şükela:  tümü | bugün
  • meral akşener'e parti ismi konusunda bir önerim var. buraları okuyorsa veya okuyan danışmanı partilisi veya kendisiyle irtibatı olan birisi iletirse sevinirim.
    parti adı: biz türkiye'yiz partisi

tv ve sosyal medyada şu konseptte bir video ile beraber:
    ana da biz evlat da biz
    işçi de biz patron da biz
    alevi de biz sünni de biz
    türk de biz kürt de biz
    ağlayan da biz gülen de biz (burayı çıkarabilir malum gülen ismi üzerinden yıpratılabilir kendisi)
    dindarı da biz ateisti de biz
    sağcı da biz solcu da biz
    yaşlısı da biz genci de biz
    (bu kısım azaltılıp çoğaltılabilir)

biz türkiye'yiz... (ortada akşenerin olduğu kalabalık ve güler yüzlü el sallayan 100 kişi, kamera akşenerden geriye doğru çekilerek tüm kalabalığı kadraja alıyor) dış ses: biz türkiye'yiz birlikte güzeliz.
    alın reklam filminiz de hazır.

insanların türk, kürt, alevi sünni, atatürkçü dinsiz v.s. diye bölündüğü ayrıştırıldığı şu ortamda türkiye'yi rahatlatacak ve insanlara alternatif sunabilecek her kesimi kucaklayan merkez bir partiye ihtiyaç olduğu ortada.

merkezde böylesi birleştirici bir partiye ihtiyaç var bu kesin. böyle bir birliktelik de bu şekilde bir isim reklam ve felsefe üzerinden gerçekleşebilir. bir düşünün derim...

ha ben politik görüşümden dolayı oy vermem o başka, ama oy verecek en az bi %20 seçmen bulunur.
  • şöyle bişey varmış yeni gördüm: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/…uldu-170695h.htm
  • yurtdışındaki siyasi partileri anımsatan isim. türkiye'de oturmuş isim+parti(si) kalıbının dışında en azından.
  • taxi driver filminde bir siyasi partiye secim slogani bulmaya çalışan kisi telefonda bunun biz halkız seklindeki halini anlatmaya calisiyordu.

biz, halkız.
    biz halkız. ikisi farklı deyordu hatta, aklimda kalmis nedense.

bu virgullu mu virgulsuz mu merak ettim(dusunen surat)