şükela:  tümü | bugün
  • bugün kariyer gününe katıldığım bir üniversitede stantlarını görmem sonucu, acaba hakkında bir şeyler yazılmış olabilir mi diye sözlüğe baktım ve böyle bir başlık olmadığını gördüğümde epey şaşırdım.

kariyerinde kısa sürede hatırı sayılır bir pozisyona gelmiş bir pazarlamacı olarak bende yeri ayrıdır bu yarışmanın. üniversite son sınıftayız. iletişim öğrencisi ev arkadaşım ve kız arkadaşı bu yarışmaya katılacaklar fakat en az üç kişi olmak gerekiyor. ben de uluslararası ticaret okuyan, o güne kadar kreatif anlamda herhangi bir kabiliyeti olduğunun dahi farkında olmayan bir kalasım. neyse bunlar kimseyi bulamayınca zorla beni gruba dahil ettiler. pazarlama benim için o güne kadar bu kapı kapı gezip veya seyyarda bir şeyler satanlardan ibaret. nasıl oldu bilmemekle birlikte biz bu yarışmada, kendimizden bir haber, derece yapmayı başardık. şuan bilmiyorum ama o zaman para ödülü ve staj var. öğrenci kafası işte cüzi bir rakam da olsa kendi emeğinle kazanıp harcadığın paranın yeri ayrı oluyor. bu parayla yaptığımız tatilde artık bende bu işi yapabileceğime karar verip başladım iş başvurularına. bana staj teklifi yaptıklarında çok istememe rağmen, artık mezuniyet döneminde olmam ve farklı bir kurumla anlaşma aşamasında olman sevebiyle üzülerek kabul edemedim.

hani sorarlar ya hayatında gerçekten dönüm noktası olarak gördüğün yaşanmışlıkların var mı diye. işte benim bütün hayatımı şekillendiren dönüm noktam bu oldu sanırım.

buda böyle bir anımdır. genç yazar arkadaşlara tavsiye ederim. böyle yarışmalara mutlaka katılıp kendinizi deneyiniz efendim.

edit: imla