şükela:  tümü | bugün
  • 'o yüzden genelde bıçak ve silah kullanılıyor' diyerek tamamlansa belki mantıklı olabilirdi. bu kadar göz önünde olan bir gerçeğin inkar edilerek yok sayılabileceğini mi düşünüyor gerçekten bu insanlar?

sadece kadın değil ki, konu her gün bu ülkede yaşanan bir şiddet sorunu var. trafikte, işte, evde,sokakta, parkta... çocuklar, kadınlar, erkekler, gençler, yaşlılar herkes bu şiddetten nasibini alıyor.
  • tam olarak şöyle bir ifadedir: 3 maymun
  • karnından sıpayı, sırtından sopayı eksik etmeyeceksin sözü, norveç atasözü herhalde.
  • hanımefendiye nisa suresi 34.ayeti tekrar okumasını öneriyorum. ikiyüzlülüğün gereği yok.

tanım: yalan ya da cehalet dolu açıklama.
  • evet, ama arap kültüründe kalkar.
    ülkeyi araplastirmaya calistiginizdan beridir, bizim kültürümüz diye bisey kalmadi.

ben de türk kültürüne ve öz türklüge alerjisi olanlari esefle kiniyorum.
  • ...ama ayak kalkar şeklinde devam edebilecek açıklama. çünkü o yaratıklar sizin ceza vermediğiniz eylemleri yaparken genelde ayaklarını kullanıyorlar.
  • türk kültürü için doğrudur ama işin kötü yanı biz kendi kültürümüzü değil sizin yüzünüzden arap kültürünü yaşıyoruz.

o kültürde de değil el, 6 yaşındaki çocuklara başka şeyler de kalkıyor.
  • "....ve kadınlar
    bizim kadınlarımız:
    korkunç ve mübarek elleri
    ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle
    anamız, avradımız, yarimiz
    ve sanki hiç yaşanmamış gibi ölen
    ve soframızdaki yeri
    öküzümüzden sonra gelen "
  • o yüzden direk pompalıyla vuruyorlar değil mi şeymacığım?

eskidendi onlar.
  • bizim, onun ya da şunun fark etmez. kadına veya herhangi bir canlıya şiddet uygulamamak kültürel değil insanî bir durumdur. insan doğmak bir anlam ifade etmiyor; insan olabilmek, insan kalabilmektir önemli olan.