*

şükela:  tümü | bugün
  • rte'nin bugun yaptigi aciklamadir

--- spoiler ---

"bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler. kurlardaki artışın, makul, mantıklı hiçbir izahı yoktur" dedi.

erdoğan, "finans terörü estiren bedel öder. cari açığın düşürülmesine yönelik çok ciddi bir adım attık" şeklinde konuştu.

suriye krizi üzerinden ülkemize ekonomik terör estirmeye çalışıyorsanız yanlış yapıyorsunuz diyen erdoğan, "bunun bedelini ödersiniz. bunun işin kitabına uygun hiçbir izahı yoktur. ekonomi yüzde 7 olarak açıklandı, ihracat tüm zamanların rekorlarını kırdı. turizmin iyi geçeceğine dair ciddi işaretler var. akkuyu'da nükleer santralin temelini attık. bu birilerini rahatsız ediyor. 135 milyarlık yatırım teşviklerinin belgelerini sahiplerine teslim ettik. savunma sanayisinde her gün iyi haberler alıyoruz. kanal istanbul'un ihalesinin yapılması şart haline geldi. boğaz'daki son kaza bunu çok açık gösterdi. hiç endişe etmeyin, sağda solda konuşulana bakmayın. bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler. biz yolumuza bakıyoruz" dedi.
    --- spoiler ---

kaynak
  • ön edit: aman aman, paşamın benzini zamlanmış o zaman abd ne isterse yapalım. işte bu yüzden bir erdoğan olmak kolay değil.

cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoğan'ın açıklaması.

--- spoiler ---

ekonomi yüzde 7 olarak açıklandı, ihracat tüm zamanların rekorlarını kırdı. turizmin iyi geçeceğine dair ciddi işaretler var. akkuyu'da nükleer santralin temelini attık. bu birilerini rahatsız ediyor. 135 milyarlık yatırım teşviklerinin belgelerini sahiplerine teslim ettik. savunma sanayisinde her gün iyi haberler alıyoruz. kanal istanbul'un ihalesinin yapılması şart haline geldi. boğaz'daki son kaza bunu çok açık gösterdi. hiç endişe etmeyin, sağda solda konuşulana bakmayın.
    bizi döviz kuru, möviz kuru üzerinden terbiye edemezler. onlar kendi başlarının çaresine baksın. biz yolumuza kararlı bir şekilde devam ediyoruz.
    --- spoiler ---

http://m.hurriyet.com.tr/…-ile-gorusecegim-40802703
  • kimse de demiyor neden terbiye edilmeye çalışılalım ki?
  • o zaman benim depoyu zamsız fiyattan dolduruyorum ben..

pompacı "abi para" derse, "bizi döviz kuruyla terbiye edemezler" dicem..

tamam değil mi..
  • endişelenmeye gerek yok.

adamlar nasıl güncelleme yapacaklarının sebebini arıyorlardı buldular.
    (bkz: körün istediği bir göz allah verdi iki göz)

yol yabtılar. ateyiz ekşiciler. ortalığı karıştırmayın.
  • bizi ediyorlar ama işte o ne olacak? doların 4'ü aşması sonrası gelen bir cumhurbaşkanı beyanıdır efendim.
  • terbiyesiz bir söylemdir.

edit: şaka bir yana bu laflara inananlar var. hangi akılla(!) inanıyorlar anlamıyorum. hiç mi benzin almak için benzin istasyonuna gitmiyorlar? hiç mi elektronik eşya almıyorlar? gerçekten anlama zor.
  • ''biz zaten terbiyeli bir halkız.sikseler kızmayız'' diye cevap veresim gelen açıklamadır.
  • biz anca eğitimle terbiye edilebilirdik ama son 16 senenin eğitim politikalarıyla o treni kaçırdık.