şükela:  tümü | bugün
  • yamulmuyorsam kore menşeili kapalı betası devam eden yeni mmo.

takip ettiğim bi elemanın kanalında gördüm, baya beğendim, lan yoksa dedim, istemeden bir anda kendimi hoepage'ine summonlanmış halde yakaladım. *

beta ver lan,beta diyerek sağasola tıklarken bir farkettim ki türkiyemiz, cennet vatanımız, servis kapsamında değil, 'country'niz is blocked bizim servislerden' diyor, baya üzüldüm, ama sonra biraz da sevindim türk serverlarındaki kınaytçı, silkroğdçu, lolcü, vs.. tayfa gözümün önüne gelince.

büyük ihtimalle 2016 ilk çeyreğinde oynanabilir hale gelecek ve b2p olacak.

grafikler ve combat system gayet hoş gözüküyor;

combat bir mmo'dan kolaylıkla beklemeyeceğiniz kadar hızlı ve akıcı, değişik yenilikler var, onları burda kendi kendime konuşurken anlatmayacağım; mörök ödön bökör ömk.

wow'daki gibi 105 tane tuş atamak gerekmeyecek sanırım, wasd+alt+shift+mouse kombinasyonlarıyla oluyır harekatlar. *

bunu beta'da deneyen lavuk gerçekten güvendiğim bir bebe, umutluyum, pve'den ziyade pvp'ye yönelik gibi duruyor.

caps ver lan hayvan diyenleri duyar gibiyim;

https://www.blackdesertonline.com/
  • (bkz: black desert)

fazla sevinmemek lazım çünkü tr server'ı açacaklarmış yani o nefret edilen kınaytçı, silkrodçu, lolcü vs tayfa oraya gelecek bu arada ben de "lolcüyüm" lol oynamak kötü bir şey mi?
  • geçtiğimiz günlerde karakter yapım araçlarını ücretsiz indirmeye sunmuş oyun.

https://www.blackdesertonline.com/news/view/40

avrupa serverları için türkiye iplerini banlamazlar inşallah. merakla çıkmasını bekliyoruz.
  • türkiye'nin erişiminin engellendiği oyun. adamlar "türk'sen gelme" diyor açık açık. düşününce aslında haksız da sayılmazlar.
  • kungen'e göre oynadığı en iyi mmorpg imiş. gerçekten öyleyse türkiye'ye gelmeyecek olması, en azından denilene göre türkiye'ye özel bir serverın olacak olması üzmüştür.

türkiye'ye özel bir yerelleştirme olacaksa da uzun bir süre ufukta bir şey gözükmüyor sanırm.
  • oldukça farklı havası olduğuna inandığım mmo. aslında bir süredir sessizden takipteydim ancak bizim gibi leş bir oyuncu kitlesine sahip olduğumuzu gördükleri için olmalı ki, şöyle bir açıklama yapmışlar;

--- spoiler ---

dear players,

to answer your inquiry about the ip block of areas outside our territory license agreement with pearl abyss, we’d like to give a proper statement about this matter.

as our terms of service point out, our territory license agreement with the developer pearl abyss is limited to the following areas:

europe
    excluding turkey and part of russia
    --- spoiler ---

yemin ediyorum, her şeyden dışlanıyoruz. adamlar online oyundan bile dışlıyorlar. siz gelmeyin ya da size biz server ayarlayacağız, kendi kendinize oynarsınız tadında bakıyorlar.
  • on sayfa da yazılır bu konuda da ben sadede geleyim beyler kısa yoldan.

bilen adamlar yeşili yakarsa sevinirim, nasıl oynarız bu boku, gambitleme, dolaplama, ip ye takla attırma ne bileyim ben her ne bok..

ben yaptım oldu oynuyorum, kendin çöz problemini diyen varsa ona da razıyım.

*
  • oyunu pek begenmedim gordugum kadariyla, umrumdada deil acikcasi ancak turkiyeye acik olmamasi insan haklari mahkemesine tasinmali dava edilmeli cezalandirilmalidir. sen kimsin lan bize serverlerini acmiyosun, hadsiz
  • oyun oynayan türkler eski türkler degil. harbiden inanılmaz derecede kanser bir oyuncu grubumuz var. dota, lol, cs filan oynuyanlar bilir. türkler ve ruslar harbiden inanılmaz derecede oyun kalitesini dusuruyor. genelde ruslara ayrı bir server acarak kurtarıyorlar durumu. şimdi de rusyanın bir bolumuyle turkiye'yi tamamen kapatmışlar. hak veriyorum cidden.
  • yemin ederim bir haftadır indiremediğim oyun. 31 gb oyun yapmışsın hayvan gibi oyun sana bir şey demiyorum daum games üzerine alınma, sitemim sana pis türk telekom yazıklar olsun sana bütün paskalya hediyelerini ödevlerini kaçırdım senin yüzünden.