şükela:  tümü | bugün
 • audiofact in 1998 yılında kalan müzikten çıkan albümü.
 • (bkz: kara nokta)
 • fransa yapımı netflix dizisi: (bkz: zone blanche)
 • henüz çoğu kişinin keşfetmediği ve gündem olmayan dizilere bayılıyorum. küçük kasaba, karanlık orman, cinayet ve fransız yapımı harika bir netflix dizisi. atmosferin iç karartıcılığı beni diziye bağladı.
 • bilinmeyen korkusunu güzel işleyen dizi. hafif the ritual atmosferi. şöyle grange havası estirin içeriklerde de izleyelim.

  buralar dolabilir.
 • beni de içine çeken the ritual atmosferi olmuştu. şimdilik daha derin görünüyor. biraz ağır gitse de gizem öğeleri yerinde verilmiş, ilgiyi kaybetmenize engel oluyor.
 • --- spoiler ---

  bir diğer adı ile (bkz: zone blanche) tamamen (bkz: ceren sungur)'un twitter hesabında önermesi ile keşfettim. bu tarz dünyadan uzak, kendi içindeki kasaba hikayelerini özel olarak sevdiğim için bakayım dedim. ilginç şekilde sardı. netflix'in kendi içindeki dizi kalitesi ile kıyas yaparsak gayet iyi. ritm düşmüyor. merak unsurunu hep koruyorlar. mistik kelt kültürü ile alakalı bir gizem olsa da, aslnda insanların hikayesini izliyoruz. gizem daha doğrusu mitolojik olay ise arka planda yavaş yavaş veriliyor.

  dizide gördüğümüz kelt tanrısı (bkz: cernunnos) genel olarak başka kültürlerde de var. boynuzlu tanrı olarak. hayvanların efendisi, ormanın koruyucusu olarak geçiyor. ama dizideki cernunnos. zaten kelt olduğu söyleniyor. bu arada tanrı olmayabilir tuhaf kostümlü bir insan da çıkabilir o tanrıya özenen. daha 2. sezonu izlemeye başlamadım.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  2.sezonu şimdi bitirdim. valla beni baya sardı. temposu düşmedi hiç. 3.sezonu beklerim. ama merak ettiğim şeyler var. daha doğrusu karar veremediğim. kelt tanrısına inanıyorlar daha önce dediğim gibi cernunnos çıktı. ismen de telaffuz ettiler 2. sezonda. fakat sorun şu. bizim gördüğümüz tanrı mı tanrıcılık oynayan bir insan mı?

  ya da insan tanrı karışımı bir varlık mı? yani daha doğrusu spritüel bir hikaye mi izliyoruz yoksa tamamen insanla alakalı mı?

  otelin sahibi kadın şaman büyüleri gibi bişey yaptığında cernunnos geldi. bu kadının oğlu daha önce kaçırılmış bunu biliyoruz. sanırım o çocuk silvia. cernunnos'un kanından aldıkları ile uyuşan. loren'in zamanında mağaradayken içerde bulunan diğer eleman.

  kanda loren ile de uyuşma var yüzde 50. bilemiyorum altan göreceğiz bakalım. izleyen varsa yeşilendirsin. garip sesler falan çıkarması, flashback ile milattan önceyi göstermerli falan doğa üstü bir hikaye gibi gösterse de emin değilim.
  --- spoiler ---
 • orjineline mi yoksa ingilizce lansman adına mı yazayım bilemediğim dizi....

  ancak henüz 2 bölüm bitirmeme rağmen beni oldukça sarmıştır. yakında spoiler ile editleyeceğim.

  ama fakat dizi mistik, dış dünyaya kapalı bir karanlık ormanda geçiyor. tuhaf cinayetler ve ilginç kasabalılar ile dolup taşıyor. netflix in genel dizi kalitesi bayaa yerlerde sürünüyor. ancak böyle arada dark, black spot vs tadında şeyler bulabiliyorsunuz.

  ancak buraların dolacağı da aşikar.