şükela:  tümü | bugün
 • -ezan okunmadi ki abi neden orucunu aciyorsun?
  -trabzonda okundu olm
  -iyi de burasi trabzon degil?
  -bize her yer trabzon.!
 • trabzonu kaf dağının arkasında yarı hayali egzotik bir yer olarak görmek isteyenlerce hazmedilemeyen slogandır. bu arkadaşlara göre, trabzon'un hamsi-temel-fadime klişeleriyle canı istediği gibi dalga geçebildiği bir yer olarak kalması en uygunudur. lakin trabzonlular işte hadlerini bilmezler. kale diye belledikleri her yerde çıkarlar karşılarına, bir de üstüne susmaz, vururlar en acı kusurlarını yüzlerine.

  ne kuyruk acısıymış kardeşim. şikeyi yapan sensin ama fırsatçı olan biziz. kazanmak için her yolu mübah ilan eden sensin yüzsüzce haticeye değil neticeye kitlenen sensin ama hacıyatmaz olan biziz. bütün medya tetikçilerinle, paranla, pulunla, nüfuzunla, satılmış adamlarınla baskının dedikodunun entrikanın ağlamanın en bi kralını yapan sensin ama en dik durmaz biziz. daha dün herkes bize karşı, biz bukelamunlara rağmen şampiyonuz yalanları üfürürken bugün benficalı bilbaolu olan sensin ama yanar döner olan biziz. satın aldığın, sindirdiğin, rüşvet verdiğin diğer takımları arkana alarak ikisini de senin belirlediğin aday arasından sözümona "seçilen" federasyon başkanının bile senin şike yapmadığını ileri süremediği ortamda, seni kurtarmak için gerçekleştirdiği birbirinden çelişkili icraatleri destekleyen sadece sensin ama fırıldak olan biziz. camia olarak saygınlığı nesiller boyunca hatırlanacak şekilde dip yapan sensin ama kaydırıkuppak olan biziz.

  yediremiyorsun di mi kendine? sana üç sene üstüste şampiyonluk vaad eden dokunulmaz sandığın başkanın hapiste, hep sana çalışmasına alıştığın medyada boy boy rezilliklerin, kendini kurtarmak için yaptığın her türlü çirkeflikte daha bir geri dönülemez şekilde dibe batman... bütün bu çorabı başına ören o anlı şanlı ezeli rakiplerin galatasaray değil, beşiktaş bile değil. senin şu adamdan bile saymadığın, boyuna dalga geçtiğini sandığın, ama her yerde karşına çıkan, bir türlü susmayan, çirkef tekerine çomak soktukça sokan, senin kalabalığından korkmadan, senin kalen diye gördüğün mekanlarda bile göğsünü gere gere karşına çıkan orta büyüklükte bir şehrin takımı. sen güya kendince büyüksün, en büyüksün ama açıklayamıyorsun kendine beni bu küçük takım nasıl bu hale getirdi diye? öyle ya, ya trabzon'un büyüklüğünü teslim edeceksin, ya da kendi acziyetini, küçüklüğünü kabul edeceksin, ki senin gerçekteki en büyük düşmanın olan kibrin ikisine de asla izin vermez. o yüzden için içini yiyecek, darlandıkça sataşacaksın trabzona. sataştıkça da alacaksın dersini.
 • bu slogan tam olarak trabzonspor taraftarını yansıtıyor. türkye'nin, hatta dünyanın her yerinde takımını yalnız bırakmayan, takımına avniakeri aratmayan bir taraftarın haklı sloganıdır...

  istanbul'da, 15 milyon insanın yaşadığı yerde 50.000 insanı peşinden sürükleyemeyen takım taraftarlarının, kentin 1500km uzağında ve onların yanıbaşlarında bir yerde, şehrinin plakası olan 61.000 kişiyle şova yapan taraftarın sloganına, ulaşamadığı ciğere mundar diyen kedi misali saldırmasıyla bir kez daha övünç kaynağı olmuştur.

  (bkz: bize her yer trabzon)

  (bkz: bize ekşi de trabzon)

  gelsinler trabzona 50.000 kişiyle bir daha bu sloganı demiycez.....haklısınız, olacak şey mi hiç?. 100 kişi gelseler yeter...bak, bilet de bedava...
 • kara, hava ve denizin farketmediği slogan. buyrun;

  http://sphotos.ak.fbcdn.net/…_4697709_1490121_n.jpg

  seviyorum ulan, cansınız.
 • ramazan ayında da geçerli olan inanış imiş, demin ben bunu gördüm.

  iş için izmir'deyim; öylesine bir tweet attım az önce saat 4 gibi, "nispet yapmak gibi olmasın ama burada hala sigara çay içilebiliyor" gibilerinden. (hani olur ya bilmeyenler, unutanlar için, izmir en batısında olan yerlerden biri ya türkiye'nin, en doğusu ile yaklaşık arasında bir saatlik fark vardı filan)

  neyse trabzon'dan da bir arkadaş da hemen cevap yazdı:
  "yarın trabzon tatlı yerken göreceğiz izmir'i." diye.

  "e zaman yarın akşam bize her yer trabzon diyerek trabzon saatine göre orucumu açsam kabul olur mu?" dedim.

  el cevap :
  "sonucu 61, denemeye değer"

  ben dumur tabii, cidden 61 gündü değil mi onun cezası diye... *

  bu vesile ile, bunu okuyan herkese de iyi ramazanlar, niyet edeceklere ise bu sıcaklarda sabırlar, kolaylıklar dilerim.

  (bkz: allah'ım sen konuyu biliyorsun amin)
 • bize halmstad bile trabzon'dur. şöyle ki;

  http://i40.tinypic.com/5u1edu.jpg

  yukarıdaki fotoğraf şehrin futbol takımı halmstad bk'nın maçında çekilmiştir. kareye yakalanan trabzonspor formalı yakın arkadaşımdır, elinde tuttğu atkı da benim için aldığı atkıdır.. atkı koleksiyonumun en değerli parçalarından olacak o..

  konuyu dağıtmiyayım, evet, ne diyorduk, hah.. bize her yer trabzon..
 • telsiz konuşmalarına geçerek telsiz başındaki insanları gülme krizine sokan slogan
  olay güneydoğuda bir üs bölgesinde geçer. komutan üs bölgesinde çatışma olduğu haberini alır ve hemen telsizle ayrıntıları öğrenmeye çalışır.
  kom: komutan
  übk: üs bölgesi komutanı (kendisi trabzonludur)

  kom: übk durum hakkında bilgi ver
  übk'dan ses çıkmaz ve komutanı daha çok sinirlendirir.
  kom: übk zaiyat var mı? durumunuz nedir?
  übk'dan hala cevap gelmez.
  kom: übk lanet olsun cevap versene
  kısa bir sessizlikten sonra
  übk: komutan sakin yaaa "bize her yer trabzon"
  bu cevaptan sonra komutan ve yanlarındaki kendilerini tutamaz ve gülme krizine girerler
 • bursaspor'un geçen sene şampiyonlar liginde başarılı olamayacağından ve kendilerinin * daha iyi olduğundan bahsetmiş bazı arkadaşlar. ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa young boys'a mersin idman yurdu mu elendi biri bana hatırlatsın gerçekten. gören de hasbamın her sene avrupayı sürklase ettiğini zanneder. bu kibir artık hakikaten körleştirmiş gözleri, tedavisi imkansız hale gelmiş.

  adam onun üzerinde maça şike yapmış veya teşebbüste bulunmuş ve hala daha kendisinde konuşma hakkı bulabiliyor ve yağ misali suyun üstüne çıkıyor hatta dans ediyor suyun üzerinde ve trabzonsporla alakalı hiçbir başlıktan eksik kalmıyor ve buna rağmen büyüklük, küçüklük muhabbeti yapabiliyorlar. ne diyelim kibrin, tezatların ve arsızlığın insanı olmak zor.

  formamı giyip gezeceğim ve bize her yer trabzon diye de bağıracağım, kimseden icazet almadan, istemeye çalışana da haddini göstererek.