• öncelikle kusura bakmayın da dolar ve euro bu seviyelerdeyken hiç kimse bir şey almaya yanaşmaz. herkes elindeki parasını korumaya çalışıyor bu dönemde.

sonrasında ise yine kusura bakmayın ama türkiye'de yaptığınız o yalandan indirimler gerçekten black friday indirimleri falan değil. önce black friday nedir onu bir araştırın. elle tutulur hiçbir indirim yapılmamasına rağmen sırf satışlarınızı biraz daha artırmak adına insanların gözüne black friday maillerini, reklamlarını sokup duruyorsunuz.

bi siktirin gidin.
  • biraz yanlış uygulanan; (bkz: 25 kasım 2016 ötv zammı)

ben mi yanlış biliyorum; tüketim ekonomisinde vatandaşın harcama istediğini arttırmak için vergi düşürmek bir yöntem değil miydi ?
  • bir ayakkabı firmasında 681 tl'lik ayakkabıyı 230 tl'ye indirdikleri olayın adı kara cuma.

bu firmaya hotiç, elle ya da inci veya kemal tanca diyebilirsiniz. çünkü aşağı yukarı bunların çoğunda aynı oranlar mevcut.

sorulması gereken şudur aslında, lan götoşlar siz 600-700 liraya ayakkabı satacak firma mısınız ki yalandan böyle fiyatları yükseltip aslında zaten olması gereken miktarlara getirip bir de yüzde 60 indirdik ayakları yapıyorsunuz?

(bkz: adam kertmenin yeni adı)
  • bu konuda en sevdiğim firma columbia.

adamlar sürekli devasa indirim, dehşet indirim, black friday allahu ekbeeer wohooo tadında mailler atıyor.

merak edip girip bakıyorum;

erkek mont 100bin tl den indirimle 2000 tl
    erkek kayak montu 1 milyon tlden indirimle 1000 tl.

oğlum manyak mısınız nesiniz lan? şunun için mail attığın zamana değmez amk. indirimli dediğin fiyat piyasa fiyatının tıpkısının aynısı. bu amerikan markaları yemin ediyorum abdde 30-50 dolar arası fiyatlarla satılıyor her zaman. bilmesek alıcaz.
  • bir kaç ay önce 650 tl fiyatla bir kol saati almıştım. bu black friday olayının, saatin fiyatını nasıl etkilediğini merak ettiğim için, saati aldığım yere gidip kontrol ettim. % 50 indirimli olarak satıştaydı, fiyatı da 1900 tl'ydi.

türkiye'de bu şekilde uygulanıyor.
  • aman dikkat önce bindirip sonra indiriyorlar.
    bizim ülkede neden böyle arkadaş ya hep bi dalaverecilik bi dolandırıcılık kimin kimi gondiklediği belli değil
    indirim olmasa sanki o çizmeyi 600 liraya satıyo da gelmiş bana %70 indirim yapıyo bide bunlara kanıp satın alanlar var kazıklanın lan çok zenginsiniz demek ki.
  • bize her gün black friday
  • hayırlı cumalar kardes.

perşembe aksamı yediğiniz hindi dolmanın ertesi gunu yapılan uygulama.
hesabın var mı? giriş yap