şükela:  tümü | bugün
  • almanya'da oy veren seçmenlerle röportaj yapan türkei unzensiert videosunda geçen söz. 3:10 dakikada izlenebilir.

https://www.facebook.com/…/videos/1366334030176785/
  • bir tarafta “insanları barışçıl bir şekilde bir araya getirdiği için, bilime önem verdiği için muharrem ince” diyen seçmen diğer tarafta da "inadına erdoğan" diyen bir seçmen. hangi söylemin oy vermek için makul bir sebep olduğunu söylememe gerek yok heralde. bu kadar da cahil olunmaz ki ya. madem diğer devletler üzerine oynuyor ülkene gel de savun neden üzerimize gelen bir ülkede yaşıyorsun?
  • almanya’da oturduğun yerden söylemesi kolay tabi. o kadar diktatörlük meraklısıysan demokratik bir ülkede ne işin var, kalk gel türkiye’ye. gelmezsin tabi, almanya gibi bir ülkeyi bırakıp neden gelesin ki? hepiniz ikiyüzlüsünüz böyle işte. yurtdışında yaşayanlar neden oy kullanır ki zaten? seçtikleri kişiler onları yönetmiyor, bizi yönetiyor. umarım en kısa zamanda bir düzenleme getirilir bu duruma.
  • sonra biz bu ve bunun gibi 100lerce videonun bir röntgenini çekip de "çomar" diyince halka tepeden bakıyorsunuz oluyor.
  • ab ile imzaladigimiz sonradan feshettigimiz geri kabul anlasmasindaki "birebir mekanizmasini" akpli gurbetciler icin uygulamayi neden dusunmuyorlar acaba?

turkiye'nin simdiki durumundan memnun olan akpli gurbetci anavatanina pek tabii donebilir, onun yerine 16 yildir agzina edilen tc vatandasi almanya'ya gidebilir. alman hukumeti bunu dusunmeli*. suphesiz boyle bir uygulamadan almanya kazancli cikacaktir.
  • alman polisi kolundan tutsa, "polizei bize ırkçılık yapıyor" diye bağıracak bu arkadaş, gelmiş "bizi diktatör yönetsin" diyor.

tamam kardeşim, madem kendinle ilgili bdsm fantezilerin var, kesin dönüş yaparak istediğin gibi yaşayabilirsin.
  • vatanla milletle işleri yok, türk lirası değer kaybettikçe göbek atıyor namussuzlar, 1000 euro kazanıyor burada gelip 5500 lira olarak harcıyor. orada kimsenin yüzüne bakmadığı çomar burada ağa paşa oluyor, hoşlarına gidiyor amına koduklarım. devlet millet düşmanı orospu çocukları!
  • aynı zaman da almanya'da dil kursundan faslı bir sınıf arkadaşımın benzerini söylediği sözdür; 'bizim gibi ülkelere sizinki gibi biri lazım.'

'siz, biz, biri' derken ne demek istediğini düşünmeye dalmışken kendimi pasaport yakıp merkel in kapısına dayanacak bi halde hissettim, gözler karardı.

sonra kendi kendime; 'ne bakıyosun köylüye, neden takıyorsun kafana' dedim ama işte hepimiz insanız, hepimiz bireyiz ve sandık başında eşitiz

(bkz: çok yaşa aysun kayacı)
    (bkz: neu köln'deki çomarla benim oyum bir mi)
  • bence doğrusu şöyle olmalı:
    ancak bir diktatör 'sizin' gibi bir halkı yaratır.
    ben hiç üzerime alınmadığım için :)