şükela:  tümü | bugün
 • bu isme ait 2 adet korku filmi bulunmaktadir. 1974'de orjinali ve 2006'da tekrari yapilmi$tir.
  http://us.imdb.com/find?q=black christmas
 • 2006 yapımı kötü bir korku filmidir bu , esasında cast ın ana dörtlüsü $ahanedir ; mary elizabeth winstead , michelle trachtenberg , katie cassidy ,lacey chabert filan oynamı$tır ama çok kötü bi filmdir , eldeki malzeme berbat edilmi$tir. e hep gavur yapıyo dememek lazım , bu sefer batırmı$lardır , halbuki bu 4lü benim elimde olsa sadece bi kamerayla öyle $ahane bi film yaparım ki dünya kamuoyu $oke olur.
  edit: imla
 • oturup ısrarla izlediğim bir film ve hakikaten komik korku filmleri için güzel bir örnek. izleyecekler için çok ayrıntı vermeyeyim ama göz üzerine gidilmiş biraz demeden de geçemeyeceğim. bir de çok güzel hatunlar oynuyor ki zaten olmasa izlenmezdi.
 • an itibariyle kanal dde +18 ibaresiyle yayınlanan, bana eski günleri hatırlatmış film. anladığım kadarıyla film bu http://www.imdb.com/title/tt0454082/ nerde o eski kırmızı noktalı filmler...
 • tek izlenebilir yanının michelle trachtenberg olduğu film.
 • 1974 yapımı olan orijinal versiyonu bu janrın klasiklerinden biri kabul edilir.

  --- spoiler ---

  katil kim amk?

  --- spoiler ---
 • hakkında entry girilirken izlenilen filmin senesinin de yazılmasını savunduğum, aynı isimle iki adet versiyonu olan film.

  1974 yılındaki harikayken, 2006 yapımı olan 1974 yılı filmin yeniden çekimi olup çöptür.
 • bob clark'in yonettigi 1974 yapimi slasher filmlerinin onculerinden bir korku filmidir. 1978 yapimi halloween'in bu filmden fazlasiyla etkilenilerek yapildigi soylenir.

  basrollerde olivia hussey ve margot kidder vardir.

  --- spoiler ---

  sorority evine bela olan agzi bozuk bir telefon sapiginin, onunla dalga geçen evdeki kizlari ve alkolik tombis tatli ev sorumlusunu* tek tek ortadan kaldirisini anlatir film.

  1970'ler korku filmlerinden alisik oldugumuz gibi cinsel ozgurlugu doya doya yasayan kadinlar bas tehdittir katilimiz için. bunun yaninda, çati arasinda sık sık adini anip bir seyler soyledigi agnes kimdir? bilemeyiz.

  film boyunca surekli telefon çalmasi en az katilin "agnes, it's me, billy" demesi kadar sinir bozucudur. oyle ki, telefon basrollerden birinde demek yalan olmaz.

  sonunda katilin kim oldugunu ogrenemeyiz. dahasi erkek arkadasindan hamile olup kurtaj yaptirmak isteyen, olaylar gelistikçe katilin sevgilisi oldugundan suphelenip onu olduren olivia hussey'in basina neler gelecegini de ogrenemeyiz.

  --- spoiler ---

  bu film 1000 facts about horror movies kitabinda yazdigina gore, steve martin ve elvis presley'in en sevdikleri korku filmiymis.

  her halloween ve noel'de gunun anlam ve onemine uygun izlenebilecek enfes bir filmdir*.
 • izleyiciyi çok iyi yakaladığını hissettiğim, 1974 yapımı korku filmi.

  74 yılında çekilmiş bir film olarak çok az gereksiz sahne dışında gerçekten seyir zevki yüksek bir film.

  --- spoiler ---

  telefon sapığının kim olduğunu ve iç dünyasında böyle bir karakter barındırmasının sebeplerini öğrenebilseydik keşke.

  film boyunca izleyiciye, sapığın-katilin peter karakteri olduğu intibası veriliyor. filmin sonunda ise peter, sevgilisi jess tarafından öldürülmesine rağmen, tavanarasında hâla birinin olması ve çalan telefon gösteriyor ki sapık başka birisi, burayı anlayamadım. hatta, acaba kişilik bozukluğu yaşayan kişi jess miydi diye düşünmeye başlamıştım fakat kafamda oturtamadım yine de.

  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap