şükela:  tümü | bugün
  • https://www.59saniye.com/…ay-kartonunu-yirtan-adam/

https://www.59saniye.com/…emanina-saldiran-adamlar/

yukarıdaki bulduğum sosyal medyada paylaşılan iki örneği. zamanında instagram'da falan rastlayıp da bulamadığım bir çokları var. paylaşamadan dayağı, sopayı, zılgıtı yiyen mağaza çalışanları da mevcut.

yani içler acısı bir durum. bir ülkedeki cehaletin, sığlığın, aymazlığın, vurdumduymazlığın, yaptım olduculuğun falan gelebileceği en son nokta galiba budur. bir millet her bir şeyi götünden anlar mı ya ? modern ol dersin alagavat olur. nazik kibar ol dersin gay olur (gaylere karşı değilim anlatmak istediğim farklı bi konu), az biraz erkek ol dersin ayı olur, müslüman ol dersin bağnaz, yobaz olur, birazcık araştır şu dini az biraz oku körü körüne inanma soru sor dersin gider dinden çıkar ateist olur. öyle de boktan bir ateist olur ki anlatamam. az biraz vatanına milletine sahip çık biraz milliyetçi ol dersin tutar faşist olur. her boku diyince gidip saçma sapan bi bok olan varda adam olun diyince hiç bi bok olan yok inanır mısın ?

yani görüntülerde görünenlerde koca koca kelli felli adamlar. "bilmem ne mahallesinde salyangoz sattırmayız, müslümanların mübarek gününe niye kara diyorsun ?" diyor herif. yahu , yani söylenecek sözde bulamıyorum ki? yahu diyip kalıyorum yani bunlara ne denir. mağazaya girip kartonu yırtıp "hayda rinnaa rinna rinna rinanayy" müziği kulağında sessizce uzaklaşan adama ne demeli ? ne oldu yani aldın mı mareşal rütbesini ? harikasın yani aferim size.

şunları muassır medeniyetler seviyesine mi çıkaracağız ? bunları mı ekonomik ve kültürel anlamda tam bağımsız bir türkiye'ye ulaştırmaya gayret edeceğiz ? yahu ben askere gitmedim birader. ben yarın askere gittiğimde ola ki şehit olup öldüm. bu gerizekalı herifleri korurken mi öleceğim ? yav gözünü seviyim yapma arkadaşım ya. her boku götünden anlayan şu insanlar ülkenin her yanını sarmış durumda. yani bir ülke en fazla bu kadar aptallaşabilir. bu kadar moronlaşabilir. ülkenin beyin damarları gerçekten uyuşturulmuş bir mekanizma halinde. herkesin beyni android mantığında. doğdum, okudum, büyüdüm, işe girdim, para kazandım, evlendim, seks yaptım, çoğaldım,öldüm. doğdumla öldüm arasında geçen ortalama 70-80 ise bomboş geçen bir 70-80 yıl.

bunun üzerine paragraflarca konuşulabilir ama, kendi başına bir kitap yazmanın, sosyal medyada fenomen olmak kadar havalı olmadığı bir türkiyede yaşadığımız gerçeği anlatılabilecek herşeyi özetler nitelikte.

tanım: 2000'li yıllarda yani modernleşmiş cahiliye dönemi insanının eylemlerinden yalnızca birisi.