şükela:  tümü | bugün
 • porcupine tree'nin solist ve gitaristi steven wilson ve israilli ünlü pop/rock şarkıcısı aviv geffen tarafından kurulmuş olan grup. porcupine tree hayranı olan aviv geffen 2000 yılında steven wilson'u bazı konserlerde konuk sanatçı olması için ve düşüncelerini paylaşmak için çağırır. 2004 yılında da 10 parçadan oluşan aynı adlı albüm piyasaya çıkar. 8 parça steven wilson, 2 parça da aviv geffen tarafından seslendirilir. daha fazla bilgi ve ilk single çalışmaları olan hello isimli muhteşem parçanın klibi için aşağıdaki adrese bakılabilir.

  http://www.blackfield.org/
 • porcupine tree - prog rock = blackfield
 • http://www.porcupinetree.com/…kfield/pain_large.mov adresinden painadlı parcanin klibi indirilebilir.. konser goruntuleri ve fotograflardan olusan bir klip ama hem sarkinin melankolisi hem de klibin sepya ve siyah-beyaz agirlikli olmasi insanin icini bir hos yapiyor...
 • amerika turnelerinde klavyesiyle jordan rudess'i konuk edecek grup. buyrun bu da jordan'in konuyla ilgili açıklaması:
  "blackfield's music is very melodic rock. when i heard this beautiful album i wrote a note of appreciation to my buddy,steven wilson. he told me the group was playing acoustic in new york. i had a vision of joining them on keys and now the vision has turned into reality and i'm programming like mad and learning the tunes. hope to see you all next week."
 • her ne kadar bir grup gibi görülsede kanımca bu proje ilk saniyesinden son saniyesine kadar dahi insan steven wilson 'un elinden çıkmıştır. albüm ise ismindenden de anlaşılacağı üzere melankolik,karamsar,yoğun duygularla yüklü içinize dokunan kalitede. devamı olacak inşallah.
 • klibi insanı alıp götürüyor... bu kadarını diyebiliyorum şimdilik...
 • pain adlı şarkıyı asla ve asla ve katiyen ve kesinlikle aşk acısı çekerken dinlememeniz gerekir. albüm kapağına uyarı istiyoruz, çok mağduruz.
 • eskisinden de güzel görünen ikinci albümlerini çıkarmaya hazırlanan grup. blackfield ii isimli albümün şarkı listesi şöyle:
  1) once
  2) 1.000 people
  3) miss you
  4) christenings
  5) this killer
  6) epidemic
  7) my gift of silence
  8) some day
  9) where is my love
  10) end of the world

  my gift of silence, epidemic ve özellikle muhteşem nakaratlı some day isimli şarkılar insanı hastası edecek cinsten.
 • insanı dinledikçe büyüleyen, bazı pink floyd hayranlarındaki hissi, anathemanın bazı parçalarındaki adrenalini yakalatan grup ve parça ismi.. ilk albümünü dinledikçe hasta olduğum, pain ve the hole in menin girişini başarılı bullduğum albüm..
  yeni (2007) albümleri blackfield ii ise my gift of silence ve someday parçalarıyla arka arkaya insanın ağz.. öhm..yüreğine işlerken, gelmiş geçmiş en sert parçaları epidemic ile de farklılık yaratmışlardır.. metalstorm'da niye bahsedilmemiş len bunlardan..sinir oldum bak şimdi..

  ~once, christening ve en süperleri de 1000 people ile pain parçalarını dinleyebileceğiniz space'leri için buyrun burdan yakın(ın)
  http://www.myspace.com/blackfield
 • steven wilson gibi daha bir müzisyenin yanına isralli pop şarkıcı aviv geffen'i alarak porcupine tree'den bağımsız duygusallığın ve melankolikliğin doruklarında dolaştığı projesi. ayrıca isimlerini her duyduğumda güzel ülkemdeki avrupaya açılma meraklısı pop sanatçılarımızın neden böyle işlerle uğraşmadığını merak etmeme sebep bir projedir kendileri. bi tarkan (ya da başkası) ingilizce albüm çıkaracağına bu tadda bir şeyler yapsa nasıl olurdu acaba, ne çıkardı ortaya hayal eder dururum ama maalesef sonucunu hiç bir zaman bilemeyeceğiz de galiba.