şükela:  tümü | bugün
 • ülker grubunun eminönü'nde açtığı yeni restorant.

  uzun zamandır eminönü'nde böyle bir yere ihtiyaç vardı. özellikle sulu yemek bazında çok fazla alternatif bulamıyorduk.

  yeri eminönü yeni camiinin arkasında sümerbank’ın eski genel müdürlük binasında. personelin hizmet kalitesini beğendim. ayrıca fiyatları da makul.

  duyduğuma göre ülker bizim mutfak'ı restoranlar zinciri yapacakmış. şöyle bir site açmışlar ama daha yayına girmemiş.

  http://www.bizimmutfaklokantasi.com/
 • yemeği lezzetlidir, fonda türk sanat müziği şarkıları çalar, oldukça güzelce yemeğinizi yersiniz. foursquare kullanıyorsanız check-in yaparsınız, türk kahvesi size armağan edilir. lokumunuzu, cidden güzel yaptıkları türk kahvesini de içer mekandan huşu içinde ayrılırsınız. hatta biz arkadaşla kahveler gelince "lan oğlum"dan "azizim"e geçiyoruz ambiansı bozmamak için. *

  tek olumsuz yanı çorbanın yanında ekmek vermemeleri. o ekmeğe para vermek çok koyuyor be sözlük :/
 • saat 9:05'te sirenler çalarken ve daha susmamışken, bir anda dışarı müzik vermiş lokanta. haklı olarak da tepki aldılar. aklıma da gelmedi değil videoya almak saygı duruşunu, kesin birşey olur düşüncesiyle. ama ne lüzum var dedim.
 • ülker grubundan hazzetmem fakat hakkını teslim etmek lazım bu bizim mutfak iyi bir iş olmuş.
  bugün piyasanın hali ortada; her köşe başı dürümcü, ıslak hamburgerci, çakma çiğ köfteci istilası altında. adam gibi yemek yenilebilecek bir mekan bulmak son derece zor. hele hele menüsünde yeşil mercimek, kapuska, keşkek, bamya gibi yemeklere aynı anda yer veren bir lokantaya denk gelmek imkansıza yakın. bu yemekleri ustalıkla yapabilen yerler çok pahalı yerler oluyor genellikle. bir zamanların esnaf lokantaları çoktan yok olmuşlar. ayakta kalabilenleri ise pahalı lüks mekanlara dönüşmüş durumda.
  bizim mutfak üstelik son derece hesaplı bir yer. yakınlarında bizim mutfak bulunanlar şanslılar kısaca, bugün ne yesem dertleri çözülmüş vaziyette.
  yemekten sonra çay ikramı bile var. bravo vallahi.
 • malzeme kalitesi berbat ama ucuz iste..corba 2,5 lira..sabahlari corba iciyorum ama her corba yuzumde bir sivilceye donusuyor..istanbulda el mahkum gidersin..aslinda daha guzeli istanbuldan gidersin ama zor iste..olmuyor..
 • izmir kemeraltında bulunan türk mutfağı lokantası. 277 yıllık mirkelamoğlu hanı içindedir. girişte küçük bir dükkanda eski plaklar satılır.

  binanın dokusu, eski plaklar, mistik koku derken, beyin seretonin'i pompalamış pek afedersiniz bok yeseniz beğenecek kıvama getirmiştir.

  öğlenleri dolup taşar. 1950 yılında kurulduğu belirtilir. genelde birilerine afiyet olsun deyip yanına çökülür.

  duvarlarında 2011 türk mutfağı birincisi vb. gibi ödüller bulunmaktadır.

  balık, ördek çorbası gibi değişik ve lezzetli çorbaları bulunur. deniz mahsulleri makarnası çok talep görür. (bana hitap etmedi) tencere yemeklerinin hepsi çok lezzetlidir. fiyatlar uygundur ancak kredi kartı, yemek kartı ve türevleri geçmez.

  edit: fiyatlar gün geçtikçe arttı. bir çorba 15,00 tl nedir teyzemin evladı?
 • cok saglam ve pratik yemek tarifleri olan güzel bir youtube kanali.

  türkce'sinin düzgünlügünden beyaz yakali oldugunu anladigimiz bir abimiz efsane tarifler veriyor.
 • mutfak işlerinde farklılaşmaya giderek büyük işler yapan bi abimiz.

  adam eti vakumlamak için vakum makinası almış, ardından hassas pişirici alet almış eti vakumlayıp suyun içine atarak pişiriyor. şunu izlemenizi öneririm