şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 13000 yıldır dünya etrafında döndüğünü iddia edenler var. tesla'nın uzaydan radyo sinyalleri alıyoruz orada bir şeyler olmalı dediği şeyin bu olduğunu düşünenler de var. ulan büyüklerimizden biri çıkıp da demiyor ki arkadaş bu bizimdir, biz yolladık onu.
  ne bok olduğu belli olmayan bir cisimdir efendim bu. var mıdır yok mudur bu bile kesin değildir gerçi. veya kesinleşti ama benim haberim yok.
 • 13 bin yıldır orada olduğunu iddia eden kişi iskoç bilim kurgu yazarı duncan lunan'dır. yaptığı araştırmalara göre bu uydumsu şey yaklaşık 13 bin yıldır 200 ışık yılı uzaktaki ikili yıldız sistemi epsilon boötis'e dünya çok güzel gelsenize kankiler şeklinde mesajlar gönderiyormuş. bu tip mevzuların aranan adamı erich von daniken uyduyu oraya mayalar göndermiştir diyor hatta ünlü maya kralı pakal'ın mezarındaki motiflerden yola çıkarak pakal'ın uydusu diye isim de vermiş. nasa'ya göreyse diğer uydu roket vs den kalan çer çöpten başka bir şey değil. bu tip küçük cisimler de yörüngede en fazla 1 sene kadar kalıp yerçekiminin etkisiyle atmosfere giryor ve kül oluyormuş. lakin çekilen resimlerde cismin büyüklüğünün ne olduğu konusunda kıstas alınabilecek en ufak bir ölçek olmadığı için büyüklüğü de belirsiz.

  http://eol.jsc.nasa.gov/…sts088/sts088-724-66_3.jpg

  http://i.imgur.com/u5zeybs.jpg
 • sadece termal bir örtü veya benzeri bir şeydir. uluslararası uzay istasyonu'nda yapılan bir çalışma sırasındaki düşüşünü buradan izleyebilirsiniz. bir de şu var..

  (bkz: http://files.abovetopsecret.com/…img/ya5202cad2.jpg)
 • yakın çekim görüntülerini içeren video için link
 • kesin olarak bilinmeyen ve tespit edilmeyen, 13.000 yıldır dünyanın yörüngesinde döndüğünün iddia edildiği sözde bir uydu.

  kesin haber kaynağı facebook'taki bir paylaşım üzerine haberdar olduğum, beş dakikalık kapsamlı araştırma sonucunda, uluslararası uzay istasyonundan (bkz: iss) kopup uzaya kaçan (komşunun bahçesine kaçan top gibi oldu ama) bir termal örtü olduğunu öğrendiğim nesne. (bkz: bugün ben bunu öğrendim)
 • 13.000 yıldır yörüngede olduğu iddia edilen uzay çöpü.
  bir şey 13.000 yıldır yörüngede olacak ve nasa onu orada bırakacak öyle mi.
 • yine amerika'nın biz insanlıktan sakladığı gizemlerinden biri. 30'lu yıllarda keşfetmişler ama sesini çıkarmamışlar. 60'lı yıllara gelindiğinde biz insanlar uyanmışız ve sormuşuz: söyle bize amerika nedir bu amına kodumunun siyah cismi? amerika'da demiş ki: ne olacak işte , uzaylılar götünüzden kan almaya geldi amcıklar...
  o gün bugündür bu hikaye anlatılır gider. ne biz insanlara bir şey oldu ne de amerika'lılara. buradan uzaylılara sesleniyorum: nerede kaldınız ulan ibneler, geleceksiniz gelin artık amina koyim! kaç ışık yılı uzaktasınız orasını bilemem ama en sonunda ışık hızını keşfedip biz geleceğiz yanınıza. götünüzde de kan mı var artık ne varsa onu alacağız sıkıldık amına koyim!
  hamiş: bak eğer gerçekten gelirseniz, sizden tek isteğim; ilk kanı stephen'ın* götünden almanızdır.
 • tam olarak çözülememiş bir gizemdir.
 • sinyallerinin nikola tesla tarafindan kesfedildigi soylenen belirsiz nesne.