şükela:  tümü | bugün soru sor
 • https://odatv.com/…ini-da-bilmiyorduk-04081809.html
  ne demek bilmiyorduk?
  bu ülkeyi kim yönetiyor amk?
  tutuklandığını da derken başka neleri bilmiyorsunuz? çıldırıcam şu hale bak ya!
  edit: he yavrum he haberleri yoktu.. sizde buna inandınız demi ? saftirikler sizi. her yabancıdan nasıl haberi olsun muş. kardeşim adam ülkene yaptırım uyguluyor sen hala haberim yoktu diye yalan atan bir akplinin sözüne inanıyorsun :d komik doğrusu. gerçekten komik.
  al sana haber : http://www.hurriyet.com.tr/…den-tutuklandi-40302354
  haberi nasıl olsunmuş...
  bir yazar arkadaşın uyarısı üzerine:
  ''bu siyasi bir tutuklama değil, devletin savcısı işini yapmış, iddianamesini yazmış, mahkeme de duruşmasını görüyor anlamına gelen beyanat. ''
  ne demek siyasi bir tutuklama değil? fetöden tutuklanan birisi nasıl olur da siyasi tutuklama olmaz?
  diğer troll arkadaşlarına mesaj atıp seri favorile kardeş mi yazıyorsun ne yapıyorsun? yada diğer hesapların mı bunlar he?
  edit 2: aktrollerin 1 ila 250 arası entrysi olması teorimi doğrular niteliktesin
  https://eksisozluk.com/biri/doremerod
  tut engel hop
  bu ikinci aktroll : https://eksisozluk.com/biri/c-kuzey
  bu üçüncü akgezen : https://eksisozluk.com/biri/kim-ulan-bu-fatih
  devamı gelir. biri bunlara sinyali çakmış anlaşılan, seri geldiler farkettiyseniz.
  4. akboy : https://eksisozluk.com/biri/modeonline
  amma akit yaptı başlık berekete bak berekete. engelle engelle bitmiyor it sürüsü.
  5. araya kaynamış : https://eksisozluk.com/biri/poritin
  6: https://eksisozluk.com/biri/fth10/usertopic
  7: 2 yazar 1 arada muhtemelen aynı yazarlar https://eksisozluk.com/…iri/cehapeakepemehapehadepe + https://eksisozluk.com/biri/catch-the-arrow
 • bu siyasi bir tutuklama değil, devletin savcısı işini yapmış, iddianamesini yazmış, mahkeme de duruşmasını görüyor anlamına gelen beyanat.

  dışişleri bakanı tutuklanan her yabancıdan haberdar mı olmalı neden çıldırıyorsun anlayamadım.

  bence tutuklandığından haberdar olması tam bir facia olurdu. kıçı kırık amerikalı bi rahibi tutuklayacağız sayın bakanım müsadenizle mi diyeceklerdi?

  edit : format

  gelen tepkiler üzerine zorunlu edit :

  öncelikle entry sayımı az bulup beni aktroll ilan eden başlık sahibine ve özel mesaj atan diğer gerzeklere şu noktada cevap vermek bile seviyesizlik olacak ama söylemeden geçemeyeceğim.

  evet entry sayım 250den az çünkü hesabım yeni onaylandı. buna bile bakamayacak kadar at gözlükleriyle gezen birine verdiğim bu cevap da az gelecektir.

  ekşi sözlükte yeniyim, kimseyle beğensene diye bir iletişimim olmadı, böyle bir şeyi ilk başlık sahibinden duyuyorum. beni bununla yaftalıyor, kişi kendinden bilir işi deyip geçiyorum.

  "fetöden tutuklanan birisi nasıl olur da siyasi tutuklama olmaz?"

  bu ifade iki büyük cehalet içeriyor. fetö organize bir terör örgütüdür, sen bu ifadenle aslında devlet nazarında terör örgütü olan bir yapıyı, onlar terör örgütü değil tutuklamalar siyasi diyerek suç işliyorsun.

  ikinci cehaletini söyleyeyim bu rahip sadece fetö sanığı değil. pkk sanığı ayrıca. "fötö tötöklömölörö siyisi" demeden önce bi adam neden tutuklanmış ona da bak.

  kamunun işleyişinden bi'haber kronik kafaların at gözlüklülerin vs. hiç birine bir şey ispatlamak zorunda değilim. gidin biraz teyit.org u takip edin biraz doğruluk payı hesabını takip edin. her şeye sazanlamayın, cahil durumuna düşmeyin.
 • meal: ne halt yiyeceklerini kendileri de bilmiyorlar. bunları tanıyorsam rahibi tutuklayan savcı için 'aslında fetöcü abd ile aramızı bozuyor' deyip işin içinden çıkar.
 • tanım: ülkeyi yönetenlerin, ülkede tutuklanan herkesi isim isim bildiğini sanan muhaliflerin olduğunu gösteren bakan açıklaması.

  bak bir de bilmiyor diye çıldıracakmış. o derece kızmış yavrum.
 • ben biliyordum lan tutuklandığını, ayvayı yedik şimdi çıkamam ki evden.
 • son edit: hala siyasi değil diyenler var. kardeşim madem siyasi değil, dış işleri bakanıyla konunun ne alakası var? yargı karar verir ve uygular bu adam niye böyle bir açıklama yapıyor? tamam lan sen bilme hadi de sonra niye bilmiyorduk diyorsun? yani ne alakası var? madem bu adam fetöcü, yargı kararı. niye ceza evinden çıkarılıp ev hapsi verildi? bir öyle bir böyle davranıldığı için karar siyasi diyoruz zaten. yargıda suçu ispatlanana kadar herkes suçsuz değil mi? peki daha önce bir öyle bir böyle davranılmadı mı? ahmet şık, genelkurmay başkanı, kardak fatihi, balyoz, ergenekon? neler döndüğü bir bir ortaya çıktı.
  yazıklar olsun editi: çomarın yazdığını da 65+ kişi favlamış. bunlar çomarbirliği ne okur ne araştırır. yüzünüze tükürsek yarabbi şükür dersiniz lan yazıklar olsun sizdeki insan beynine.
  üst edit: ulan ekim 2017'de haber olmuş. abd sözcüsü neuert demiş ki tillerson ve çavuşoğlu telefonda papaz ile ilgili konuştu. o zaman niye dememiş bilmiyorduk diye? buna rağmen bu balık hafızalı çomarların hızla savunmaya geçtiği başlıktır. olum siz harbiden çomarsınız. kızıyorsunuz da sizdeki bu çomarlık takdire şayan. bu konu ilk gündeme geldiğinde bilmiyorduk denildi mi? denilmedi. şimdi niye deniliyor? çünkü yaptırım söz konusu. ulan kendi çomar kanalınız ahaber bile bunu haber yapmış 1 yıl önce.
  ayrıca fetöden tutuklanmış kişi abd'li bir pastör. siyasi değil mi? ulan bunun diplomatik krize yol açabileceğini bilmeyen adam niye o makamda oturuyor? bu tutuklama haber oldu, bir bakan bunu kendisine iletmeyecek danışmanlara mı sahip? bu bakan ülkenin dışında mı yaşıyor?
  bonus: rusya'da uçak krizi olduğunda erdoğan ilk ne dedi? sonra ne dedi? harbiden çomarsınız.
  -
  ümmet bu hıza alışmış dediğim tepkidir.

  dönemin başbakanına mı sordunuz?
  rus uçağı olduğunu bilmiyorduk
  tek din demedim tek dil dedim
  benim tavrım moderatöre olmuştu
  ben kürt sorunu diye bir şey demedim
 • aa tutuklanmış mı? sahi kim ki rahip?
 • bilse de bilmese de hiç bir şey fark etmeyecek durum, bunca krizden sonra biz bilmiyorduk demek kandırıldık demekten pek farklı değil.
 • ümmet'in yavaştan yine dönmeye başlayacağını düşündüren, "brunson'ın ajanlıkla uzaktan yakından alakası yok" algısı yaratmaya yönelik açıklamadır. önümüzdeki günlerde brunson'ı, amerika'nın dediği gibi man of faith olarak bizim basında görmeye başlarsak şaşırmam açıkçası.

  ayrıca çavuşoğlu, "bizim kişiden ne çıkarımız olacak?" diyerek al papazı ver papazı gibi fantastik bir mübadele fikrine, farkında olmadan ayar vermiştir.

  not: brunson'ın gerçekten de ajan olduğunu düşünenspor.
 • elbette ülkenin yöneticileri her tutuklanan kişiyi bilemez, bilmek zorunda da değil ancak hepimizin bildiği gibi burada durum farklı.

  bu kişinin tutuklandığını bilmediklerini iddia eden insanlar öncesinde çıkıp "ver papazı al papazı" seviyesinde, kamuoyu önünde açık teklif götürürerek kişinin bilgileri dahilinde tutuklandığını kabul etti zaten.

  tanım: (r)