şükela:  tümü | bugün
  • tahmin edileceği gibi rte sözüdür ve tam o anda şakşakçılar alkışlamıştır bunu. insan gerçekten hayret ediyor.
  • bu cümleyi kurmadan dakikalar önce yine inlerine giren başbakan beyanıdır. ya bu adam artık ne dediğini bilmiyor ya da kimse artık bunu dinlemiyor. görünen o ki her ikisi.
  • "musul, el bab, hdp tutuklamaları, batı’ya verilen ayar ülkede gerilimi diri tutmak ve daha kolay yönetmek için sürekli gündeme getirilen başlıklar. ama belli süre sonra o konular da yeterli olmuyor. üstelik kamuoyuna anlatılan hikâyenin de gerçek olmadığı kısa süre içinde anlaşılıyor. akp ve erdoğan bu konularda sıkıştığında a-b-c şıklarına geçiyor.

    birincisi kadın bedeni üzerinden tartışma başlıyor. ‘kürtaj ve sezaryen sezonu’ açıldı. bu hafta da devam edecek gibi görünüyor. ikincisi ise din. ülkenin batısı yetmiyormuş gibi şimdi doğusuna da açıldı. kürt sorunu çözümünde din bir faktör olarak bir kez daha devreye sokulacak. şafi mezhebi ağırlıklı bu çözüm girişiminin etki alanını göreceğiz. son olarak türk milliyetçiliği. burada da mhp var ve üstelik milliyetçilerin bir bölümünde (kıyı şeridi) çok ciddi erdoğan alerjisi var."

    yaşar aydın
    http://www.birgun.net/…-su-yuzune-cikti-137273.html