şükela:  tümü | bugün soru sor
 • babamdan bildigim arkaik tenisci. super oldugu soylenir.
 • isveclidir kendisi. cok yetenekli olmamasina karsin tenisi sevmesi ve azimli calismasiyle basarili olabildigi iddia edilirdi antrenorler tarafindan, daha ciddi idman yapmamiz icin malzeme olarak kullanilirdi ama kimse tanimazdi kendisini, bosa giderdi ogutler bu yuzden; kaytarirdik.
 • degisik bi borg turu bjork dinleterek evcillestirilmesi mumkun oldugu soylenir
 • monaco'da fahişelerle yatıp kalkan ve kokain kullanımı yüzünden kendisine elektrikli süpürge lakabı takılan tenisçi.muhtemelen kafası güzel olduğu için gelişen raket teknolojisini takip etmemiş ve tenise 1991 de geri dönmeye çalışırken tahta raket kullanmış.
  zirveden düşmenin en sıkı örneği.76-80 arası 5 winbledon şampiyonluğundan nereye.
 • 1956 doğumlu isveçli ünlü tenisçi. 5 wimbledon, 6 fransa açık şampiyonluğu var. donnay marka tahta raketleri o meşhur etti 70li yılların ortalarında.
  çift el backhandleri en önemli teknik özelliğiydi. bir robot gibi soğukkanlı oynar, çok büyük bir hata yapıp kritik bir puan kaybettiğinde bile en küçük bir tepki vermezdi.
  wimbledon finallerini genellikle jimmy connors'la karşılaşır; 6 - 2, 6 - 2, 6 - 3 gibi çok rahat skorlarla kazanırdı.
  onu sadece roscoe tanner (o da bir kere) zorlayabilmiş, finalde 2 set alabilmişti.
  tenisi 27 yaşındayken bıraktığında sudan çıkmış balığa döndü, uyuşturucu batağına düştü, 2 kere intihara teşebbüs etti.
  (çok büyük bir olasılıkla) tüm zamanların en teknik ve sağlam sinirli oyuncusudur. kendi kuşağından eski tenis yıldızlarıyla gösteri maçları oynuyor artık. 1994'te istanbul abdi ipekçi salonunda oynamıştı.
 • maçlar uzadıkça bu adamın kazanma yüzdesi artardı çelik sinirleri sayesinde. kariyerinde oynadığı 5 setlik maçların son 13ünü kazanmıştır. maçın en sinir bozucu anlarında bile soğukkanlılığını koruyarak rakiplerini sinir etmesiyle kendine büyük avantajlar sağlardı. ayrıca müthiş passing shotları vardı, rakibi fileye geldiği zaman çapraza, paralele, ya da lob olarak rakibin arkasına en doğru şekilde topu atar ve puanı kazanırdı.

  lakin sonu kötü oldu. velhasıl kelam yakışıklı ve stil sahibi bir tenisçiydi.
 • ismi isvecce'de "ayı" demek olan tenisci.
 • the royal tenenbaums uyesi oldugu asikar tenisci.
 • para kitligi icinde oldugunu ifade ederek 1976-1980 yillari arasinda kazanmdigi 5 wimbledon kupasini satacagini aciklayan meshur isvecli tenisci. kariyeri boyunca kazandigi paranin ise 40 milyon pound kadar oldugunu da belirtmek lazim bu arada.
 • kazandığı kupaları ve maçlarında kullandığı raketleri, geliri hayır kurumlarına bağışlanacak şekilde satışa çıkaracağını ve diğer tüm iddaların asılsız olduğunu açıklamıştır. açıklama, mealen şu şekildedir:
  ''kupalardan kazandığım parayı hayır kurumlarına bağışlayacağım. gençliğimde katıldığım turnuvalardan çok sayıda ödül kazandım ve artık bunları evde koyacak yer bulamıyorum. yakın çevremin iddia ettiği gibi ekonomik sıkıntı yaşamıyorum'.'