• kıvırcık arkadaş, burayı kesin okuyorsundur.

genç bir insansın.

bu ülkede yaşayan her genç gibi, senin de mutsuz olduğunu biliyorum.

hayallerin var. belki oyuncu, belki sunucu olmak istiyorsun.

diksiyonunun kötü olduğunun sen de farkındasın. kursa gitmek istiyorsun. ama öğrenci insanda diksiyon kursuna gidecek para ne gezer?

belki dedin ki, 'şu nefret ettiğim partinin reklamını kabul edeyim. oradan gelecek parayla bunu şunu yaparım', 'aman canım, benim oynadığım reklam yüzünden seçimi binali kazanacak değil ya? ben parama bakarım'

falan filan...

bu ülkede yaşayan her genç gibi, mutsuz olduğunu biliyorum.

ancak mutlu olmanın yolu para değil.

böylesine iğrenç bir propagandaya alet olduğun için kendini hiçbir zaman affetmeyeceksin.

arkadaşlarının yüzüne bakamayacaksın.

yarın öbür gün 'her şey çok güzel olduğunda' bir köşede sessizce düşünecek ve ne kadar yanlış bir şey yaptığını göreceksin.

haa oyunculuk ve sunuculuk mu? belki kanal 7'nin çapsız dizilerinde küçük bir rol verirler.

o gün, eğer hala kanal 7 gibi şeyleri izleyen insan kaldıysa...

senin adına üzgünüm.
  • içerikten bağımsız konuşuyorum:

videoyu çeken, kurgulayan her kimse bıraksın işi. öyle matte edilmez. başka bir deyişle, keylenmez. haddinden fazla feather vermişsin. aynı zamanda kameranın enstantane değerini düşük tutmandan ötürü bolca motion blur var. green box’ta çekim yapıyorsan, motion blur’dan kaçman gerekir çünkü o perdenin yeşili hareketin olduğu her yerde belli eder kendini. bunu yok etmek için de color tolerance’i arttırırsın, ortaya çıkan görüntüyü yumuşatmak için de edge feather’a yüklenirsin ve berbat bir sonuç alırsın.

sözlükte yazarsan ya da yazar bir tanıdığın varsa bana ulaşsın makul bir ücret karşılığında ders veririm. ilk dersimiz da iyi bir insan olmak, iftira atmamak ve ahlak üzerine olur. post prodüksiyonu bir şekilde öğrenirsin, dert değil mühim olan insanlık.

not: ilk dersi ücretsiz veririm, sorumluluk niyetine.
  • son derece düşük zeka işi.

hayır bir de bunu partinin yetkili isimlerine şöyle bir kampanya çıkacağız, böyle ironi yapacağız, bu üstün zeka işle karşı propagandanın amına koyacağız falan gibi yutturuyorlar ki ciddi paralar harcanıp sponsorlu çıkılıyor. vallahi ilaç niyetine bir gram akıl yok da benim derdim bu kampanyanın finansmanı nereden sağlanıyor? araştıracak olana kaynaklar açık mıdır?

yani yine vatandaşın parası vatandaşa karşı çirkin bir silah olarak kullanılıyor gibi duruyor da.
  • valla şaka maka her gün yüzlerce küfür yedikleri sözlüğe reklam vermiş adamlar, sol frame'de duruyor öylece.
    merak edip tıkladığınızda tip olarak ortameşrep kıvırcık saçlı sevimli bir kadıköy kızı karşılıyor sizi, hem de yapmacık ve cringe ses tonu ile. akp il teşkilatına bu tiple nasıl almışlar hayret ediyorsunuz. sonra o an geliyor... kılıştarolu ve ssk esprisi... ardından yol yabdık diyor, geçiş fiyatıyla öküz alınacak köbrüleri gösderiyor. devamını izleyemedim çünkü bu tiple böyle yorumlar yapması bana monitörümü yumruklattı.
  • öncelikle bu videolar seçim üstü parası verilip (para halkın cebinden çıkıyor) sipariş üzerine hazırlatılıyor, sonrasında sponsorlu reklamlarla insanların ana sayfasına düşürülüyor. amaç ezkaza üç-beş insanın kafasını karıştırıp tekrarlanacak ibb seçimlerinde binali yıldırım'a oy kazandırma çabası.. tabi böyle bir çabanın bu kadar bel altı ve adice yapılıyor olması da kendi siyasi çizgilerini gösteriyor.

ayrıca ben bu biz muhalefetiz diyen kıvırcık saçlı kadının kim olduğunu merak ediyorum. adı soyadı nedir, kendisiyle ilgili değerlendirmelerimizi onun adına açılacak başlığa yapmak isterim. cidden kendisini tanıyan çıkarsa burada yazsınlar veya twitter'de, diğer sosyal mecralarda adını yazsınlar. öyle vur kaç olmaz.
  • allah affetsin reklamdaki kızı görünce "bu ne be doğru dürüst cümle kuramıyor, nasıl chp'li bu?" dedim. akp'li imiş meğerse.
  • youtube'da karşıma çıkınca üşenmeden gidip spamledigim reklam kampanyası kanalı. tüm muhalif arkadaşlara da gidip spamlemelerini tavsiye ederim.
  • videodaki kıvırcık. simit sat onurlu yaşa.
  • önce yazılanları okudum. "geri zekalı işi" filan yorumları yapılmış. abartıdır dedim, açtım izledim. geri zekalı işiymiş. yapan da, yaptıran da, beğenen de... topyekun geri zekalılık.
  • bunlar niye böyle çocuk oyunları ve iftiralar ile uğraşıyorlar.

link

başkanlık seçimi içinde kendilerince (bkz: 12 angry man) uyarlaması yapmışlardı.

asıl zıvanadan çıkan kendileri link

çok komikler ya :) link

kafayı yemişler link
hesabın var mı? giriş yap