şükela:  tümü | bugün
  • geleceği çok parlak, gümbür gümbür gelen bir cryptocoin. kısaltması bc. logosu ise çok şık

www.blackcoin.co

10000 blok pow(proof of work) mining ile adil bir dağıtım yaptıktan sonra tamamen pos(proof of stake) sistemine dönmüştür. cüzdanda duran para yılda %1 değer kazanmakta. transaction'ların pos üzerinden gerçekleşmesi mining'e ihtiyaç duymadığı için çok hızlı gerçekleşmekte (10 saniyede bir confirmation).

bunun yanında çok kaliteli yazılımcı takımıyla yenilikçi bir fikir bularak başka coin'leri mine edip onları satıp marketten blackcoin alan başta resmi blackcoinpool olmak üzere birkaç tane pool bulunmakta. yeni üretim olmadığı için blackcoin'in değeri düşmemekte, aksine markete alım baskısı yaptığı için fiyat sürekli yükselmekte.
    komunitesi ise oldukça sağlam. 2000 satoshi olduğu zamanlardan beri takip ediyorum, insanlar alayım satayım kâr yapayım diye değil 1bc = 1btc olsun hatta 1bc > 1btc olsun diye uğraşıyor.

en son gelişme coinkite'a eklenmesi oldu.

bitcointalk forum başlığı: https://bitcointalk.org/index.php?topic=469640

alım satım yapabileceğiniz en iyi market: https://www.mintpal.com/market/bc/btc

bu başlığı açarkenki fiyatını da yazayım referans olarak dursun. dün 9500 satoshi idi. şu anda ise 17000 satoshi.
  • shizof'un (bkz: #41919822) entry'me verdiği tavsiyeyle beraber, e-ticaret siteme bu coin'i entegre etmem ve sitemin reklamının komünitede yapılmasıyla [tıpkı (bkz:#40519511) entry'sinin son paragrafında bahsettiğim gibi] ziyaretçi sayısı 1 günde 10 katına, siparişler de yaklaşık 4 katına çıktı. başka coinlere harcadığım emeğin 10'da 1'ini buna harcasaydım, durumum çok farklı olurdu ama buna da razıyım. işte yurdum insanının yok bitcoin'in fiyatı düştü, aman öldük, aman battık serzenişlerine karşı yarattığım değer ve bu değerin giderek artacak olması ihtimali. bundan daha iyisi olamazdı.

bir diğer husus şu: kendilerini çok zeki zanneden wall street borsacıları, aracı kurumlar, analiz uzmanları, ekonomi profesörleri vs'ler.... bu coin olayı hiç onlara göre değildi, hiç de onlara uygun olmayacak. çünkü her ne kadar teknolojiye bağlı olduklarını zannetseler de, aslında bu insanlar o narin götlerini kaldırıp internet kültürünün içine giremez. bir şeyin içine gömülmüşlerdir ama bu, kesinlikle bilişimin damarları değildir.

son olarak blackcoin'in durumu gelecekte ne olur bilinmez ama ben, şu coin olayında artık şunu anladım. eğer tüm teknolojik imkanlarınız -ki buna websiteleriniz, bloglarınız, e-ticaret siteleriniz, beraber çalıştığınız yazılımcılarınız, reklam ekibiniz vs'niz dahildir - tüm bunlar ile bu işin içinde değilseniz, eninde sonunda kaybedeceksiniz. ama komüniteyle beraber -ki blackcoin komünitesi şimdiye kadar gördüklerim arasında dogecoin ile beraber en güçlüsü- hareket ederseniz, kazanacaksınız. bu kadar basit. blackcoin komünitesinin ne kadar güçlü olduğunu ben sadece 2 günde anladım.
  • kafamı sikeyim dedirten coinlerden biri daha. hem bu sefer erken yakalamıştım. 3500 de. al sat derken elden tamamını çıkardım. kafamı sikeyim.
  • mesela böyle 2800 satoshi'den girip 39000 satoshi'yi görünce satılmaması gereken bir coin*. her ne kadar paranızı kısa sürede 13,9285'e katlasanız dahi biraz daha bekleyin bakalım, ben dump'ın geleceğini sanmıyorum. çünkü arkasında birileri var. bu kişilerden biri de benim ve bundan mutluluk duyuyorum. bu coin, bitcoin'in yerini alırsa hiç şaşırmam. cüzdanı indirin, kurun, ufak tefek transactionlar yapın, kaç saniyede confirmation aldığını görün ve sonra abanın!

dip not: değeri ilk çıktığı günden bu yana 4392643287463284763287423 katına çıkmıştır, cryptocoin ekosisteminin krizde olduğu şu günlerde daha da çıkması beklenmektedir.
    işbu entry yatırım tavsiyesi olmayıp, her zaman vurguladığım gibi bir eylem çağrısıdır.
  • 55k'yı gören coin. ve ben yine almadım.
  • bu haftasonu(na kadar) 1 doları göreceği tahmin edilen crypto coin. şu anki fiyatı 74000 satoshi.
  • dün "elbet düşer bir iki güne" diye düşünerek almadığım, bugün ise 75 satoshi'den alım yaptığım coin. geç kaldığımın farkındayım, ama blackcoin'in yükselişi duracağa da benzemiyor. ay hadi inşallah.
  • şu anda insanları üzmekte olan coin.

klasik bir "abi bu sefer kesin patlicak" coini hatta.
  • resmi sitesinde "meet black" (siyahla tanışın) isimli yatırım ilanı yayımlanmıştır. cryptocoin dünyası ile ilgili bilgisi olanların ve olmayanların okuması tavsiye ediliyor. gerçekten sistemi ve blackcoin'i çok iyi açıklamakta.

resmi sitesindeki anons linki

doğrudan indirme linki

not: bu arada 100k satoshi'ye yaklaşarak elliot dalga prensibine göre ilk çıkış eğrisini tamamlamıştır. düşüş eğrisini 12k'ya düşerek bitirdikten sonra ikinci büyük dalgaya başlamıştır. şu anki fiyat: 37k satoshi.