şükela:  tümü | bugün
  • sabah 7 de uyan,
    akşama kadar çeşitli şekillerde koştur,
    eve giriş saatin 8 9 olsun
    2 bira içecek paran varsa zamanın olmuyo zamanın olsa paran olmuyo mk

bence hayatta kalmaya çalışıyoruz sadece

birşey yapmalı
  • (bkz: bizimki)
  • seninki akp turkiyesinde surunmek.

durmak yok
    yola devam guzel kardesim
    yola devam
  • baskalarinin belirledigi hayati yasarsan ve tuketim hayatini benimseyip zibilyon tane seyi taksitle alirsan sonra boyle sitem edersin. 22 yasindayim arabam yok evim yok ben ve sirtimdaki kiyafetlerim var. param varsa alirim borclanmam bu sayede istedigim is yerinde istedigim zaman calisirim veya birakirim, keyfimin kahyasiyim. yarin yeterli parayi bulursam baska bir sehire veya ulkeye gider orada yasarim. benden onemli sey yoktur bu hayatta. neden kendimi asla benim bir parcam olmayacak seyler icin harcayayim? yazar kardes sahip olduklarin zamanla sana sahip olur. hayatini ve isteklerini gozden gecir.

edit: imlanin irzina gectigim icin duzeltme. hala varsa yesillendirin.
  • olay aslında anadilini öğrenmektir.

-ki ayrı yazılmıştı: not
  • şimdi kimin söylediğini hatırlamıyorum ama şöyle bir söz vardı: batılılar yaşar, doğulular hayatta kalmaya çalışır. bu sebeple (bkz: bana nerede olduğunu söyle, sana ne yaptığını söyleyeyim)
  • hz. hüseyin çok barışçıl çok insancıl çok hümanist bir insanmış. ama malum sebeplerden dolayı da savaşlardan savaşlara koşturmak zorunda kalmış. günün birinde adamın biri sormuş kendisine '' ya hüseyin sen ki dünya iyisin birisin hazreti peygamberimizin gönül bahçesindeki gülsün hep barışlardan iyiliklerden söz edersin de niye böyle savaşlardan savaşlara koşturursun '' ? hz.hüseyin de benim yaşam mottom olan vücuduma kazıdığım dövmemdeki sözleri söylemiş adama :

''yaşamak savaşmaktır '' demiş.

dünyanın neresinde her ne iş yaparsanız yapın,nasıl bir hayata sahip olursanız olun ister zenginlikten kafayı kıran tiplerdeki gibi servetiniz olsun ister dünyanın en sevilen rock starı olan isterse de afrika'da bir lokma ekmek peşinde günlerce aç susuz dolanan bir insan olun. yaşamak savaşmaktır. hepimiz kendimizce bir savaşın içindeyiz. herkesin kendine göre bir mücadelesi var.

napolyon'dan margaret thatcher'a ,m.jackson'dan işid'in elinden kurtulan ezidi kadınlara kadar dünyanın her çeşidinden statüsünden insan türlü türlü savaşın içinde.

şu dan bilzerian denilen bir ayıboğan var ya o bile bir savaşın içinde. adam parayı nasıl yerim, daha abuk subuk nasıl işler yaparım diye bütün gün götünden kan akıtıyor.

demem şu ki böyle şeylerden ötürü kendinizi mutsuz etmeyin.

şartları değiştirmek biraz daha güzel nefes almak için vereceğiniz savaşlara odaklanın. unutmayın ; yaşamak savaşmaktır.
  • moderatörlerden ricam lütfen basliktaki -ki ekini birlestirir misiniz? sene olmus 2018, de/da ve ki'nin yazilisini ögrenin ama ya!

-ki eki ve ki baglaci

-de/-da eki konusunda çok kısa bir türkçe dersi

edit: düzelttiler, allah razi olsun