şükela:  tümü | bugün
  • mustafa sandal i bize kazandiran suc bende isimli albumde sen sakrak olmayi amaclamis bir sarki. sarki icabi mustafa arpasi fazla kacmis bir insani canladirmaktadir. vakti kerahati bilmemekte, "barmenin de evi var" gercegini gormezden gelmektedir. ipsiz sapsiz bir insan oldugundan esi dostu da bu futursuzca eglenceye dahil etmek istemekte, atip tutmaktadir.

sarkinin sozlerinde yine "yalanlar soyledim" "yazi tura atmam" gibi mustafanin kendi aleminde birseyler ifade edip de dinleyici tarafindan anlasilmayan gizli noktalar mevcuttur. mustafa bu baglamda sanirim t s eliot a ozenmis, arastirilmayi beklemektedir.

yalanlar soyledim
    hasrete dur dedim
    bu gece huzunleri
    terkediverdim

gonlum eglenmek
    cosmak ister
    kahkahalarla kosmak ister
    sevdikleriyle olmak
    isteeer(detone dik ses)

sabah olmussa kimin umurunda?
    haydi dostlar yanibasima
    bana laf gecmez
    yazi tura atmam
    bize gidelim beyleer
  • "dertlere dur dedim, basurum ben dedim" gibi bir dizeyi bünyesinde bulunduran mustafa mandal şarkısı.
  • "bay e'nin sahnelerinden bir klibi olan sarki" diye aklimda yer etmis sarki.. cocuktuk o zaman.. hayal meyal bir seyler kalmis aklimda.. mehmet ali erbil ve bilumum absürt tip bir yol ortasinda.. mehmet ali gozluklu, saclari onunde garip bir tip falan.. bilinc ve bilinc altindan iste boyle..
  • yalanlar söyledim, kalbimi dinledim
    felekten bir gece çalmak istedim
    dertlere dur dedim, masumum ben dedim
    bu gece hüzünleri terk ediverdim

gönlüm eğlenmek ister, ister
    kahkahalarla coşmak ister
    sevdikleriyle olmak ister
    eski dostları görmek ister

sabah olmuşsa kimin umurunda
    haydi dostlar yanı başıma
    bana laf geçmez yazı tura atmam
    bize gidelim beyler

şeklinde sözleri olan ve bende, sebebini kestiremediğim hoş bi tad bırakan, 90ların mustafa sandal parçası. suç bende albümündeydi yamulmuyorsam.
  • murat dalkılıç'ın bize gidelim beyler adıyla mükemmel yorumladığı şarkı.
    sabah olmuşsa kimin umurunda...
  • türk pop müziği'ne verilebilecek en iyi örnek, nadide eserdir bu efendim. şarkıyı dinledikçe anlıyoruz ki mustafa sandal'a gidiyoruz, hem de tüm sözlükçüler, yaşlısı genci, lostcusu, uggcusu ayırt etmeden... suç bendedediği kadar vardır mustafa'nın, bütün suç gerçekten de ondadır.
  • giriş kısmındaki tıp tı ta tıp tıp tıp tı ta tıp tıp bölümüyle bana düğün salonundaki müzikleri hatırlatan, mustafa sandal'ın ilk kasedi suç bende'nin b yüzünün ilk şarkısı.

http://youtu.be/iotrpmlvvc8