şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mobil dünya kongresinde blackberry'in beklenen telefonu mercury, keyone adı ile tanıtıldı.

  3505 mah bataryası ile bir blackberry deki en yüksek kapasitedeki batarya, snapdragon 625, 4.5", 3 gb ram, android 7.1 işletim sistemine sahip yeni telefon.

  kaynak 1

  kaynak 2
 • türkiye'de satışa çıkmayacağı neredeyse kesinleşmiş olan blackberry'nin yeni flagship telefonu. en son ilk nesil iphone çıktığında böyle heyecanlanmıştım. sahibinden.com gibi yerlerde 3.5k düzeylerinde satılmaktadır, uzak durulasıdır şu sırada. vodafone tr'nin bir atak ile tlc ile anlaşıp getirtmesini ummaktayız.
 • telefonu kullanmadım ama internette gördüğüm kadarıyla klavyeyi sanki ekranın bir parçasıymış gibi kullanıp, dokunmatik ekrandaki sayfayı yukarı ve aşağı şekilde kaydırabiliyormuş. yani fiziksel tuşlar ama aynı zamanda dokunmatik hassasiyete de sahipler. diğer ilginç ve güzel olan özelliği ise her tuş programlanabiliyor. istediğiniz harfe istediğiniz görevi verebiliyorsunuz. mesela "ı" tuşuna instagram açma özelliği verip basılı tuttuğunuz zaman instagram açılıyor. aynı şekilde tüm harflere bir program atayıp daha sonra o tuşa basarak açabiliyorsunuz. faydalı olmuş ama herkesin zevkine göre değil tabi ki.
 • ekranı fırlayabiliyormuş.

  sadece extreme testlerde değil, günlük kullanımda da yere düşünce veya üzerine oturunca bu sıkıntıyı yaşayan insanlar varmış. blackberry'nin batmadan önceki son çırpınışları olduğunu düşünürsek nasıl bir fail olduğunu ileri zamanlarda çok net göreceğiz galiba. benim gibi çok beğenenler için hype sıfırlayıcı bir saçmalık.
 • sen o kadar şekil telefon yap ekranı kendini dışarı atsın olacak iş değil uyduruk silikonlamı yapıştırdınız nedir sağlamından yapsanıza şunu hatta bu tür sorunlarla karşılacaksanız klavye koymayın artık şu alete koydunuz tamam blackberry fiziksel klavyesiz olmaz bari ekranı düzgün yapıştırsaydınız o ne öyle hangi siteye keyone yazsam ekranı dışarı atmış şekilde bu telefonu görüyorum.
 • hemen yanındaki videoya bakılacak olursa, ekranın fırlama sorununun ilk sürüm sonrası tamamen giderildiği görülebilir. adamlar ekranı kötü yapıştırmış değiller. hassas kullanılacak bir alet olduğunu varsayıp, alenen yapıştırmayarak (yapıştırıcı tortusu yok) kolay çözülebilir bir problem olmasını tercih etmişler. gelen tepkiler üzerine ekran öyle bir yapıştırılmış ki, şimdi ekranı değiştirmek gerekirse kasayı hırpalamadan gövdeden ayırmak mesele olmuş.
 • cok memnunum su ana kadar.

  edit: ekran firlamadi daha

  edit1: hakla firlamadi
 • teknik olarak versus yapılınca 2015 cihazlara denk gelen bir alet.

  örneğin htc one m9 ile kıyaslanırsa bir çok noktada denk veya daha zayıf, çok az noktada önde.

  yani 2015 çıkışlı bir cihazla yarışamayacak durumda.

  intihar devam ediyor.
 • ilk nesilden beri iphone kullanan biri olarak dün geçtiğim telefondur. android ilk başta saç baş yoldurtmuş olsa da, 1 gün gibi kısa bir sürede learning curve'ünü hallettim. şu an her şey istediğim gibi. her ne kadar apple ekosisteminde yaşıyor olsam da, 9-10 senedir ilk defa "yeni" bir telefon almışım gibi hissettim sonunda. 2018 yılında fiziki klavye ise inanılmaz harika bir his. inanılmaz özlemişim. telefon yağ gibi akıyor. 2 gün şarj süresi bütün herkesin onayladığı bir şeydi ama gerçekten saatlerce on screen app indirip, kullanıp sadece %1-%2 şarj azalmasını görmek paha biçilemez.

  teşekkürler blackberry.