*

şükela:  tümü | bugün
 • atlas jet'in basın reklamı. pek bir imalı. şahsen tedirgin oldum.
 • mokar hastasi nihan'in atlas jet'i tercih etme sebebi...
 • kambur balina repliği. mavi balinalar bıyık altından gülüyor sadece.
 • iata üyeliğine kabul edilen ikinci (birincisi thy olmalı) türk havayolu şirketi olduklarını duyurmak ve koltuk arası mesafeyi 77 santime çıkararak, yolcuların daha rahat, ayaklarını uzata uzata, arada da gerinerek seyahat edeceklerini belirtmek amacıyla verilen ancak lastik türkçenin azizliğine uğrayarak yanlış anlaşılan atlasjet reklamı.
  kesinlikle yanlış anlaşılmıştır; yoksa herkes yakinen bilmektedir ki; bu firma, son derece ciddi çalışan, yurt ve dünya çapında iddialı, hedefleri olan, sektöründe önemli bir yer tutmaya oynayan ve mevcut müşterisi ile hedef kitlesini zinhar mokar hastası nihan yerine koymayacak bir firmadır. bu firmanın sahipleri, yöneticileri ve dahi reklamcıları, onların yaratıcı ekipleri de basit kelime oyunlu cin reklamlar verip bundan medet umacak insanlar hele hiç değildir. iyi yetişmiş ve yetiştirilmiş, en bir üst seviyede eğitim öğretim görmüş, "in" okullarda havaya kep fırlatmış, dereceler almış, dünyayı tanımış, okumuş çocuklardır hepsi. havayolu şirketi ile eşşekle odun taşıma anonim şirketi arasındaki farkları hepimizden iyi bilirler.
 • (bkz: m a r k a)
 • henüz ikinciyiz niye bizimle uçasınız ki nin arak olduğunun ilkokul müfredatına alındığını öğrenen hulusi derici 'nin , alexander siksallandır ile yaptığı düet..
 • baştan korkutucu gibi gelse de ilk verilen intiba gibi değildir. üzüntülü ama madem olmuş biz isteyerek yaptık diye ortaya çıkalım reklamıdır.

  şöyleki;

  reklam: uçaklarımızda koltuk arası mesafeyi şimdi 77 santime çıkardık. siz daha rahat uçun diye. biz, on-onbeş koltuk daha fazla satacağız diye sizi sıkış tepiş ucuramayız.

  meali : atın lan bu adamı dekarötörmüdür mimar mıdır nedir ona koltuk aralarını biraz sıkıştır dedik adamın yaptığına bak, rezil herif tazminat falan da vermeyin.

  reklam: güvenliğinizle ilgili hicbir soru işareti olmasın diye kaptan pilotlarımız ortalama 20 yıl tecrübelidir.

  meali : nedir lan bu cv lerin hali niye hic genç emekli pilotlar bize gelmiyor yaş ortalamız 60 yaşa dayanmak üzere maaşlarına biraz daha zam yapsakmı nedir?

  reklam: çok tecrübeli bir pilot olan genel müdürümüz, haftada üç gün kaptan pilot olarak uçar. sizin için başka neler yapabileceğimizi yerinde görmek ve önerilerinizi dinlemek için.

  meali : ulan halen daha bir yedek pilot bulamadınızmı? adamı genel müdür yaptık halen daha pilot diye ucuruyoruz inşallah uyanmaz. zam falan bide onunla uğraştırmayın beni.

  şeklinin reklama yansımasıdır. yada ben öyle uydurdum.