şükela:  tümü | bugün
  • üzerinde de yazdığı üzere bulgaristan'da üretilen ve türkiye'de kaçak olarak bulanabilen bir viski. kokusu şarabı andırsa da tadı bir western gold değildir.
  • üç, bilemedin dört bira parasına bunun litrelik olanını aldığında böyle bi aydınlanma yaşıyosun, "lan nası" falan...

canım benim o. etiketindeki "karakoç"un bakışlarına kurban...
  • tüketilmeyi bekleyen iki şişesine sahip olduğum güzellik.
  • alkolle arama mesafe koyduğum şu günlerde bana nazire yaparcasına hediye olarak gelen viski.

şişenin üzerinde şöyle yazıyor; ''black ram proud inner strength from the legendary hills''

(bkz: napak inanak mı kanka)
  • tadı şişeden şişeye değişen garip bir viski. şuan içtipim şişede garip bir parfüm tadı alıyorum.hauırdır inşallah. umarım ölmem.
  • gümrük işi münasebetiyle yabancı tır şoförlerinden satın aldığım (30 tl) ve jack daniel's + diğer cümlesinin eline su dökemeyeceği kaçak viski.

yılbaşı gecesi 1 litrelik şişesiyle ben dahil 5 kişiyi perte çıkarmış viski markasıdır.
    karakoç derler adına yaman delikanlıdır.
  • yaramaz.

arkadaş çok övdü, 9 tl' ye 200 ml viski dedi, al dene dedi. dün gece denedim. ilk yudum, ağızdaki tadı vs. tamam viski, sıkıntı yok; yalnız yuttuktan bir 10 saniye sonra ağzınızda sanki paslı bir demir yalamışsınız gibi bir tat kalıyor. o tat varken içilmez bence bu. (çoçukken demir yalardık oradan biliyorum)

edit: sen çocukken hiç mi balkon demirine dayamadın ağzını

edit 2: bu entrynin altında ''sayesinde demir yalayan insanları da öğrenmiş olduk'' minvalinde bir entry vardı.
  • çok iyi bir viski içicisi olmamama rağmen bizim viskimiz türk viskimiz ankara viskisi evimden hiç eksik olmazdı..
    gurur duyardım, çünkü o viski türk markasıydı ve biz kötüde olsa bir viski markasına sahiptik.
    black ram'de sanki ankara viskisinin tadını hisseder gibi oluyorum.
    acaba özelleştirme aşamasında bu viskiyi üreten ekibin bulgaristandaki türkler tarafından transfer edilip edilmediğini düşünmedende edemiyorum...
  • bu viski karşılaştırılacaksa amerikan tahıl viskileri ile karşılaştırılmalı, elbette yine bir jack daniels bile değil ama kafayı bulalım, ucuz yollu bulalım hemde viski ile bulalım derseniz içilir, hele viski kolacıysanız alın bunu karıştırın kolayla.

ilave: özellikle bulgar göçmeni arkadaşların bol bulunduğu bursa'da gerekli bağlantılarınız varsa inanılmaz fiyatlarda temin edilebiliyormuş, hem de koli ile.
  • düşleri çıkmazdan ayıklayıp karanlığa sevk eden türden, baş döndüren viski.