şükela:  tümü | bugün
 • 2014 yapımı ütopik konulu film.

  --- spoiler ---

  bir grup arkeolog kuzey kanada'da çok eski bir yapı bulur ama bu yapı büyülümü desem virüslümü desem bi gariptir. adamlar tek tek hastalanıyor şizofreni gibi. gaipten gelen bir ses var ama aynı zamanda dağ evinde yapılan otopside çıkan sonuca göre ölenlerin omur iliğine gizlenmiş bir virüs var. hastalık bulaşıcı ve aynı zamanda konuşuyor maşallah. onu öldür elini kes falan diye komutlar veriyor deliren abilere. sonunda geyiğe benzer bişey görünüyor meğer oda tanrıymış!

  --- spoiler ---

  arkeologlarla, o bulunan yapıyla yada virüsle ne alakası, ne alıp veremediği var çözemedim.
 • izleyip, bu film guzelmis diyecek birini pek tahayyul edemiyorum.

  hic bir ture hitap etmiyor bence.
 • izlediğim en iyi korku filmlerinden biridir. son derece durgundur, yavaş ilerler. eksikleri kuşkusuz vardır, bu yine de filmin başarısını ve güzelliğini değiştirmez. ve evet, the thing'e de pek çok bakımdan benzemektedir.

  --- spoiler ---

  tlınçonlar'ın* kötücül geyik tanrısı varlığını sürdürmektedir. kendi bölgesinde kazı yürüten arkeologlara da lanetini salar. ne var ki o, insan yapımı nesnelerin üzerindeki oyma betimlerle kısıtlı değildir; her şeyi bilen, her şeye gücü yeten, her yerde ve her zaman olandır (bkz: omnipotent)(bkz: omnipresent)(bkz: omniscient). insanlar üzerinde yarattığı etki zihin değişimleriyle de kalmaz; insan derisine yerleştirdiği kurtçukları aracılığıyla insan hücreleri kafadanbacaklı (bkz: kafadanbacaklılar) hücrelerine dönüşmeye başlar. böylelikle de türünü yaymaya çalışır.

  22:30 civarında mcnaughton kusarken kamera üç ayrı açıdan gösterir. hepsinde de masadaki kusmuğun yayılma biçimi başkadır: kusarken masanın yarısına dek düzleme kusar, uzaktan gördüğümüzde kusmuk tüm masayı düzlemesine kaplamıştır, bir sonraki açıda ise kusmuk masanın yarısına ulaştıktan sonra yanlara yol yapmıştır. bu da filmimize renk katmıştır.

  bir de, doktorun kusan stajyerin muayenesini bitirdikten sonra elindeki dosya ile stajyere hafifçe vurması istemsizce güldürür nedense.

  --- spoiler ---

  insanın koca evrende ne denli ufak, önemsiz varlıklar olduğu düşüncesini** sendeleyerek de olsa taşıyıp hedefine başarıyla ulaşmış filmdir.
 • kanada'nın kuzeyinde kar kış soğukta kadınsızlıktan kafayı yiyen bir grup erkeği anlatan film*

  the thing benzeri bir ortam var. araştırma için kuş uçmaz kervan geçmez soğuk bir yerde yaşanan esrarengiz olaylar.
  uzaylı filmi gibi başlayıp salgın filmi şeklinde devam ediyor

  düşük bütçeyle iyi niyetle bişeyler yapılmaya çalışılmış ama sıkıcı olmaktan kurtulamamış

  --- spoiler ---

  filmin sonu fazlasıyla ironik

  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap