şükela:  tümü | bugün
 • boğaziçi üniversitesi'nde okuyup yakın zamanda üniversitede asistan olan bir lokmacık kadın arkadaşımızın, nejat ağırnaslı'nın da dahil olduğu ve çok ses getiren operasyon kapsamında evinin nasıl basıldığı, ev arkadaşı gazeteci ece göksedef tarafından bu başlıkla habertürk'ün internet sitesinde anlatılmış.

  ilgili link aşağıda.

  buyrunuz ve biraz düşününüz...

  http://www.haberturk.com/…82-bizim-ev-neden-basildi
 • bir gazetecinin haber oluşunun haberi. ne de güzel, ne de sakin yazmış ece göksedef. birkez daha anlıyoruz ki evimizin basılması için resmi ideoloji dışı düşünmemiz yeterli. bakın, düşünmemiz diyorum. nasıl olsa soruşturma sebebi belli, suçumuz hazır: terör örgütü üyeliği. o kadar ağır bir suç ki suçun unsurları olmayabilir, ortada hiçbir delil omayabilir. çamur gibi ya, atıyorlar izi kalıyor, sonra da "işte bak, iz" diyorlar.

  sevgili ece, kendi bıraktıkları izleri takip ediyorlardı, sizin ev bu yüzden basıldı.
 • neye üzüleceğimi, hangi birine ne diyeceğimi şaşırdığım yazıdır.
  -sosyologların işi zor bu ülkede. pınar selek işlemediği suçtan yıllarca davalarla uğraşır, nejat ağırnaslı'nın doktora tezi örgüt dökümanı olarak algılanır. akademisyen arkadaşları zorla terör örgütü üyesi yapılmaya çalışılınır.
  -kadın sorunuyla ilgilenenlmek de dalga konusu, "size mi kaldı", "bayan" gibi kemikleşmiş tepkileri veren imamın polisi kadın sorunlarını anlamadan, bu soruna köklü bir çözüm bulmak çok zor. buradan kastım polisler değil, sadece bu insanlar da toplumun aynası, bu adamlara neresinden başlayıp kabul ettireceksin, kadın dövmenin, tecavüzün bir hak olmadığını.
  - "devletin polisine güvenmiyor musun?", güvenenler elime mum diksin.
  acı bir zaytung haberi gibi.