şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin fiziki anlamdaki en büyük ve en çok çeşit bulunduran kitabevi mottosuyla reklamını yapan ancak bu en çok çeşit içerisine sattığı kalem, silgi, klasör gibi ıvır zıvırı da dahil edip etmediğini bilemediğim kitabevidir kendisi.
  henüz alışveriş yapmış değilim. ancak fiyatlar internet üzerinden satış yapan muadillere göre yer yer avantajlı olabiliyor.
  39 tl üzeri kargo bedavayken 39 tl altı 4,5 tl olarak görünüyor ki bu da onu ne rakiplerinin önüne taşıyor ne de geriye düşürüyor.
  henüz kitapyurdu gibi sağlam bir mobil uygulamasının olmayışı gördüğüm eksiklerden biri.
 • ilk siparişimde küçük çaplı(aslında tam başlık açmalık rezaletmiş, işin rengi sonradan çıktı ortaya) bir rezalet yaşatan firma. neyse ki bunlarınki eganba kadar bir pişkinliğe erişmedi henüz.

  olaydan bahsedeyim; seri kitaplardaki indirimlerini gördükten sonra kendilerine toplam 35 kitaptan oluşan bir sipariş verdim 5 ekim'de. ilk iki üç gün epey bir kitap(yarı yarıya diyebilirim) tedarik edildiği için ses etmeden sürecin bitmesini beklemeyi tercih ettim. belli ki yayınevi ya da depo kaynaklı bir durumdu bu. aradan birkaç gün daha geçti ve aynı seriye ait 8 kitap tedarik edilirken bir tanesin hâlâ tedarikçi firmadan beklendiğine dair bilgiler düşülmeye başladı. ben de siparişin kesin akıbetini öğrenmek maksadıyla müşteri hizmetlerini aradım günde birkaç defa ve hiçbirinde kimse bakmadı telefona.

  neyse efendim, bu haftanın başında bütün kitaplar tedarik edilmiş, hemen hepsi "teslimata hazırlanıyor" pozisyonuna gelmişti ama zaten ellerinde olan bir kitabın neden teslimata hazırlanamadığını gerçekten anlayamadım. tabii bu sırada müşteri hizmetleri yine yanıt vermiyor. mail atıp yanıt beklemeyi, bütün gün her fırsatta e-mailimi kontrol etmeyi falan da hiç sevmiyorum hani. das kapital ciltleri "ilgili birimden teslim alındı" durumundaydı bu sabah yalnızca, gerisi "teslimata hazırlanıyor" durumundaydı. bugün mesaimin rahat olmasından da cesaret alarak öğlene doğru bir mail attım ve akabinde yine telefonla aramalarıma devam ettim. ne hikmetse, mailden sonra telefona birileri çıktı.

  telefon görüşmemiz hayli ilginçti, zira temsilci sipariş durumları hakkında pek bilgi sahibi olmayacak ki, bütün kitaplar tedarik edilmişken neden siparişin genel durumunun "tedarikçi firmadan bekleniyor" olduğunu dahi açıklayamadı, kem küm etti. "teknik sorundur beyefendi, düzeltilir o" bile diyemedi. ben yaşadığım memnuniyetsizliği anlatınca "bugün bütün kitaplar elimizde görünüyor, sıkıntı çıkmayacaktır" deyiverdi. sen misin bunu diyen, cinlerim tepeme çıktı benim; yahu arkadaşım, 3 gün önce de bütün kitaplar elinizdeydi, "ilgili birimden teslim alındı" ile "teslimata hazırlanıyor" arasındaki zorlu süreci anlatsa ya biri bana? neyse, bir yanıt bulamayan temsilcinin ağzından "bugün kargoya verilir siparişiniz" cümlesini cımbızla almayı başardım.

  akşama kadar kargoya verilmedi tabii, telefonlarıma da kimse çıkmamaya devam etti. müşteri hizmetlerinin mesaisi bitince sipariş ekranında ilginç bir değişiklik:

  benim kapital, "ilgili birimden teslim alındı"dan, "yeni sipariş" durumuna düşümüş. öfkeyle bir mail attım tabii, mailden sonra yine bir değişiklik:

  "yeni sipariş"ten, "tedarikçi firmadan bekleniyor - 4 gün"... ilk defa gün sayısı belirten bir sipariş durumu...

  -----

  evet evendim, bir "idefix'e alternatif bulma" maceram daha hüsranla sonuçlanmış gibi gözüküyor. şu kitapyurdu idefix kadar kampanya yapabilse hiç uğraşmam yemin ediyorum şu firmalarla. daha kurumsallıktan nasibini almamış hiçbiri.

  edit: evet, iş tam anlamıyla bir rezalete dönüşmüş durumda. müşteri hizmetlerinden hâlâ bir muhatap bulamıyorum ve "bekleyenler arasında..." diye dakikalarca beklettikten ve sıranın bana geldiğini düşündürdükten sonra kimse telefona çıkmadan görüşme sonlanıveriyor. ben de aptal gibi defalarca aramaya devam ediyorum her gün. artık hakem heyetini aşan bir mesele bu, avukata vekalet vermeyi planlıyorum konuyla ilgili. utanmazlığın, iş ahlakı fukaralığının son raddesi artık bu!
 • kesinlikle alışveriş yapılmaması gereken site. son günlerde booktuber, bloglar ve bookstagramlarda önerilse de sanırım buradaki arkadaşlarla ekonomik bağlantıları var. siparişimin üzerinden 11 gün geçmesine karşılık doğru dürüst bilgilendirmesi yok. telefona çıkmıyor, maillere cevap vermiyorlar. belli ki abartı reklamla artan taleplere karşılık veremiyorlar. düzensizler. sizi paranızla rezil ediyorlar. idefix, babil, d&r, kitapyurdu ve okuoku ayarında değiller. hatta ilknokta bile bunlardan kat be kat iyi.
 • müşterilerine hayal satan dolandırıcı kitabevi.

  bütün gün sosyal medya hesaplarında 'edebiyat sevgisi' kusarlar ve ahlâktan, etikten dem vuran alıntılar paylaşırlar.

  ama gelin görün ki iş ahlâkına dair hiçbir şey taşımazlar heybelerinde.

  siparişi aldıktan sonra sipariş ekranında yanlış bilgilendirme ibarelerine boğarlar müşteriyi. sürekli değişir "geldi geldi, gözün aydın", "geliyomuş, yoldaymış", "yok yaa bu başka siparişmiş", "4 güne kadar kesin geliyor", "geldi ama bir türlü hazırlayamadık siparişe" kabilinden cümlelerle o ekran.

  akabinde işin rengini öğrenmek istersiniz; dakikalarca, hatta saatlerce numara çevirmenize ve beklemenize rağmen kimse bakmaz o telefona. "şimdi temsilci size bakıcak, valla" diye orada da oyalarlar ama kimse gelmez.

  whatsapp numarası vermişlerdir "bakın valla iletişiyoruz biz müşterilerimizle" mesajı vermek için ama "görüldü" bildirimine rağmen günlerce geri dönüş yapmazlar.

  mail atarsınız, yokmuş gibi davranırlar.

  sosyal medya sayfalarına yazarsınız, yaşadıklarınızı anlatırsınız diğer potansiyel kurbanları uyarmak için, engellerler.

  siparişlerinizin bir bölümünü kargolarlar ama ne kargoladıklarına dair bir bilgi gelir size mail ya da sms olarak, ne de bir takip numarası falan edinebilirsiniz bir yerlerden. dijital fatura falan..? yok, gülmüyorum.

  siz siz olun, paranızı bunlara kaptırmayın. beklediğinizi geçtim, yaşadığınız sinir harbiyle kalırsınız.
 • buradaki yorumları okuduktan sonra alışveriş yapmaktan vazgeçtiğim internet kitapçısı.
  döndüm geldim yıllar sonra kitapyurdu'na.
 • bkmkitap.com üzerinden satış yapan internet kitapçısı.
  yıl sonuna kadar her gün, istediği kitabın altına yorum yapan 3 kişiye yorumladığı kitabı hediye ediyolla..
 • müşteri ilişkileri hayli zayıf galiba site üzerinden ne kadar mesaj yazılırsa yazılsın cevap alınamıyor.
 • sorunsuz gönderilen bir sipariş sonrası sözlükte okuduklarımla şaşırtan kitapçı.
  kargo garantisi kartını özellikle takdir ettim. umarım lafta kalmayan bir garantidir.
 • şimdiye kadar alışveriş yaptığım kitap siteleri arasında en fazla indirimle karşılaştığım site. kitaplar da sorunsuz geliyor ama elime ulaşması ciddi anlamda uzun bir zaman alıyor. örneğin; ben genellikle babil.com'dan alışveriş yapıyorum ve 3 günde falan geliyor kargom. bkm'den aldıklarım en az bir hafta. en az o da!
 • (bkz: bkm kitapevi kim amk) idefix varken bulaşılmaması gereken sitelerden . uzak durun.
hesabın var mı? giriş yap