• henuz dogu-guney anadolu'ya gitmemis tayyip beyanati...
  • ecdadları olan osmanlı zamanında vardı halbuki böyle bir yer. sonra kim kaldırdı acaba o bölgeyi.
  • doğru fakat her zamanki gibi kendisini yalanladığı bir başka açıklama.

var diyor alkışlanıyor, yok diyor yine alkışlanıyor.

her yaptığı, söylediği birbirinin zıttı ama seçmeni, her dönüşüne rağmen peşinde. kimse de demiyor ki, aga ne iş!?

akkurtlar ve aktroller de devre göre pozisyon alıyor tabi her zamanki gibi...
  • --- spoiler ---

var diyen değerli kardeşlerimi bulunduğu ilçenin herhangi bir jandarma karakoluna gidip kürdistan türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde vardır! diye bağırmalarını rica ediyorum
    --- spoiler ---

kürdistan bölgesel bir ifadedir. vaktinde atatürk, yakın zamanda hatırladığım abdullah gül, hatta rte'nin kendisi bile bölgeye kürdistan demişlerdir. ki zaten coğrafya kürdistan coğrafyasıdır. kafası basmayan, okuduğunu anlamaktan acizlere laf anlatmaya çalışıyoruz bi de burada.
    bak amına koyduğum tekrar diyorum kürdistan özerk bir yapı veya ülke ismi değildir. coğrafya ismidir. üzerinde kürtlerin çoğunluklu olduğu bölgedir. sadece coğrafi bölgedir. anladın mı sayın amına koyduğum?

ek: orta asya tabiri yerine nasıl ki türkistan kullanılabiliyorsa ki türkistan bir ülke değildir unutmayın, ülkemizin güneydoğu anadolu kısmı için kürdistan denmesinde amaç farklı değilse bir beis yoktur.

ek2:
    --- spoiler ---

erdoğan bunu söyledi diye evet var diyecek chplileri beklediğim başlık.
    --- spoiler ---

erdoğan var dediğinde de vardı, yok dediğinde de var. chpliyim ben aynı yerdeyim, mesela 10 sene önce taptığınız fetullah denen tüccarın anasını sikeyim diyordum, hala aynı yerdeyim. sahi siz neredeydiniz şimdi neredesiniz?
  • altına imzamı attığım beyan ama birileri "megri megri" diye çığırırken neredeydiniz cumbaba?
  • trakyalılar bu ülkenin topraklarına göz dikip orada bir devlet kurmak için batı trakya demiyorlar sayın amına koydugumun bölücü kürdistan savunucuları. hepinizin amacı belli siktirın gidin dağdaki köpeklerinizin yanına
  • megri megri söyledikten sonra olmamış beyanat.
  • kürdistan hayali olan mezapotamya eşeklerini çıldırtmıştır. zorunuza mı gitti tabiki de böyle bir bölge yoktur. hiçbir zamanda olmayacaktır.
    barkodlu entrynin sahibi baysakal mıdır kabasakalmıdır nedir ! o leş ağzınla ettiğin küfürler senin ve senin gibi düşünen organizmalara yakışır elbette...lakin benim kişiliğim ve karakterim küfür etmeden de düşüncelerimi ifade edecek şekilde geliştirildi ve yapılandırıldı .önce adam ol!
    eğer burada yıllar yıllar öncesinin davası görülecekse o dediğin yerler mezopotamyaydı!istanbulun da bir zamanlar konstantinopolis olduğu gerçeği gibi!
    sizin derdiniz belli..tayyip erdoğanın söylemleri beni bağlamaz!var demiştir yok demiştir.ama ben ve benim gibi bu ülkenin türk evlatları ve vatanını seven her kürt insanı türkiye cumhuriyeti tarihinde böyle bir nitelikte ve nicelikte bir bölgenin sınırlarımız dahilinde olmadığını söylüyoruz!geçmişte yaşayan yerel halkın orayı ne şekilde adlandırdığı da zerre umrumuzda da değil...saygılar ve de sevgiler.sana ve senin gibi hayalperest sözde eşitlikçi özde bölücü kişiliklere de saygı duymadığımı belirtmek isterim.
  • evet tam olarak beklendiği gibi sonradan kendisinin ibb adayı bilali diyarbakır'ı ziyaret ederken orası için kürdistan demiştir, dedikleri laftan üç gün sonra dönüyorlar otomatikman:

(bkz: binali yıldırım'ın diyarbakır'a kürdistan demesi)

akp'lileri oraya alabilir miyiz bi zahmet.
hesabın var mı? giriş yap