şükela:  tümü | bugün
  • sayın cumhurbaşkanı erdoğan barış pınarı harekatı ve mültecilerin geri dönmesi konusunda “bizim planlarımıza göre mültecilerin geldikleri yere dönmeleri şart. buna inanıyoruz ama kimseyi de istemediği yere zorla gönderecek değiliz” demiş.
    kaynak

peki kim bu cennet gibi vatanı bırakıp taş üstünde taş kalmamış 30 kilometrelik bir alana isteyerek gidecek merak ediyorum doğrusu ?

edit: gelen mesajlar üzerine şunu anlatmaya çalışıyorum. o bölgede istenildiği kadar konutlar, okullar, hastahaneler, parklar, sosyal eğlence alanları vs. yapılsın ben geri döneceklerini düşünmüyorum bunu kastettim...
  • umarım bu laf olsun diye söylenmiştir çünkü artık sabır bitti
  • zorunlu göç politikasi uygulamayacaksaniz bu millete anlatamazsiniz guvenli bolge olayini.
  • hem şart hem şart değil dediği komik açıklama.

buradaki imkanları bırakıp dönmeyecekleri gayet açık. oraya döndüklerinde birilerinin eşek gibi ödediği vergilerle maaş alamayacaklar, hastanelerde bedava tedavi olup ilaç alamayacaklar.

harekatın yavaş yavaş suriyeli mültecilerle ilgisinin olmadığını anlıyoruz.
  • sıkıntı değil reyiz, sen mekanı aç, alanı bırak, sonra “gönderemeyiz,” de, oylar düşsün, yerine seçilecek cumhurreisi onları gönderir. sen bi’ alan aç kâfî. -dedirtmiştir gece gece.
  • bence cumhurbaşkanı zaten gitmelerini istemiyor..

kim ne derse desin, ülkenin yaşam standardı geçen yüzyıla göre daha yüksek. eğitim yerlerde ama ülkede çok sayıda üniversite var ve diploma almak çok kolay. bundan dolayı kimse iş beğenmiyor ve masa başı iş arıyor. bunlar bildiğimiz mevzular..

ülkede işgücü kalmadı gibi bir şey. bugün suriyeliler mecbur kaldığı için emek gücü işlerde (çok ucuza ki bu konu ayrı) çalışıyor.
    misal tekstil sektörü 90’larda bu ülkenin en büyük sektörüyken bugün çalıştırmaya işçi bulunamıyor.
    kasap, berber, terzi gibi meslekler yok olma yolunda..

demem o ki emek gücü için cumhurbaşkanı kalmaları için uğraşıyor sanki!..
  • hayır bölgede guvenlik sağlanırsa neden zorla gönderemiyoruz orasını tam anlayamadigim olay.

bu adamlar buraya can güvenliğimiz yok deyip gelmediler mi?

tamam işte can güvenlikleri sağlanınca b*k mu var artık burada? misafirliği kısası makbuldür, bu adamlar ise iyice bizden fazla ev sahibi olarak görüyor kendilerini..
  • bence reisimiz dünya ile ilişkilerin kızışmasından sonra avrupaya laf cambazlığı yaparak şunu demeye getirdi. "suriye kötü durumda bölgeyi temizleyip oraya yerleşim bölgeleri yapalım istemezlerse avrupaya gönderebiliriz. "

başkanımız artık halkın surileri istemediğini iyice anladı. hem ülke dışına çıkartmak için hem inşaat sektörü canlansın diye bu planı devreye sokacak. ab den de bi miktar ödenek alınması da bu işin kaymağı olabilir.

kainat liderimizin açıklaması.
  • savunacağım aklıma gelmezdi ama hayat işte.

adam bunu demek zorunda.

biz daha kktc'ye adam yolladığımız için savaş suçu işlemekle itham ediliyoruz. yok demografiyi değiştirdiniz yok o yok şu ...ne desin suriye'yi alacağız içine de buradaki adamları zorla yollayacağız mı desin ? gitmek isteyenler tabi ki gönüllü olurlarsa gidecekler.

operasyon devam ederken " suriyelileri oraya göndereceğiz zorla " demesini cidden mantıklı bulan var mı ? bence söylenmesi gerekeni söylemiş.
  • ulan allah'ın belaları. bunları başımıza bela eden utanmaz insanlar. o "istemediği yere de göndermeyiz" dediğiniz yer heriflerin g-ü-y-a vatanı. yurtları. vatansızları, kansızları aldınız ülkeye.

türklerin tarih boyunca bu şekilde bir ülkeye milyonlarca tavuk gibi istif istif kaçtığı tek bir örnek verin, ben de kafamı keseyim.