şükela:  tümü | bugün
 • gittikçe popüler olmaya başladılar. şimdilik oyunları kırma gibi bir amaç gütmüyorlar. sadece repack yapıyorlar ve oldukça başarılılar. 15 gb'lik setup dosyasını 5 küsür gb'ye indiriyorlar yani yüzde 60-70 arası sıkıştırıyorlar. kullandıkları setup programı 1-1.5 saat içinde hem dosyaları açıyor hem de oyunu kuruyor.
 • birden cok parcadan olusmus kompleks bir elemanin input ve output sahip tek bir eleman seklinde gosterilmesine verilen isim.
 • lise yillarimin* a land called fantasy adli dandik sarkisinin sahibi... bir suru turk filminin disco sahnelerine muzik de olmuslardir bu baglamda...
 • bilişsel psikolojinin beyin için kullandığı terimdir. onlar, bu kara kutunun içinde neler olup bittiğiyle meşguldürler(algı, bellek gibi), davranışçılarsa kutuya giren çıkanlarla uğraşır, içini merak etmezler.
 • oyunları; boyutunun yarısında veya daha fazlası oranında sıkıştırarak ripleyen crack takımı.
 • 1980 ve 1990'larda var olmuş italyan grup. çıktıkları dönemde dans müziğinde italyanların egemenliği söz konusuydu ve bu egemenliğin en önemli isimlerinden biri de black box'tı. daniele davoli, valerio semplici ve mirko limoni isimli üç prodüktörün bir araya gelmeleri ile oluştu. yanlarına dünyalar güzel katherine quinol adlı siyahi modeli alarak grubun son halini meydana getirdiler. ne varki katherine hanım şarkı söyleyemiyordu, o nedenle adı sanı artık unutulmuş bir şarkıcı olan loleatta holloway ile anlaştılar. böylece quinol'ün vücudu ile halloway'in sesleri birleşmiş ve hem güzel hem de müthiş sesli bir hatun vokalist elde etmişlerdi.
  ilk singleları everybody everybody oldu, bu parçada ünlü siyahi şarkıcı martha wash vokalleri üstlenmişti. ardından güya quinol vokalleri ile sırasıyla holloway'in love sensation şarkısından sampleların kullanıldığı ride on time, strike it up, i don't know anybody else, bir earth, wind and fire coverı olan fantasy ve open your eyes geldi. bu şarkıların hepsi bir numaraya oturdu. bunlara ek olarak başka güzel parçaların da yer aldığı albümleri dreamland de aynı şekilde albüm listelerinde uzun süre 1 numarada kaldı.
  şarkıcılarının sahtekar olduğunun anlaşılması ile düşüşe geçtiler. bu dönemde yine 1 numara ulaşmayı başaran megamix singleını yayımladılar; bu parça önceki ünlü parçalarından oluşan bir medleydi.
  90'larda iki single çıkardılarsa da (rockin' to the music, not anyone ve i got the vibration) eski günlerine asla dönemediler.
 • efendim, bunlar 1 zenci kadın vokalli 3-4 italyan adamdır. 1989'da dreamland diye başarılı bi albüm yapmış ve devamındaki yıllarda 1-2 yeni ve başarısız şarkı dışında bişey üretmeyip, o albümün şarkılarını eğip büküp çekiştirerek geçinip gitmişlerdir. nedir o şarkılar? bir everybody everybody, bir meşhur ride on time, bir i don't know anybody else, herkesin bildiği iyi bi cover olarak fantasy ve strike it up. debelenmelerine rağmen sönüp gitmelerinin sebebi de eurodance adlı soundun müzik dünyasından sabun köpüğü gibi uçup gitmesidir. milli vanilli benzeri bi atraksiyonları da vardır: vokaldeki bayan görünüş itibariyle yetersiz olduğundan, albüm kapakları, klip ve hatta konserlerde vahşi görünümlü zenci bir modeli kullanagelmişler, onun hakkında da travesti olduğu söylentileri dolaşmıştır. çok çok benzeştikleri c and c music factory bugün daha çok anılmaktadır.
 • yüksek boyutlu oyunları mükemmel bir şekilde sıkıştırarak beğenimi kazanmışlardır.
 • blue'nun yeni albümü roulette'den süper bir şarkı.

  sending out a mayday
  we're going down
  the thing we could have done
  would have turned it round
  everything we had scattered everywhere
  searching through the wreckage of a love affair

  got something to say?
  say it to me
  not everyone else
  you say that ı'm to blame
  my words are in vain
  don't go fooling yourself

  there's a little black box here
  somewhere in the ocean
  holding all the truth about us
  there's a little black box
  a record of emotion
  everything that ever was

  you may deny it
  but when ı find it
  ı'm gonna play it aloud to the world
  there's a little black box
  there's a little black box

  living under pressure when you get deep
  you left me on my own at six hundred feet
  ı was looking round for a little help
  but everyone was looking out for themselves

  got something to say?
  say it to me
  not everyone else
  you say that ı'm to blame
  my words are in vain
  don't go fooling yourself

  there's a little black box here
  somewhere in the ocean
  holding all the truth about us
  there's a little black box
  a record of emotion
  everything that ever was

  you may deny it
  but when ı find it
  ı'm gonna play it aloud to the world
  there's a little black box
  there's a little black box

  you can't stop a true survivor
  you'll discover that on your own
  cause ı'm a true survivor
  and ı'll be there after you're gone
  long after you're gone
 • abc'nin nisan ayında başlayacağını duyurduğu dizisi.

  http://22dakika.org/abcden-yeni-drama-black-box/