şükela:  tümü | bugün
 • bankalar arası kart merkezinin kısaltılmışı.cumartesi pazar ve taril günleri çökme ve sizi provizyonsuz beş kuruşsuz bırakma gibi doğal eğlimleri olan aksak dızlak bi kurumdur.bkm sayesinde hayatınız çok kısa sürede cehenneme dönebilir.
 • switch görevi gören kurumdur; her ülkenin pos ve atm ağları farklı olabiliyor. türkiye'deki yapı da farklı. biz de her bankanın kendine ait pos'u var. ama örneğin amerika'da 1 pos tüm bankaların işini görür. bizde kasada 15 tane cihaz durur. tabi bu kampanya fonksiyonlarını arttırıyor (buraya girmeyelim karışık) ee biz garanti'nin kredi kartı da olsa iş bankasının pos cihazından işlem yapabiliyoruz ( bu işleme not onus diyorlar) ama nasıl oluyor? heh işte bunun için bkm koymuşlar. bkm işlemleri ilgili bankalara dağıtıyor. not onus işlemler bankalara bkm üzerinden gelir. bankalar arası kredi kartı işlemlerinin iletişim aracısı diyebiliriz.
 • gezi parkı direnişi sırasında ne organizasyonu ile meşguldüler merak edilen g-u-rup.

  bi şey söylediler de ben duymadımsa benim cehaletimden.
 • soner yalçının bugün sözcüde yazdıklarından alıntıdır efendim. arz ederim:

  hürriyet kelebek ekinin, yılmaz erdoğan-necati akpınar ikilisinin sahibi olduğu bkm’nin bülteni gibi çıktığı bilinen bir gerçek.
  sanırım kelebek ekini çıkaran yöneticilerin cumartesi sabahları necati akpınar ile kahvaltı yapmaları buna sebep oluyor!
  biliyoruz ki…
  bkm yaptığı piar çalışmalarıyla film sektöründe hızlı tırmanışa geçti.
  sadece yapımcı değiller aynı zamanda dağıtımcılar.
  vizyona giren/girecek türk filmleri bkm desteğini alamazlarsa işleri zor.
  peki…
  bkm hangi kıstaslara göre filmlere destek veriyor?
  can alıcı soru budur. yanıt için bir anekdot yazmalıyım…
  namık kemal zeybek kültür bakanı iken sinema salonlarında yüzde 25 oranında türk filmi gösterimini zorunlu yapmak ister ve bunu yasa teklifi olarak tbmm’ye gönderir. teklif, plan ve bütçe komisyonu’na geldiğinde, dönemin başbakanı özal’a, abd’de başkanı bush’tan telefon gelir; “abd filmlerine kota koyamazsınız!” teklif hemen geri çekilir.
  kamuoyunu yönlendirmede sinema önemli bir araçtır.
  ve abd, uyduruk filmleriyle türk insanını aptallaştırmaya devam eder!
  bkm’nin yaptığı da farklı değildir. “siyasi- ideolojik film yapmıyoruz” diyerek alasını yaparlar. düşünen, yaratan-üreten, özgür gençliği filmleriyle yozlaştırır ve buna “siyasetsizlik” derler!
  açılımlarda boy gösterirler; akil adam olurlar ama terör nedir, açılım nedir, şehit nedir gençlik bunlara kafa yormasın, umursamasın isterler!
  evet.. bkm, çok ciddi iş olan muhalif mizahı öldürmek için elinden geleni yapar ve bunu siyasete karşı olduğunu söyleyerek gerçekleştirir! yerseniz.
 • bkm express gibi son derece kullanıışlı ve güvenli alışveriş yapılmasını sağlayan ürünün sahibi olan firma

  bankaların kurduğu kar amacı olmayan kuruluş diyebiliriz.

  asıl görevi bankalar arası takas işlemlerinin gerçekleşmesini sağlamaktır. 1 dk bile bu fonksiyonun yerine getirilmemesi demek kredi kartınız ile farklı banka posu kullanamamanız bu da yüzbinlerce işlemin yapılamaması anlamına gelir. bu yüzden son derece önemli bir görevi bulunmaktadır.
 • tekirdağ'da; eski adı "tekirdağ kültür merkezi" olan, ama şu anda "belediye kültür merkezi" diye adlandırılan binanın kısaltılmışı. ama biz toplucanak tkm diyoz oraya gene, daha iyi söölemesi.
 • ks. best known method