şükela:  tümü | bugün sorunsallar (9)
 • black mirror ın 5.sezonunun ilk bölümünün muhtemel ismi. 28 aralık 2018'te bekleniyor.
 • şu an “netflix” platformunda arama kısmına yazdığınızda karşınıza çıkacak olan 1 saat 30 dakikalık “black mirror” filmi. “bir netflix filmi” yazdığı için ben de o şekilde ifade ettim. “birazdan dönecek” ibaresi var ve yayın tarihi 28 aralık deniliyor. sabırsızlıkla bekliyoruz.
 • black mirror dizisinin çok büyük ihtimalle 28 aralık'ta yayınlayacağı netflix orijinal filmi.
  interaktif bir bölüm olabileceği uzun zamandır konuşuluyor.

  merakla bekliyoruz.
 • filmin süresi 5 saat 12 dakika olacakmış.
 • (bkz: vaziyet alın ortalık karışacak)

  film beş saat falan olmayacak. görüntülerin toplam süresi o. asıl olay filmde kendi kararlarınızı vermeniz olacak. yani film size göre şekillenecek. böyle bir şeyi ilk defa deneyimleyeceğiz.
 • 28 aralık'ta çıkacak ve 5 saat 12 dakikalık bir bölüm olacak. bandersnatch, fantastik bir romanı oyuna dönüştüren genç bir programcının maceralarını ele alacak. başrolde fionn whitehead, yönetmen koltuğunda ise david slade yer alıyor. interaktif bir yapıda olacak ve netflix’in yeni geliştirdiği “kendi maceranı kendin seç” özelliği kapsamında hikaye izleyicinin seçimlerine göre ilerleyecekmiş. ulan siz bize ne yapıyorsunuz ya allahsız kitapsızlar! gel de sabret şimdi.
 • tam da netflix aylık beleş hesabımı açmışken ilaç gibi gelecek olan film.
 • "bandersnatch" 3. sezondaki playtest bölümünde geçen oyunlardan biriymiş. toplam çekilen materyal 5 saatten fazla fakat "kendi maceranı seç" tarzında olduğu için filmin gerçek süresi 1.5-2 saat arasında olur muhtemelen. bütün olasılıkları ve sonları tek tek izlemek çok zevkli olacak. bekliyoruz.

  bu arada interaktif nasıl oluyor ya? diye merak edenler bunlara göz atabilir (hepsi çizgi film malesef, black mirror da ilk interaktif 'yetişkin' filmi oluyor böylece.)

  https://www.netflix.com/title/80227995
  https://www.netflix.com/title/80151644
  https://www.netflix.com/title/80135585
 • korsan sitelerini bir hayli zorda bırakacak bir yöntemle yayınlanacak yapım.
  aslında sinemada izlenen filmlerin de bu şekilde olması gerektiğini düşünmüşümdür hep, vr gözlüklerle izlenen bir film olacak ve seyirciler kendi seçimleriyle filme yön verecek. herkesin kendine özel bir senaryo gidişatı ve film sonu olacak.
  hani bazı sahneler olur ya "salak oraya gitme öleceksin." deriz ya bu seçimleri veya film içerisindeki önemli konularda seçimi seyircilere bırakacak bir altyapı ile senaryo ve filmler şekillense çok daha gerçekçi olurdu filmler.
  silent hill'in 1. oyunu güzel bir örnek bence.

  not: korsan siteler bir şekilde çözümü bulur diye atıp tutanlar vardı, ee oldu mu? olmadı değil mi? başkasının yaptığı seçimler üzerinden şekillenen senaryolar izlediniz.
  bu biraz da bölümün içinde geçen özgür iradenin varlığının sorgulandığı bölümlere güzel bir gönderme oldu. bölümü ripleyen adamlar sizin ne izleyeceğinize, sizin yerinize karar verdi. belki netflix'in amacı bu değildi ama güzel bir tesadüf oldu ha, ne dersiniz?
 • merakla beklediğimiz film. yılbaşı şu, bu vs. derken izleyecek vakit elbet bulunur. buralara edit gelecek.

  edit: çok beğendim. henüz tüm ihtimalleri görememiş olsam da bence gayet iyi bir olay olmuş bu. eline sağlık netflix.

  dur, kim var lan orada?!