şükela:  tümü | bugün
 • mustafa sandal i bize kazandiran suc bende isimli albumde sen sakrak olmayi amaclamis bir sarki. sarki icabi mustafa arpasi fazla kacmis bir insani canladirmaktadir. vakti kerahati bilmemekte, "barmenin de evi var" gercegini gormezden gelmektedir. ipsiz sapsiz bir insan oldugundan esi dostu da bu futursuzca eglenceye dahil etmek istemekte, atip tutmaktadir.

  sarkinin sozlerinde yine "yalanlar soyledim" "yazi tura atmam" gibi mustafanin kendi aleminde birseyler ifade edip de dinleyici tarafindan anlasilmayan gizli noktalar mevcuttur. mustafa bu baglamda sanirim t s eliot a ozenmis, arastirilmayi beklemektedir.

  yalanlar soyledim
  hasrete dur dedim
  bu gece huzunleri
  terkediverdim

  gonlum eglenmek
  cosmak ister
  kahkahalarla kosmak ister
  sevdikleriyle olmak
  isteeer(detone dik ses)

  sabah olmussa kimin umurunda?
  haydi dostlar yanibasima
  bana laf gecmez
  yazi tura atmam
  bize gidelim beyleer
 • "dertlere dur dedim, basurum ben dedim" gibi bir dizeyi bünyesinde bulunduran mustafa mandal şarkısı.
 • "bay e'nin sahnelerinden bir klibi olan sarki" diye aklimda yer etmis sarki.. cocuktuk o zaman.. hayal meyal bir seyler kalmis aklimda.. mehmet ali erbil ve bilumum absürt tip bir yol ortasinda.. mehmet ali gozluklu, saclari onunde garip bir tip falan.. bilinc ve bilinc altindan iste boyle..
 • yalanlar söyledim, kalbimi dinledim
  felekten bir gece çalmak istedim
  dertlere dur dedim, masumum ben dedim
  bu gece hüzünleri terk ediverdim

  gönlüm eğlenmek ister, ister
  kahkahalarla coşmak ister
  sevdikleriyle olmak ister
  eski dostları görmek ister

  sabah olmuşsa kimin umurunda
  haydi dostlar yanı başıma
  bana laf geçmez yazı tura atmam
  bize gidelim beyler

  şeklinde sözleri olan ve bende, sebebini kestiremediğim hoş bi tad bırakan, 90ların mustafa sandal parçası. suç bende albümündeydi yamulmuyorsam.
 • murat dalkılıç'ın bize gidelim beyler adıyla mükemmel yorumladığı şarkı.
  sabah olmuşsa kimin umurunda...
 • türk pop müziği'ne verilebilecek en iyi örnek, nadide eserdir bu efendim. şarkıyı dinledikçe anlıyoruz ki mustafa sandal'a gidiyoruz, hem de tüm sözlükçüler, yaşlısı genci, lostcusu, uggcusu ayırt etmeden... suç bendedediği kadar vardır mustafa'nın, bütün suç gerçekten de ondadır.
 • giriş kısmındaki tıp tı ta tıp tıp tıp tı ta tıp tıp bölümüyle bana düğün salonundaki müzikleri hatırlatan, mustafa sandal'ın ilk kasedi suç bende'nin b yüzünün ilk şarkısı.

  http://youtu.be/iotrpmlvvc8