospu çocukları ve hatta kaba erkek olarak devam ettirebilirsiniz başlığı.. malum, gezi parkı direnişine destek eylemleri taksim ve gezi parkı merkez olmak üzere günlerdir devam ediyor.. gidenler bilir, gezi parkı içinde inanılmaz bir komün yani paylaşımlı hayat sürdürülürken hemen yanıbaşında da bu fırsatçılar cirit atıyor.. (bkz: gezi parkından en karlı çıkanlar) başlığında espri ile karışık tepki gösterilen seyyar köfteciler, seyyar sucular, seyyar karpuzcular bu fırsatçılar arasında başı çekmekte.. örneklendirmek için güncel fiyatlardan bahsedeyim.. 500 ml dandik marka su - 2 tl. (kampanya yapmış bi de puşt, 3 tane alırsan 5 tl) 2 dilim lezzetli karpuz - 5 tl müthiş kokan ne idüğü belirsiz köfte - yarım ekmek içi 3 tane 5 lira zamanında iktisat eğitimi almış bir birey olarak arz talep ilişkisi hakkında fikrim ve tezlerim var kendi çapımda.. bu açıdan savunma getirmek isteyenlere, bu fırsatçıların seyyar satıcı olduklarını ve herhangi bir kontrol ve vergiden muaf, tabiri caizse kaçak yollarla o satışı yaptıklarını da hatırlatmak isterim.. oraya, memleketteki diktatoryal yönetime, şehirlerinin ve değerlerinin rant ekonomisine kurban edilmesine, özgürlüklerine yapılan müdahalelere isyan ederek direnişe başlamış kendi halkı üzerinden bu denli fahiş kar elde etmeye çalışan fırsatçılara tepki gösterilmemesi ise bana enteresan gelen başka bir durumdur.. (bkz: tüketmiyoruz kampanyası)'na bu fırsatçılar üzerinden başlanılması ise asıl doğru olandır..
  --- spoiler ---

  (bkz: direnişe katılan eylemcileri kazıklayan fırsatçı/@snanly)
 • seyyar satıcı kovulmuyor içki satanlara satmayın deniyor.

  yakın zamanda saldırı olacağı net ortadayken, orada sabahlayan insanlar ayık olsun diye , alkol satanlara satmayın deniyor.
 • kardeşlik göstergesidir. orada çoğu şey ücretsiz.

  seyyar satıcıların çoğu sivil polis oluyor. neden insanlar güvenmediği birisini arasına alsın para verip yiyecek alsın ki ?
 • iki gün önce de yarım saat önce de parktaydım ve diyebilirim ki köfte dumanları, kestane isleri, mısır kokuları uzaklaşmış parktan. millet orada gece uyurken kömür dumanı, köfte cızırtısı ve kokusu duymadan uyumak istiyor. insan yeri geldiğinde kendi evinde balık kokusu varken bile rahatsız oluyorken, orada onca kokunun olmasına lüzum yok.
  park artık otel ve gezi yerine dönüşmüş durumdayken bu alanı feshane kalabalığına çevirmek; millet yürümeye yer bulamazken, parkta seyyarların cirit atmasına izin vermek saçma olurdu zaten. ayrıca o adamlar arabalarını alıp evine mi gittiler sanıyorsunuz, olduğu gibi parkın etrafına konuşlanmış durumdalar. gece gündüz oradalar, salkım saçak tezgahlarını kurmuş durumdalar. ortalıkta zabıta da olmadığı için, istediklerini satabiliyorlar.

  yani olay, yaşam alanı ile satış alanının ayrılmasından ibarettir, büyütmeye gerek yok.
 • gezi parkına bir kere bile gelmemiş insanlar birden bire seyyar satıcıların avukatı olmuş durumdalar. park ta dumandan göz gözü görmez haldeydi, seyyar arabalardan yürüyemiyorduk, bir çoğu çöplerini ortalığa atıp müşterilerine kötü davranıyorlardı. sabaha kadar içki satmaya çalışanlar uyarıldıklarında üstümüze yürüyordu ki en son yaşanan olayla beraber park dışına çıkartıldılar.
  sonuçta fizana sürülmediler, park dışındalar...
 • kovulan seyyar normalde 5 olan köfteyi 10'a satan adam. istanbulda arkadaşın eczanesinde çingeneler koliyle maske istemiş. tanesi 25 kuruştur. napacaksın diye sorunca taksimde satıyoruz abi bunları 2-3 liraya demişler.

  dezenformasyon yapmayalım. yapanları uyaralım.
 • söz konusu kovmak, ambülansların geçişini ve platformaların kurulmasını engellemekten mütevellittir. aksi halde seyyarın emekçiliğine kimsenin bir garezi yoktur. dumana alerjisi olan bir kaç aktrist ve artist dışında.
hesabın var mı? giriş yap