şükela:  tümü | bugün
 • x kim amk ile aynı ekolden gelme, gerizekalı turnusolu bir ifade. bilhassa magazin kokan başlıklarda bolca rastlanır.

  olaylar şöyle gelişiyor: sol tarafta seni hiç mi hiç alakadar etmeyen bir başlık görüyorsun. senin hiç mi hiç ilgini çekmeyen bu içeriği okuyorsun, sonra hiç mi hiç alakadar olmadığın bu konuya şimdiye kadar harcadığın enerji yetmezmiş gibi ekstra bir çaba daha harcayıp bize ne amk yazıyorsun.

  not: bu entry, yanıltıcı başlıklar için geçerli değildir. açılan başlık ile girilen entry içeriğinin uyumlu olmaması düpedüz kunilliktir, hıncallıktır.
 • muazzam bir gerizekalı bakınızı. adam ekşi sözlük'e girmiş, günde binlerce şey yazılıyor, çiziliyor; herif bunların arasından bir başlığı görüyor ve milletin geyik yaptığı yerde dellenip "bize ne amk" diye haykırıyor.

  ricky gervais'in gösterisinde bahsettiği embesiller var ya hani, "adam times meydanında gezerken kocaman billboard'da bir gitar dersi ilanı görüyor. sonra bir anda sinirlenip ilandaki numarayı arıyor ve 'benim gitar kursuna ihtiyacım yok!' diye bağırıp kapatıyor." diye özetlediği; işte o embesillerin sözlük yazarı olmuş halleri bu kafası karışıklar.
 • gerizekalı insanların anlayamadığı bkz'dır.

  t: dünya görüşü ile ilgili konularda kullanılması gereken argo bir söz öbeğidir.

hesabın var mı? giriş yap