aynı isimde "black panther (çizgi roman karakteri)" başlığı da var
  • iyi ki imax'te izlemişim dedirten; çok iyi bir marvel filmi. ancak benim için filmin lideri killmonger.

filmin kadrosu baştan sona çok ama çok iyi (martin freeman ve andy serkis'e sevgiler.) ama black panther'i canlandıran chadwick boseman şimdiye kadar gördüğüm en silik lider olabilir. bu mu kral? yürüyüşü, hali, tavrı ile ancak killmonger'ıın hizmetçisi falan olabilirmiş gibi duruyor. özellikle maskeyi çıkartıp yarı kostümlü kaldığında daha da komik göründü gözüme perdede.

keşke michael b. jordan'ı black panther yapsalardı. zaten bu filmle boseman değil de jordan patlamış gibi görünüyor sosyal medyadaki tepkilere bakarsak.

bunun dışında killmonger filmin en haklı karakteri. motivasyonu doğru ve haklı, güçlü bir karakter.

kadın karakterlerin hepsine bayıldım. özellikle yakın zamanda wonder woman gibi uyduruk ötesi filmdeki karakterlerin ne kadar pohpohlandığını düşünürsek; bu filmdekileri tanrıça konumuna çıkarmamız gerekiyor bence.

kostümler, görsel efektler ve özellikle de soundtrack albümü muazzam güzel olmuş. ilk iron man filminden yıllar sonra ona en yakın hissiyatı salonda hissedebildiğim mcu filmi bu oldu.
  • soundtrack albümü kendrick lamar'a ait olan marvel filmi
  • marvel'in en kötü filmi.
  • türünü sevmediğim halde başarılı bulduğum yapımdır.

yalnız bu kadar da mastürbasyon yapmasaydınız kardeşim. en ırkçı film olabilir.
  • --- spoiler ---

aynı düello sahnesini 3 kez gösteren film. panther abi yalama oldu zaten, güçlerini bir alıyorlar bir veriyorlar.

--- spoiler ---
  • tam anlamıyla rekorları alt üst eden film. fütüristik ortamının nasıl oluşturulduğunu merak eden varsa, şurada videoyla desteklenmiş geniş açıklamasını bulabilir.
  • super kahraman filmlerini pek sevmeyen biri olarak begendigim filmdir. belki de beklentilerim dusuk oldugu icin hosuma gitti. cizgi romani hakkinda hicbir sey bilmiyordum. yine newyork gibi bir mekanda super kahramanlarin birbirine araba attiklari bir film izlemeyi bekliyordum. ama cok iyi cikti. muzikler renkler mekan.. cok farkli bir marvel filmi olmus. kusurlari kesin vardir ama sinemaya gidip pisman olmadan cikacaginiz bir film.
  • screen x olan versiyonuna gitmeyin.

3 kuruşluk sinema zevkinizin içine edilmesin.
  • "ilk söz baba olunca "hassiktir; dublajlı olanına gelmişim..." diyenler favlasın!"*
hesabın var mı? giriş yap