şükela:  tümü | bugün
  • dennis m.ritchie (bkz: c /16) nin bayragini alip c++ i dizay edenerek daha ilerilere goturmus kişi
  • (bkz: c plus plus)
  • the c++ programming language kitabinin yazari, buyuk sahis.
  • 2001 yılında itü maslak kampüsünde yaptığı konuşmada "beceremeyecek adam kullanmasın kardeşim benim dilimi" demeye getiren büyükusta.
  • javayi pek sevmeyen ustad, guru, deha
  • object oriented programlama mantigini yaratan adam. (bkz: c++)
  • gordugum en alcak gonullu adamlardan biri, ayni zamanda arkadas canlisi. bir keresinde odtu'ye kadar gelmis, hatta bilkent'e de ugramis. unix'le alakali bi mevzuymus. odasinda saga sola plakalar, katilim belgeleri asan bi adam. su anda "paralel processing" ile ilgilenmekte. ayni zamanda yeni bir dilin, yada yeni bir dilden cok yeni bir konseptin cikmasini istiyor; "oyle her bilgisayar icin, her isletim sistemi icin, her islemci icin ayri ayri seyler yazmak cok gereksiz" diyor. hepinize selam soyluyor ehehe..
  • yapımından buyana geçen onca zamana rağmen henüz c plus plustan daha iyi bir dil üretilemediğini savunan dahi kişilik.
    peki ya garbage collection, şu bu? diyenlere ise
    "bana böyle şeylerle gelmeyin, çok istiyosanız onlarsız yapamadığınızı hissediyorsanız hepsini 3rd party olarak bulun yükleyin kullanın paşa paşa" gibi ilginç bi yanıt vermiştir.
    kendi yazdığı pek güzel "the c++ programming language" adlı kitabı warez ortamlardan emilebilir.
  • object oriented mantigini yaratan adam (bkz: #2555378) kesinlikle olmayan, c++ dıilinin yaratıcısı. şu sözünü duyduktan sonra:

"i have always wished that my computer would be as easy to use as my telephone. my wish has come true. i no longer know how to use my telephone."

çok rahatladığım ve kitabını okurken artık kendimi embesil ve moron değilde daha az embesil ve moron hissettiğim şahsiyet
  • "i have always wished that my computer would be as easy to use as my telephone. my wish has come true. i no longer know how to use my telephone." *
    sözüyle symbian'ı çok güzel özetleyen kişidir.