şükela:  tümü | bugün
 • trt’de bir eski zaman eglence programi
 • cumartesi gecesi eğlence programı formatında yıllar içinde kendi içinde "çılgınlık" sayılacak devrimler yapan trt'nin ara formatlarından biri. mehmet ali erbil ile çiğdem tunç sunuyordu bildiğim kadarıyla. belki de mehmet ali erbil yoktu, ama çiğdem tunç kesin vardı. birbirlerine espriler falan yaparlardı ki, yıllar boyunca mustafa yolaşan, güneş tecelli, cenk koray esprileriyle yaşamış türk izleyicisi için gerçekten büyük yenilikti, ama şimdiki mehmet ali erbil zevzekliklerine oranlarsak kutsal kitap'dan alıntılar gibi kalır o espriler. şarkısı vardı bi de "bizden size, bizden size" diye, başka bir bölümünü de hatırlamıyorum şarkının.
 • s d y t o

  bizden size
  bizden size
  şarkılarla türkülerle
  bizden size
  bizden size
  bizzzzzzzzzzdennnnnnnn siiiiiiiiizeeeeeeeeeeeeeeee
 • erol evgin de bir ara sunmustu diye hatirliyorum. ayrica ali kocatepe de en son muzik haberlerini bizlerle paylasirdi (bkz: modern talking). bir de atilla arcan'in skecleri vardi diye hatirliyorum ama bunlarin hepsi ayri ayri programlarda da olabilir di.

  bir de metin milli vardi.
 • süreyya davulcuoğlu ve kamil sönmez'in kadrolu eleman olarak neredeyse her hafta çıktıkları fantastik trt yapımlarından biri. zamanında da sevmezdim ben bu programı. şarkısı mı salak gelirdi olmayan formatını mı beğenmezdim şimdi çok anımsamıyorum. bir bayram özel programına rastladım geçenlerde. süreyya ablam ve kamil kardeşim gene başrollerde. formata saygı duymakla birlikte tezimi kanıtlamanın hazzını da paylaşmak isterim:
  http://www.youtube.com/…t=1&list=pl645ca014f8a7bad8
 • trt müzik te 1984 yılı yayınına göre erol evgin ve derya baykal tarafından sunulan zamanının en iyisi. zaten başka iyi olacak bir kanal yoktu.
 • ilk bizden size bölümleri cemile kutgün tarafından sunulmuştur. zaman zaman yenilenip uzun yıllar formatı devam ettirilmiştir. daha sonraları benzer bir durum "bir başka gece" için de yaşanmıştır.

  her iki program da trt müzik kanalında ekranlara gelmeye devam etmekte, nostalji fırtınaları estirilmektedir.
 • bugünün ilk dakikalarında trt müzik'te 1981 tarihine ait yayını gösterilen program. neco, kayahan, yeşim, saadet sun, erdem alkın gibi zamanının pop şarkıcılarını genç halleriyle türkü söylerken izlemek hayli şaşırttı ve keyiflendirdi.
 • ilk olarak 1990 yılında yapılan bölümlerini hatırladığım çocukluğumun en güzel anılarından biri. bana, bir kuşağa kaliteli müziği öğrettiği için emeği geçen herkese sonsuz minnettarım.
 • ilk birkaç bölümü siyah beyazdı, ama arada renkli şarkı çıkardı. her sene az miktarda bölümü yayınlanırdı. sunucu hemen her programda değişirdi. bazen bir bazen iki kişi olurdu. coşkun evcim gibi bir dans grubu ile açılır sonra türkü, tsm, pop diye giderdi. arada skeçler olurdu. zamanın bayık programlarının yanında cevher gibiydi.