şükela:  tümü | bugün
  • dieselin loverdose parfumunun daha hafifletilmis versiyonu. baska fark yok. cok tanıdık klasik standart alti bir koku olmus. zaten olan bir koku olmus. yillar once loverdose kullanirdim. black opiumu kokladugimda tanidik bir koku diye düşünüp aldim. birkaç gun sonra loverdose ile olaganustu benzerliğini fark ettim.

koku tanimi ise beyaz cicekler ozellikle zambak ve kahve kokusudur. ben hafif bir anason seziyorum.
  • kahvenin kokusunu hic alamadigim (ama olsun), gelmis gecmis en kadinsi koku. daha iyisi olabilir mi, daha sert daha yogun olsaydi evet.
  • yaklaşık bir yıl önce piyasaya sürülmesine rağmen benim yeni keşfettiğim bu parfüm son zamanlarda kokladığım en efsanevi koku diyebilirim. genelde birkaç parfümü karıştıran, aynasının önünde en az 3 parfüm bulunduran bana, tek eşliliği aşıladı kendisi. sıkıp sıkıp kendimi kokluyorum, mis.
  • içindeki kahve esansı ile kalbimi çalan parfüm. kahve bağımlısı bir insan olarak sıktıktan 10dk sonra kahve kokusu almaya başlayınca bileğimle aşk yaşadım bir süre. açılışı çok meyveli ve baharatlı olduğu için garip gelmişti fakat kokunun devamı yasemin-kahve-vanilya olarak gidince beğendim.

3 ay sonra gelen edit: bu parfümü tekrar denedim ve kendisini yeni aşkım ilan ediyorum. mükemmel bir kış parfümü kesinlikle.
  • adeta vanilyalı kahve kokusu. şişesindeki glam rock havası diesel loverdose tattoo'yu anımsattı bana. zaten kokusu da benziyor. mevsimi geldi, geceleri kullanılabilir.
  • yoğun kokuları sevmeyen şahsımı kahve-vanilya karışımıyla baştan çıkarmış parfüm. manifesto'yu bıraktım buna geçtim, yves saint laurent markası parfüm işinden anlıyor. tam kışlık koku.
  • sıkmaya kıyamadığım yeni parfümüm. tenime ve karakterime çok uydu gibi geliyor. onu sıkınca kendimi iyi hissediyorum. sıcak, gizemli ve tatlı bir koku. özellikle esmerlere tavsiye ediyorum.

bi arkadaşım dp'den çakmasını almıştı, kesinlikle orjinaliyle alakası yok, insanın içini bayacak kadar tatlı kokuyordu. gerçeğinde ise kahve ve vanilya katmanlarını tamamen alabiliyorsunuz. kısacası çakmasını tavsiye etmiyorum. orjinali çok pahalı evet ama kalıcılığı iyi ve güçlü bir koku olduğu için 2-3 fıs yetiyor.
  • son dönemde yeni çıkmış kokular arasında gönlümü fetheden sıcak mi sıcak şekerli mi şekerli vanilyayı ve kahveyi bolca barındıran koku. kesinlikle yaz kış kullanılabilir. black xs ' e benzetenler oldu bu kokuyu. ama kanimca cok daha karakteristik.
  • ablama aldığım az önce elime geçmiş bulunan parfüm... güzeldir şıktır hoştur kendine has bir karizması ve duruşu var kesinlikle... alien ve victor rolf flower bomb karışımı bir şey... ancak şöyle bir şey var 35 yaş altı bayanlar lütfen kullanmasın bunu çünkü sert, vamp ve aşırı kadınsı bir duruşu var bu sebeple genç kızlarımıza kezbansı bir hava vericeğini düşünüyorum.. ancak 35-40 üzerine de "kadın gibi kadın" imajı katacağını düşündüğüm parfüm...
  • son zamanlarda denk geldiğim en güzel kadın kokularından. alıp alıp hediye edesim var eşe dosta.
    bir parfüm bu kadar etkileyici ve davetkar olamaz.