şükela:  tümü | bugün
 • madem geçmişimizle ve tarihimizle yüzleşiyoruz, pazar akşamları banyo çıkışı portakal emcürürken ayıpladığımız, hor gördüğümüz, pislik dediğimiz bizimkiler sabri bey'in de hakkını teslim etme ve ömür boyu zabıt ödülünü verme zamanı geldi.

  -sabri bey'in çoğu zaman problem yaşadığı katil yavuz, şu anda o sevmediğimiz ve nefret ettiğimiz höt höt bir mafya karakter. yüksek sesle konuşan, çöp bidonlarını keyfi olarak deviren ve silahla dolaşan biri. apartman yöneticisi olarak sabri bey bu adamı apartmanın selameti için yola getirmeye çalıştı sadece. apartmanda horoz besliyordu bu adam horoz!!! hem de horozları dövüştüren bir caniydi. nerede hayvan hakları?

  -kapıcı cafer tam bir şark kurnazı, sürekli yan gelir peşinde koşan, apartman vazifelerini kenara bırakıp meyve satan, tavuk pilav start-up'ı kuran, avanta peşinde getir götür işi yapan bir lümpen. sabri bey bu fırıldak için zabıt tutmayacak da kimin için tutacak?

  bu iki örnek zaten sabri bey'in yaşadığı problemlerin %95'ini kapsıyor. ama biz ne yaptık, haklı olandan değil güçlü olandan taraf durduk. katil yavuz'un şiddete eğilimi bizi cezbetti. cafer denilen arsızın acındırmalarına ve manipülasyonlarına kandık.

  o güzel sabri bey'ler artık yok. artık höt hötler avantacılar türkiyesi'nde yaşıyoruz. eserinizle övünün.
 • sabri bey tam bir eski zaman squidward'i idi... hatta muzik aleti de caliyordu sanki... hey gidi gunler...
 • caferin sattığı bir tabak pilava yalanan katilin getirdiği kabağı havada kapan dr hanımın beleş ilaçları için binbir takla atan ve halil efendinin kurbanlığından büyük parça kapmak için tavır yapan sabri beymi güzel adam dediğin ?
 • tespitül tespitün tespittir.

  nasıl demişti yazar "beyaz türkler küstüler"

  sabri bey küstü ve gitti. onun yerine müteahhit ramazan var o apartmanda artık... istersen komşu ol da gör cehennemi.

  tatlı tatlı müzik aleti çalan sabri bey yerine; apartman önünde davul zurna çaldıran mütayit ırmızan hakkında istersen zabıt tut; kadıyı satın alır bu türedi tip.

  "kaç dayran var da zabıt tutacann, lenn." (bkz: bir para birimi olarak daire)
 • sevim koş goy goy yapıyorlar.
 • son derece doğru bir tespittir.
 • sabri bey ne haklidir ne de haksizdir. sabri bey kaybedendir. degisen dünya karsisinda çaresiz bir adamdir. dizinin başlarında yalnizdi, eşi olmuş muydu boşanmışlar miydi neydi? dedim ya sabri bey kaybeden diye. halbuki cafer'e babalik yapip gül'u istemeye gidecek kadar cafer'e de sever. sonradan evlendiği eşi ayla'nin cenap bey'e yazmasina sinir olmaktadir. halbuki kendisi de sanatçıdır. emekli bando astsubay başçavuşudur. ayla hanimi bastonmajor'u ile etkilemiştir. her ne kadar paragöz olsa da insanların arkasindan konuşsa da hırsızlık yapmaz, harama el uzatmaz, gözü karısından başkasını görmez, kumarı yoktur. müzik hocalığını ek gelir için yapmaktadir. malûm memur emeklisi az aliyor. işini yarim yapmaz. ölümcül günahı açgözlüluk olsa da doğrudan hakli veya haksiz denilebilecek biri değildir.

  edith piaf: bastonmajor ne lan, tamburmajör o!
 • haklı tespittir. adamcağız kıl bir karakterdi ama alzheimer olan kaynanasıyla zaman zaman çatışsa da kadının bakımını üstleniyordu ve kafası kırık ayla hanımı idare ediyordu. o ortamda huzur ve sükunu sağlamak o kadar kolay olmasa gerek.

  hey gidi günler...
 • sabri bey’in sürekli insanların arkasından konuşması, zoru, gücü gördüğünde geri vites yapıp tabiri caizse yavşaklaşması, avantacı olması gibi nitelikleri düşünüldüğünde bazı konularda haklı olması hiç bir anlam ifade etmemektedir.
 • huzunlendirdiniz ibneler. sabri bey'i eşi ve alzheimer kaynanasi delirtti amk. "ruknettin cemal paşa ile görüşmüş, ittihat ve terakki'ye verecekmis oyunu" suna teyze bir efsaneydi.