şükela:  tümü | bugün
  • eskiden rus ajani olmuş olan bir marvel karakteri... daredevil ile gönül ilişkisi de olmuştur... (trt gibiyim beh!)
  • okuduklarımdan anladığım kadarıyla sözlükçülere zorla izletilen film.
  • scarlett johansson un götüne doyduğumuz filmdir
  • şunu spy thriller yapmak çok mu zordu be?

illa gökyüzüne çıkıp devasa uçak gemisi patlatıcaz.

skyfall tarzı bir film yap keyifle izleyelim.

5/10 bu haliyle.
  • intro kısmındaki o karamsar havayı tüm filme yayabilselerdi tüm marvel filmleri arasında en iyisi olabilirdi.
  • saints row the third oynayanlar bilir. oyunun hemen başında uçaktan aşağı atlayıp düşerken önce havada kötü adamları indirip paraşütsüz inen arkadaşınızı kurtarıyorsunuz, sonra daha fazla kötü adam gelince arkadaşınızı atıp tekrar ötü adamları öldürdükten sonra geri tutuyorsunuz. heh bunu aynen black widow'da da yapmışlar. ama sorun şu ki saints row alabildiğine kendini ciddiye almayan, taşağa saran bir oyunken black window ise kendini gayet ciddiye alan bir film.

halbuki ne güzel jason bourne tarzı casusluk, aksiyon, gizem şeklinde başlamıştı neden böyle oldu ki?

ha ben filmi izlerken sıkılmadım. beklentim scarlet johansson'u kostüm içerisinde iki saat izlemekti, beklentimi verdi işte.* yani marvel filmi, daha fazla ne bekleyebilirsin ki?
  • açıkçası filmden fazla beklentim yoktu ama keyifle izledim. özellikle 'scarlet johanson'u gönderip, yerine florance pugh'u koyma filmi olmuş' yorumuna katılmıyorum. baya baya black widow filmi izledik. ana çatışma scarlet johanson'un üzerinden kurulmuş, çözümü bulan da o, florance pugh tam bir yan karakter. tabii ilerleyen filmlerde florance, yeni black widow olabilir ama film florance'ın filmiydi demek doğru olmaz.

neyse filme geçelim, iyi yanları ve kötü yanlarıyla black widow

--- spoiler ---

iyi yanları:

- öncelikle giriş sekansını çok beğendim, gerilim çok iyi kuruluyor, güzel bir aksiyon sahnesi ile başlıyoruz. genel olarak filmin ajanlık filmi havasını sevdim açıkçası (her zaman bu havada değil tabii film).

- ana kötü, çok iyi tasarlanmış ve seçilmiş bir ana kötü. scarlet'in en büyük pişmanlığı resmen vücut buluyor.

- florance ve scarlet'in uyumu gayet iyi çalışıyor. baya bayıldım ikisinin dinamiğine. mesela bu dinamik, falcon and the winter solider da çalışmıyordu.

- aksiyon sahnelerini genel olarak başarılı bulduğumu söylemeliyim.

kötü yanları:

- filmin giriş jeneriği hiç olmamış bu kadar olmamışlık olmaz. the american's gibi yapmışlar ama americans çok daha iyi bir jeneriğe sahipti. çok kötü seçim.

- büyük plot holelar var, iyi işlemeyen yerler var. örnek vermek gerekirse, florance ve scarlet dışında kalan aile dinamiği. 3 sene beraber yaşadın diye kimse bu kadar birbirine yakın olmaz. özellikle 'anne' karakterinin, bir anda taraf değiştirmesi hiç anlaşılabilir değil. yine 'baba' karakterinin motivasyonu çok zayıf, neden hapiste olduğunu bile anlamıyoruz. bunlar büyük boşluklar.

- bazı aksiyon sahnelerinde, 'herhalde her yeri kırıldı' diye düşünüyorum, burnu bile kanamıyor, scarlet'in özellikle.

- final bana göre zayıf.

--- spoiler ---

özet geçmek gerekirse, 'marvel dizileri gibi' yorumuna katılmamak ile beraber (dizilerde böyle bir kimya görmedik karakterler arasında), bir film olarak çok da güçlü bir film olmadığını söyleyebiliriz. 6/10
  • bir marvel karakteridir. gerçek adi natalia alianovna romanova'dir. marvel knights, avengers üyesi ve bir shield ajanidir. bi süre dardevil'in partneri olmustur. herhangi bir superhuman gücü yoktur. teknolojik araçlar ve silahlar ile idare eder.
  • iron man 2 filminde scarlett johansson tarafından can verilecek marvel karakteri. iyi bir seçim değil aslında. black widow kişisi gerçek adından da anlaşılacağı üzere: (bkz: natasha romanoff) bir slav kadınıdır ve yüz hatları o slav kadınlara has keskinlikte ve zarafettedir.

scarlett kadınının oyunculuk olarak rus aksanını kotaracağından hiç şüphem yok.. çoğu kişinin aksine yetenekli bir kadın olduğunu düşünürüm. lakin bu rol için fazla anglosaxon kalıyor. bildiğin tombik suratlıdır kendisi.
  • birkaç haftaya çok popüler olacağını düşündüğüm iggy azalea & rita ora düeti. ''i'm gonna love you until you hate me'' ile başlayan catchy nakaratıyla psikopat eski kız arkadaşların ortak marşı olabilir.