şükela:  tümü | bugün
  • bize parayı allah gönderiyor

toki başkanı' nın son açıklaması. gününde havalemi yapıyor yoksa 60 günlük çek mi veriyor onu belirtmemiş. gününde havale ise teminat şart. yok vadeli çek verecekse kendi çeki mi müşteri çeki mi? çek alırken dikkat etsin toki başkanı, vadeyi cumartesiye yazıp 2-3 gün ittiriyorlar bazen. tövbe tövbe.
  • (bkz: allah'la ticaret)...
  • potansiyel fethullah gülen sözü.
  • o değil de hangi bankayla çalışıyormuş "allah" onu merak ettim.
  • ekşi haber ajansına son geçen bilgiye göre toki başkanı erdoğan bayraktar'ın tarihe geçecek bu sözü üzerine vergi mükellefleri "biz de o allah'tan istiyoruz! o kadar dua ediyoruz bize niye para göndermiyor?" diye veryansın etti.
  • inanç özgürlüğü içerisinde değerlendirilmesi gereken bir söz.

yalnız o gönderilen paranın içinde benim halkalı konutları içinde aldığım dairenin peşinatı da var, atlanmasın lütfen, rabbim sağolsun benim evin parasını ödemeyi teklif etti, direk havale geçmiş toki hesabına.
  • aklıma vaktiyle ninemin anlattığı bir hikayeyi getiren söz.

eskiden köyde çok çalışkan bir amca varmış ki bu adam sürekli çalışır, ibadete pek az vakit ayırırmış diyelim kısaca. yine bir gün adını unuttuğum amcanın biri (hadi biz hasan amca diyelim) bu amcayı tarlada çalışırken görünce 'osman emmi bütün gün çalışıyorsun, yeter bu dünyaya çalıştığın, biraz da besmele çek, dua et öteye de çalış, allah hepimizin rızkını verir nasılsa ' der. bizim osman emmi kafa sallar geçiştirir. akşam hasan amca evine geri dönerken bu sefer osman amca'yı otururken görür ve 'hayırdır osman emmi dediklerimi dinledin galiba' der. osman emmi kafasını iki yana sallayıp cevap verir: he hasan he, dediklerini dinledim, bütün gün besmele çektim, dua ettim ama allah rızkımı vermediği gibi tarladaki bütün işler de yarına kaldı...

bu da konuyla ilgili unutamadığım bir anıydı işte...
  • (bkz: allah versin)
  • "biz şimdi 20 katrilyon lira para bulduk. bu para hazinenin elinde arsalar bugüne kadar vardı. işte geçen gün arsa sattık ve 50 trilyona aldığımız arsayı 300 trilyona sattık. bu şekilde bereketi kendinden oluşuyor." seklinde devam etmis aciklamadir. cimbizla cekip almak gibi olacak belki ama arkadasim "...iste gecen gun arsa sattik..." demek nasil bir yaklasimdir yahu? planlanmadan, oyle bulundukca satilan seyler mi bu arsalar?

"iste gecen gun bizim hanim kileri temizlerken aha boyle 3 hektar bir arsa bulmus, dayimin ogluna sormus kimin bu diye o da bilmem deyince sativerdik"