şükela:  tümü | bugün
19 entry daha
  • sözlük en kötü dönemini yaşasa dahi gündemi belirleyebilme kabiliyetine hâlâ sahiptir.

bunun nedeni sözlüğün kalitesini muhafaza edebilmesinden ziyade toplumun seviyesinin hızla düşmesindendir, öyle ki sözlükte kalite yerlerde dahi olsa bu bozuşmanin içerisinde takip edilecek mecralar arasında yerini almaktadır. bir nevi kötünün iyisi olmuştur.

sözlüğe bkz. verme mevzusuna gelir isek bu kişiler ya üşengeçtir ya da ergendir. yoksa şu an dedikodu ve boş muhabbetten başka reel hayata taşınacak bir fikir yahut tanım üretilememektedir.

ama yine de çok güzel insanlar katmıştır hayatıma, müteşekkirim kendilerine.

neden mi bu kadar eleştirdim, beğenmedim yine; cevabı (bkz: bkz ekşi sözlük)

edit: belgeselden bihaber olarak başlığı reel anlamında değerlendirip sözlüğe bkz. veren insanları düşünerek entry girmişim, işte siz düşünün sözlüğün hâlini.*
  • ekşi sözlük’ün mazisini çok güzel anlatan bir video olmuş.
    artık sözlük bu videoda bahsedilen yerle yakından uzaktan alakası yok.

aslında 2011-12 öncesi ekşi sözlük eski taksim’ken, sonrasında ise yeni taksim’e dönüşmüştür. daha kalabalık, daha gürültülü, kaba-saba, saygısız, küfürbaz, entelektüellikten uzak, bilgiden uzak, nitelikten uzak, kuralsız, adaletsiz, hukuksuz bir mecra.

şimdi sansür ile ilgili bir yürüyüş yapılsın sözlükten 100 kişi gelir gelmez.

çok hit aldığı için haber sitelerine kaynak olmaya devam edecek. ancak bu da haber sitelerinin / haberciliğin kalitesizliği.

olay bundan ibaret..

bu arada sözlük olmasaydı şimdi mağarada yaşayacaktık. müzik, kitap, film, edebiyat vs. bunlar olmayacaktı :( ama ekşi sözlük sağolsun bunlarla tanıştırdı bizi. mesela avrupa’da , amerika’da ekşi sözlük yok, onlar hep cahil cühela.
  • 140journos zaten çok beğendiğim bir oluşum. ekşi sözlük'le işbirliği yapmış olmaları ve çıkan sonuç beni çok mutlu etti. iyi ki doğdun ekşi, olmasaydın olmazdık valla.
  • ekşi sözlük iyi ki varsın (bkz: kalpkalpkalp)
  • başarılı bir belgesel olmuş.
    --- spoiler ---
    keselim.
    (bkz: ağlıyo musun lan?)
    --- spoiler ---

edit: 19 dakikalık video yayınlanalı 19 dakika olmadan 40. entry gelmiş. yetişebilmek için 1.5x hızla izledim bir de.
  • okan bey pipoyu söndürür müsünüz dumanı bana geldi.
  • resmen bir devin çöküşü gibi olmuş.
    2000 li yılların başına uzaktan uzağa gıpta ile takip ettiğimiz zamana o efsane zamana götürdü beni.
    sözlük nereden nereye gelmiş ibretlik bir belgesel olmuş.
    okan bayülgen 4.30 da aslında çok güzel anlatmış.
    beğendim...
  • twitter, facebook ya da instagram yokken var olan ve nasıl olurda dünya da popülerleşemediğini anlayamadığım, faydalı ve takip etmeyi çok sevdiğim kutsal bilgi kaynağının 21. yılında yapılmış belgesel.
  • okan bayülgen'in küfür ederek yalandan samimiyet kastığı ama inandırıcı olamadığı belgesel...
  • benim internet hayatım boyunca gerçekten bilgi kaynağım olan yer oldu ekşi sözlük. her ne kadar geç yazar olsamda 2000 lerin başından beri hep takipte kaldım.
422 entry daha